Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kupić mini tokarkę? -

grzegorz041 27 Dec 2015 15:26 4035 9
    grzegorz041
    Level 13  
    Witam wszystkich. Tak mnie niedawno naszło na kupno tokarki do mojego warsztatu. Nastawiony byłem na taką dużą, ciężką tokarkę, mającą pewnie z 10, a może i więcej lat. Ale na allegroszu natknąłem się na mini tokarki-nowe. Na moje oko to ciekawe i sprytne urządzenie...Tylko czy to nie za słabe (wszystko na 230v) Czy ja na takiej mini tokarce przetoczę np. tarcze hamulcowe? Czy to po przyłożeniu noża się nie rozpadnie? Co ewentualnie wybrać? Z góry dzięki za podpowiedzi.
    User removed account
    User removed account  
    robert 79
    Level 13  
    Tarczę hamulcową powinno się toczyć ( obie strony tarczy ) bez zdejmowania tarczy z uchwytu, czyli za jednym razem obie strony bez tzw przekładania. Na takiej małej tokarce raczej nie masz szans tego zrobić.
    grzegorz041
    Level 13  
    Wiem, że trzeba toczyć obie strony tarczy-widziałem u znajomego tokarza. Dlaczego nie da się tego zrobić na małej tokarce? Czy potrzebuję posuwy-hm..dokładnie nie wiem co to jest-szczerze to nigdy nie toczyłem....Ta TSB 20 wygląda ciekawie. Też ważne,żeby można było wsadzić jakiś większy element.Czyli chodzi pewnie o prześwit nad łożem..? Czy tą TSB 20 przetoczę tarcze Hamulcowe?
    User removed account
    User removed account  
    grzegorz041
    Level 13  
    Dzięki. Wiem jak się odbywa toczenie tarcz na aucie. Zaoszczędza pracy. Jednak gdy są luzy na łożyskach koła, to jest to trochę niedokładne. Ja osobiście wolę ściągnąć tarcze. Dzięki za podpowiedzi. Na tą TSB 20 pewnie mimo wszystko się zdecyduję.
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    grzegorz041 wrote:
    Dzięki. Wiem jak się odbywa toczenie tarcz na aucie. Zaoszczędza pracy. Jednak gdy są luzy na łożyskach koła, to jest to trochę niedokładne. Ja osobiście wolę ściągnąć tarcze. Dzięki za podpowiedzi. Na tą TSB 20 pewnie mimo wszystko się zdecyduję.

To co napisałeś pokazuje,ze nie wiesz jak się to robi na samochodzie. Jest to najdokładniejsza z metod i luzy na łożyskach koła nic do tego nie mają. Lepiej kupić nowe tarcze jak przetaczać na tokarce. Będziesz pół dnia ustawiał a pięć minut toczył, chyba że tylko ranty.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wszystko fajnie... Tylko obecnie tarcz NIE OBRABIAMY!!!
    User removed account
    User removed account