Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie zasilania 3 fazowego Tig Miller Syncrowave 300

27 Gru 2015 22:22 1347 15
  • Poziom 7  
    Witam, posiadam 2 spawarki Tig Miller Syncrowave 300. Jedna ma podłączenia na 3 fazy, druga na 2 fazy, Obie mają wyłącznik główny na 2 fazy. Trochę czytałem na zagranicznych forach odnośnie podłączenia i nie do końca jednoznacznie piszą odnośnie możliwości zasilania trzema fazami. Miał ktoś może doświadczenie z tymi spawarkami? Ze względu na jej moc chciałbym aby była zasilana prądem 3 fazowym, ponieważ mniej obciąży mi linie, na której mam za słabe zabezpieczenie jak na taką moc. Dziwi mnie podłączenie 3 faz a zastosowanie wyłącznika rozłączającego tylko 2 fazy. zostaje u mnie ta która jest podłączona na 2 fazy, więc potrzebuję wsparcia :) Znajomy elektryk nie za bardzo zna się na spawarkach i dołączony schemat elektryczny niewiele mu mówi.
  • IGE-XAO
  • Poziom 31  
    Kolego podłącz wedle tabliczki znamionowej lub DTR.
    Jak masz daj zdjęcie tej niby 2 fazowej.
  • IGE-XAO
  • Moderator Elektrotechnika
    thomas_86 napisał:
    i dołączony schemat elektryczny niewiele mu mówi.

Dołącz ten schemat .
    Daj też jak najwięcej zdjęć łącznie z tabliczkami.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedź. Na chwilę obecną wrzucam wycinek schematu z podłączeniem. Za parę godzin będę w domu to wrzucę fotki szyny podłączeniowej i przewodów wychodzących z trafa w spawarce.
    podłączenie zasilania 3 fazowego Tig Miller Syncrowave 300

Tutaj załączam link do strony z manualem do mojej spawarki. https://www.millerwelds.com/files/owners-manuals/O350P_MIL.pdf
  • Poziom 31  
    To wystarczy transformator 2 fazowy więc nic nie nawojujesz z 3 fazami.
  • Poziom 7  
    Zrobiłem kilka fotek, wyjścia z transformatora wyglądają tak samo, jedna jest podłączona na 3 fazy druga na 2, oba wyłączniki identyczne (2 linie). tablica podłączeniowa jest nieco inna. Jedna ma 2 fazy i uziemienie a druga jak na zdj. widać linie R S T a uziemienie na obudowie transformatora.
    podłączenie zasilania 3 fazowego Tig Miller Syncrowave 300 podłączenie zasilania 3 fazowego Tig Miller Syncrowave 300 podłączenie zasilania 3 fazowego Tig Miller Syncrowave 300 podłączenie zasilania 3 fazowego Tig Miller Syncrowave 300 podłączenie zasilania 3 fazowego Tig Miller Syncrowave 300
  • Poziom 31  
    DJ ANNUS napisał:
    DJ ANNUS napisał:

A po co mu 3 fazy, czy nie wystarczą 2 po 400V według schematu ,tabeli i opisu czytamy że jest takowa opcja.
    Natomiast podjęcie decyzji o przełączeniu i możliwości musi dokonać na miejscu elektryk .
    Fragment tej DTR-ki.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Krzysztof Reszka napisał:
    A po co mu 3 fazy, czy nie wystarczą 2 po 400V według schematu

Autor wg mojego rozumowania chciał podłączyć 3 fazy dla zmniejszenia prądu fazowego, co jest normalne.
    Ale się nie da.
    Zresztą dla wpełni wykorzystania mocy trzeba mieć bezpieczniki co najmniej 63A ponad 40kW przyłącze.

Dodano po 1 [minuty]:

Ja mam ten sam problem , bo tez mam TIG a i też z 2 faz jest zasilany z powodu właśnie AC na wyjściu.
  • Poziom 7  
    Tak jak DJ ANNUS napisał chciałem podłączyć 3 fazy dla zmniejszenia prądu fazowego, ponieważ nie posiadam tak dużego przyłącza żeby spawarka mogła pracować w pełni swoich możliwości. Na chwilę obecną nie będę spawał prądem większym niż 150A ale mimo wszystko lepiej mieć ewentualny zapas na przyszłość. Dzięki Panowie za odpowiedzi.
    Ja kolegów rozważania rozumiem, tylko nikt nie wypróbował ile będzie pobierać prądu przy 2x400V a zapewne spadnie amperaż znacznie. Nasz kolega zapewne nie podejrzewał że istnieje opcja 2x 400V bo w potocznym mniemaniu to istnieje tylko 3x 400V .
  • Poziom 7  
    Wiem że istnieje taka opcja, nawet na szynie podłączeniowej zmienia się zworkę między pinami w zależności jaki prąd się podłącza. Ale niestety nie próbowałem takiego podłączenia, a tym bardziej nie wiem ile spadnie amperaż.
    thomas_86 napisał:
    a tym bardziej nie wiem ile spadnie amperaż.

A spadnie .
  • Poziom 31  
    Krzysztof Reszka napisał:
    Ja kolegów rozważania rozumiem, tylko nikt nie wypróbował ile będzie pobierać prądu przy 2x400V a zapewne spadnie amperaż znacznie. Nasz kolega zapewne nie podejrzewał że istnieje opcja 2x 400V bo w potocznym mniemaniu to istnieje tylko 3x 400V

ALe chwila chwila co niby spadnie?

NIe wierzę że kolega ma teraz skonfigurowane na 220V bo by w ogóle nie uspawał a to czy 400v jest z jednej czy z 2 faz to wszystko jedno, prąd taki sam.

Na świecie istnieją jeszcze sieci 230V międzyfazowe i 2x110V 60Hz w stanach co daje 220V międzyfazowego , jak ktoś zna sieć usa.
    Oczywiście że wiem jak jest w USA, wiele razy zabierałem głos w dyskusjach o ich sieciach . Ale sam jestem ciekaw ile będzie brał na 400V a ile na 240V .
  • Poziom 31  
    Jedyne co dziwi to cos fi 0,46 koszmarnie niski stąd te prądy.