Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GT 220 i GeForce 210 - Czarny ekran!

foren 27 Gru 2015 22:57 726 3
  • #1 27 Gru 2015 22:57
    foren
    Poziom 2  

Witam, na wstępie chciałbym napisać, iż jestem nowy tutaj, więc jeśli pomyliłem dział, proszę o przeniesienie, lub coś w tym stylu.

Przejdźmy do meritum, od razu na początku podam specyfikacje mojego pc, następnie opiszę problem!
    1. Specyfikacja:
    CPU: AMD Athlon 64 x2 5600+ 2,9 (nie podkręcane)
    MOBO: MSI K9A2 cf (ms-7388)
    RAM: 4gb ddr2 = 2x 1gb GOOD-RAM 800mhz; 2x 1gb kości Samsung 667 mhz
    HDD: 80gb Seagate, 80gb WD
    GPU (źródło problemu): 1sza karta- EVGA GeForce 210 1GB DDR3 64bit
    2ga karta- GIGABYTE GeForce GT 220 1GB DDR3 128bit
    PSU: Chieftec cft-600-14cs (co do zasilacza raczej nie ma problemu, bo to potwór który powinien uciągnąć zupełnie więcej niż GT 220)

2. Przejdźmy teraz do problemu. Ostatnio nabyłem nową/używaną kartę z niepewnego źródła (i to mnie trochę martwi), ponieważ kupiłem ją przez olx od osoby z moich okolic. Osoba zastrzegała się, że karta jest w 100% sprawna, bo sprawdzała ją u siebie (poza tym znajomy kupił od niego pierwszy egzemplarz owej karty i o dziwo jego działa bez zarzutów). Ze względu, iż owa karta rozpaliła we mnie ognisko prawdziwego zainteresowania, jak szybko się dało pocisnąłem do domu. W slocie widniała jeszcze moja stara GeForce 210, więc odłączyłem kabel zasilania, zworką zresetowałem BIOS (ówcześnie dowiadując się na tym portalu jak ten reset poprawnie wykonać) podczas gdy zworka była przestawiona wyciągnąłem kartę nr. 1, a następnie włożyćłem kartę nr. 2. Po kilkunastu sekundach przestawiłem zworkę na swoje miejsce, podłączyłem kabel, przełączyłem pstryczek zasilania z O, na I, następnie wcisnąłem przycisk włączający PC. Wszystkie wiatraki ruszyły, przycisk monitora raz mignął na niebiesko, aczkolwiek ekran pozostał czarny. Było słychać pik-pik-pik. Dźwięki te były nierównomierne, jedne były grubsze, drugie cieńsze (gdy zawsze podczas włączania mam 4x pik i komputer odpala). Monitor jednak pozostał czarny. Próbowałem później jeszcze z 2 razy resetować bios, ale nic nie pomogło. Dodam, że owa karta którą posiadam, ma 2 wejście pcie.

Kiedy podłączam NOWĄ KARTĘ GT 220 do pcie nr. 1, a GeForce 210 do pcie nr. 2, jest taka sama sytuacja jak podłączam samą GT 220, aczkolwiek gdy karty włożę na odwrót (czyli GeForce 210 do pcie nr. 1, a GT 220 do pcie nr. 2) KOMPUTER NORMALNIE WSTAJE i co więcej normalnie działa, obraz mi niestety wyświetla tylko z 210, bo gdy podłączę do GT 220, obrazu brak.

Dodam, iż GT 220 wykrywa mi system i instaluje mi sterowniki do niej także, więc kartę port czyta. Aczkolwiek gdy je zainstaluje występuję błąd i jakiś kod 43.

W czym może być problem, że GT 220 nie przesyła sygnału do monitora?
    Czy to problem z zasilaczem? (Choć nie sądzę, żeby taka marka i moc nie poradziła sobie ze śmiesznym GT 220)
    Czy to problem z płytą główną?
    Czy z kartą?

Jak to sprawdzić?

Dodam jeszcze, iż kartę sprawdzałem na innej płycie głównej od asusa ( która pracowała z c2d e2160, 2gb ram dd2 i psu noname 350w) i za pierwszym razem o dziwo karta przesyłała obraz, aczkolwiek późniejsze próby zakończyły się fiaskiem, ponieważ na ekranie albo był czarny obraz (jak w każdym przypadku na tym pc), albo było widać rozmazane litery, takie jakby artefakty. W dodatku artefakty te występywały przed tym, jak chociaż raz udalo mi się normalnie ją uruchomić.
    Gdy wsadzam GT 220 do pcie nr.1 bez tej 210, jest więcej pikań ale komputer chyba rusza, nie jestem pewien.

0 3
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2015 23:36
    winmap
    Poziom 30  

Kupiłeś uszkodzoną kartę. Do zwrotu.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Gru 2015 00:35
    310artur
    Poziom 43  

Co tu sprawdzać więcej skoro na dwóch komputerach nie działa znaczy uszkodzona. Zasilaniem czegoś takiego to się martwić nie musisz, jeśli karta nie ma dodatkowego zasilania nie weźmie więcej niż 75W i tyle to potrzebuje w stresie a nie żeby pulpit wyświetlić. Ta karta nawet tyle nie potrzebuje.

0
  • #4 28 Gru 2015 07:52
    foren
    Poziom 2  

Okej, tyle że osoba sprzedająca udaje offline od jakiegoś tygodnia :D Więc jeśli tak to dzięki za zainteresowanie i można zamknąć.

edit// prosiłbym jeszcze nie zamykać, ponieważ sprawdzę kartę u kogoś innego i dam znać.

edit2// co może siedzieć w karcie skoro system ją wykrywa, jeżeli jest w drugim slocie?

edit3// okej karta nie ruszyła na trzecim pc.

Teraz, co mogło w niej pójść? Czy da się to naprawić? Jak zdiagnozować co poszło? Czy się w ogóle opłaca?

0