Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odsysacz - Odsysacz do cyny - czyszczenie padów BGA bezdotykowo

mariank32 27 Dec 2015 15:59 1197 1
    mariank32
    Level 16  
    Witam!!! Zgłębiająć proces wymiany elementów BGA natrafiłem na urządzenie jak w poniższym linku. https://www.youtube.com/watch?v=ZDFki5Vs8Dw. Czy orientuje się ktoś gdzie można coś takiego zakupić i jakie są koszty. Myślę, że ułatwiłoby to znacznie pracę oraz ograniczyło ryzyko uszkodzeń padów podczas ich czyszczenia z pozostałego spoiwa.
    Jeśli jest to droga impreza to może by pokusić się o wykonanie takiego urządzenia. Jak mniemam potrzebna byłaby stacja na gorące powietrze, do tego troszkę własnej roboty i oczywiście pompa podciśnienia, myślę, że spokojnie taka co ma wydajność -400mbar wystarczyłaby . Taki szacowany koszt budowy spokojnie zamknął by się poniżej 500 płn. A może ktoś już pokusił o wykonanie takiego urządzenia tylko jakoś go nie znalazłem jeszcze w sieci? Jakiś czas temu przerobilem rozlutownice zd 915 , gdzie zamiast tego badziewnego chińskiego kompresorka zastosowałem pompkę podciśnienia od centralnego zamka z Mercedesa, koszt 30 płn i wymiana znacznie zwiększyła komfort pracy. Niby można by zrobić na bazie tej rozlutownicy coś, ale z drugiej wolałbym aby było to urządzenie zintegrowane jak na filmie. Czyli hot air jednocześnie rozpuszcza cyny i w tym samym momencie zostaje ona odesłania do separatora. Co Wy na to , ma to sens? Może ktoś kto korzysta z takiego urządzenia wypowie się o funkcjonalności?
  • Helpful post
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    mariank32 wrote:
    Odsysaczi

Po 'jakiemu to to?'