Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc kino domowe do telewizora?

halwi 27 Gru 2015 15:39 1212 17
  • #1 27 Gru 2015 15:39
    halwi
    Poziom 2  

Witam. Posiadam kino domowe AV z wejsciem czincz jak i scart. Posiadam telewizor SAmsung UE48J5500 smart TV. Posiadam kabel scart na czincz podłączylem scart do kina domowego i czincz do telewizora obraz jest okej tylko nie ma dzwieku z kina domowego podczas ogladania tv jak taki efekt uzyskac?

Kabel jaki posiadam to hama adapter cinch scart in/out cinch scart redukce po obejrzeniu obrazku na tyle tego kabla jest że scart pod tv a cinch pod urządzenia zew. Tylko że ja w tym tv nie mam wejścia scart...

Kino domowe jakie posiadam to sony dav-dz110

0 17
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2015 19:28
    irek6311
    Poziom 33  

halwi kup DAC 24Bit/192Khz CIRRUS CS8416+CS4344 (Allegro aukcja nr. 5170886417), kabel optyczny podpinasz pod wyjście w TV a potem do DAC, 2xRCA z DAC do Kina domowego, do dyskutantów dlaczego spamujecie temat Zdzichu i mihal2002 :?:

0
  • #3 27 Gru 2015 19:47
    mihal2002
    Poziom 43  

irek6311 napisał:
    halwi kup DAC 24Bit/192Khz CIRRUS CS8416+CS4344 (Allegro aukcja nr. 5170886417)

Taniej skorzystać z wyjścia słuchawkowego w TV. A dalej
    halwi napisał:
    Posiadam kino domowe
    wiesz jakie?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Gru 2015 20:03
    Zdzichu
    Poziom 32  

Z instrukcji telewizora wynika że telewizor posiada gniazdo audio out mini jack więc najprościej będzie kupić kabel mini jack - czincz, zakładając że tajemnicze kino ma takie wejście. Nie zaglądałem do magicznej kuli ale optycznego wejścia podejrzewam że nie ma.

_PREDATOR_
    Faktycznie zgadywałem że telewizor ma euro :)
    Teraz wiem że nie ma.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Gru 2015 16:21
    sosarek
    Poziom 43  

Potrzebujesz konwerter optyczny TOSLINK na RCA, ew. możesz wykorzystać gniazdo słuchawkowe tv i kabel jack-rca.

0
  • #7 28 Gru 2015 17:07
    halwi
    Poziom 2  

A co wyjdzie najtaniej? Np podłączenie czincz tv scart kd i podłączenie mini jack pod czincz na kino domowe?

0
  • #9 28 Gru 2015 17:26
    halwi
    Poziom 2  

sosarek napisał:
    halwi napisał:
    A co wyjdzie najtaniej?

Sprawdź sobie co jest tańsze w zakupie - kabel jack-rca czy konwerter toslink na rca.

Jest jakaś różnica w jakości pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami?

0
  • Pomocny post
    #10 28 Gru 2015 17:32
    sosarek
    Poziom 43  

halwi napisał:
    Jest jakaś różnica w jakości pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami?

Pierwsze rozwiązanie to czysty analog, w drugim przypadku sygnał cyfrowy konwertowany jest na analogowy. Oba rozwiązania pozwalają tylko na uzyskanie dźwięku stereofonicznego.

0
  • #11 29 Gru 2015 16:04
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

Opisz proszę to kino domowe - to jest jakiś wzmacniacz wielokanałowy? Może można to jakoś inaczej podpiąć - w wypadku stereo trudno mówić o kinie domowym które trochę zakłada z definicji swojej wielokanałowość a ta wiąże się z możliwością dekodowania formatów audio wielokanałowych czyli posiadaniem jakiegoś dekodera choćby i analogowego sygnału surround.

0
  • #12 29 Gru 2015 19:10
    halwi
    Poziom 2  

deus.ex.machina napisał:
    Opisz proszę to kino domowe - to jest jakiś wzmacniacz wielokanałowy? Może można to jakoś inaczej podpiąć - w wypadku stereo trudno mówić o kinie domowym które trochę zakłada z definicji swojej wielokanałowość a ta wiąże się z możliwością dekodowania formatów audio wielokanałowych czyli posiadaniem jakiegoś dekodera choćby i analogowego sygnału surround.

Załączam zdj kina domowego

I jeszcze pytanie jakie kupić te kable jakiej firmy ? Chodzi o jakość dźwięku jak i video oczywiście mowa o dwóch kablach mini jack - czincz i czincz na czincz albo czincz na scart

0
  • #13 29 Gru 2015 19:48
    sosarek
    Poziom 43  

halwi napisał:
    I jeszcze pytanie jakie kupić te kable jakiej firmy ?

Takiej, jakiej będą w sklepie i nie będą kosztować 2zł.
    halwi napisał:
    Chodzi o jakość dźwięku jak i video

Przecież to analogowe połączenia, więc nie wiem na co liczysz i skąd to pytanie - HD na tym nie uzyskasz.
    deus.ex.machina napisał:
    Opisz proszę to kino domowe - to jest jakiś wzmacniacz wielokanałowy? Może można to jakoś inaczej podpiąć
    Jeśli czytałbyś uważnie to znałbyś jego model i sprawdził sobie w sieci.

0
  • #14 30 Gru 2015 16:57
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

sosarek napisał:

deus.ex.machina napisał:
    Opisz proszę to kino domowe - to jest jakiś wzmacniacz wielokanałowy? Może można to jakoś inaczej podpiąć
    Jeśli czytałbyś uważnie to znałbyś jego model i sprawdził sobie w sieci.

By możliwe było rozwiązanie problemu potrzebne są pewne informacje - nie rozumiem dlaczego mam je sobie wyszukiwać?
    Manuala do DAV-DZ110 nie ściągnąłem bo nie chce mi się przebijać przez masę redirectingów Sony (używam dodatku do Palemoon'a RequestPolicy i zwyczajnie nie mam serca kopać się z zależnościami miedzy wieloma serwerami które koniecznie chcą zostawić mi kilka ciasteczek) ani tym bardziej nie mam zamiaru płacić za możliwość jego ściągnięcia z różnych naciągających portali.

W tej chwili widzę ze jedyne co można to wprowadzić sygnał stereo po chinchach - dalej nie wiem czy DAV-DZ110 ma np dekoder Dolby Prologic itp.

0
  • #15 30 Gru 2015 18:02
    sosarek
    Poziom 43  

deus.ex.machina napisał:
    dalej nie wiem czy DAV-DZ110 ma np dekoder Dolby Prologic itp.

Więc przeczytaj instrukcje - inaczej Twoje posty nic nie wnoszą.

0
  • #17 31 Gru 2015 08:55
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

sosarek napisał:
    deus.ex.machina napisał:

Więc przeczytaj instrukcje - inaczej Twoje posty nic nie wnoszą.

Kolego twoje posty wnoszą jeszcze mniej niż moje...
    Proszę wklej link do pdf z instrukcja i chętnie przeczytam instrukcje - napisałem wyraźnie już to wcześniej.

intenso napisał:
    deus.ex.machina napisał:

Posiada http://www.telekom.com.pl/sony/opisy_av/sony_dav-dz110.htm

Czyli można próbować skonfigurować tak źródło sygnału by używało Dolby Prologic (downmix Dolby Surround) - wtedy pojawiłaby się "wielokanałowość" (analogowa, ograniczona ale jednak zawsze to coś więcej niż stereo).

0
  • #18 31 Gru 2015 12:49
    sosarek
    Poziom 43  

deus.ex.machina napisał:
    Kolego twoje posty wnoszą jeszcze mniej niż moje...
    Proszę wklej link do pdf z instrukcja i chętnie przeczytam instrukcje - napisałem wyraźnie już to wcześniej.

Jasne, w moich zawarta jest jakaś treść - chcesz instrukcję - była ppodlinkowana przez @intenso ale widzę nawet to Cię przerasta - nie znasz urządzenia, nie próbujesz się samodzielnie o nim nic dowiedzieć a uważasz się za "Guru" w tym temacie.
    Odstawiając auto do mechanika też każe Ci dostarczyć instrukcję z pełnym opisem silnika - bo nie chce mu się czytać i nie miał z nim doświadczenia wcześniej?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo