Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B590 - uszkodzona matryca

27 Gru 2015 17:36 2112 4
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem z matrycą. Po włączeniu laptopa pojawiła się czarna plamka na ekranie która po każdym włączeniu zwiększa się o kolejne pixele. Na załączonych zdjęciach widać jak plamka zwiększyła się po 17 dniach.
    Lenovo B590 - uszkodzona matryca Lenovo B590 - uszkodzona matryca

Laptop jeszcze jest na gwarancji lecz po wysłaniu zdjęć "serwisant" stwierdził że wygląda to na uszkodzenie mechaniczne czego gwarancja nie obejmuje. Ze względu na fakt iż ta usterka nie powstała z mojej winy chciałbym dowiedzieć się czy rzeczywiście jest to usterka mechaniczna czy jest to wada sprzętu?
    Dodam ze na matrycy nie widać żadnego pęknięcia ani rysy w danym miejscu.
  • Spec od komputerów
    Wada fabryczna matrycy. Dość częsty przypadek. Niestety takie wady są traktowane jako uszkodzenie spowodowane przez użytkownika, więc raczej nic nie zdziałasz.
  • Poziom 14  
    W takich przypadkach wiele zależy od dobrej woli producenta / serwisu. Tak jak już zostało wspomniane często jest to wada fabryczna która wcześniej lub później może dać o sobie znać. Niestety może być to również spowodowane mocnym wstrząsem np. upadkiem laptopa, więc nawet gdy nie ma widocznych uszkodzeń matrycy producent może odmówić naprawy. Jeśli faktycznie uszkodzenie powstało całkowicie samoistnie ja bym upierał się na naprawę w ramach gwarancji.
  • Poziom 11  
    Tak tylko że jeśli wyśle i serwis stwierdzi że jest to spowodowane przez użytkownika to użytkownik pokrywa koszty przesyłki i diagnozy (160 zł) wiec za taką kwotę kupię nową matryce. Dlatego nie wiem co robić, bo jak udowodnić, że nie jest to moja wina.
  • Poziom 14  
    mccamillo17 napisał:
    Tak tylko że jeśli wyśle i serwis stwierdzi że jest to spowodowane przez użytkownika to użytkownik pokrywa koszty przesyłki i diagnozy (160 zł) wiec za taką kwotę kupię nową matryce. Dlatego nie wiem co robić, bo jak udowodnić, że nie jest to moja wina.

faktycznie jest to problem i zawsze przy oddawaniu sprzętu jest takie ryzyko raz większe raz mniejsze. Teoretycznie samodzielna wymiana matrycy wiąże się też z utratą gwarancji. Trzeba to sobie przekalkulować.