Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

De Dietrich MCR3 24T - grzeje c.o. podczas podgrzewania c.w.u.

27 Dec 2015 20:20 2244 8
  • Level 6  
    Witam,

Mam pewien problem ze swoim kotłem De Dietrich MCR3 24T. Mianowicie kocioł pracował pierwsze dwa miesiące bez cwu. Teraz, po podłączeniu zasobnika zauważyłem, że za każdym razem podczas podgrzewania cwu podgrzewana jest też instalacja c.o. Nie jestem specjalistą w hydraulice, ale nie widzę żadnej przyczyny tego stanu po stronie instalacji. Woda nie miesza się nigdzie po drodze, a wyjście na c.o. z pieca jest po prostu gorące w momencie podgrzewania cwu.
    Niestety na piec nie mam gwarancji, więc na początek wolałbym poradzić sobie bez serwisu. Historia forum podpowiada, że nie jeden miał już ten problem w starszych modelach MCRa, ale nigdzie nie widzę opisanego rozwiązania problemu.

Pewnie większość obstawi zawór 3-drogowy, ale zanim zamówię drugi chciałbym mieć pewność, czy ktoś już ten problem może rozpoznał w przeszłości i wymiana zaworu pomogła.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 6  
    irus.m wrote:
    Podgrzewa Ci się tylko rura przy kotle na co, czy tez wtedy grzeją regulalnie grzejniki?.

pozdrawiam

Grzeją grzejniki na czas podgrzewania cwu. I to dość konkretnie.
  • Level 6  
    irus.m wrote:
    Czy masz sterownik pokojowy isen,e ?.
    Jeżeli tak, jakie masz ustawienia?.

pozdrowienia

Mam isense. O które ustawienia konkretnie pytasz? Dla cwu nie ma nic konkretnego co by mogło wpłynąć na takie zachowanie pieca, a i dla c.o. nie widzę nic do zmiany. Jest na razie jest jeden obieg c.o. I tak jest ustawione w sterowniku.
  • Level 6  
    Kolego, niestety nie ma takiego ustawienia w sterowniku Isense
  • Level 12  
    Ten kocioł nie ma możliwości grzania CO i CWU równolegle. Sprawdź siłownik zaworu 3d a konkretnie wtyczkę przy siłowniku czy ma dobry styk.

• Level 21  
    Pewnie siłownik nie dociska trzpienia na zaworze 3d . Najlepiej zdjąć siłownik i zobaczyć czy wysuwa docisk i czy ten docisk po wysunięciu możesz wcisnąć z powrotem np śrubokrętem jeśli tak masz rozwalony siłownik