Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik L1C63X64.SYS Qualcomm Atheros

28 Gru 2015 00:11 780 2
  • Poziom 9  
    Zakupiłem nowy komputer w częściach. Od samego początku po instalacji systemu resetował się. Na jednym z forów Microsoftu, po przejżeniu plików dump (zrzut błędów), dostałem odpowiedź że winą jest sterownik zintegrowanej karty ethernet, L1C63X64.SYS.
    Zgodnie z zaleceniem, przetestowałem sterowniki przez windows verifier, wywala błąd przy każdym restarcie - błąd DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUALL (L1C63X64.SYS)
    Jeśli wyłącze karte ethernet, bądź odepne kabel, błędu nie ma.

System - windows 8.1 pro 64bit,
    Aktualizacje wszystkie, update biosu do najnowszego zrobiony, najnowszy sterownik karty ethernet ( jak i innych podzespolow) wykonane.
    Pamięć testowałem memtestem, jest ok. Testowałęm na niższym zegarze pamięć (poniżej fabrycznej 2400mhz), nadal wypluwa błąd sterownika.
    Zrobiłem format, czysty system, sterownik nadal crashuje system przy włączonym verifier.
    Zmieniałem kabel między routerem a komputerem.Przepinałem kable wszystkie które mogłem w kompie.

Brakuje mi już sił. Czy muszę odesłać płyte do sklepu, czy można coś z tym zrobić? Czy błędy z testowania przez verifier oznaczają uszkodzenie elementu? Dodam, że jeśli system działa bez testowania przez verifier, blue screen pojawia się losowo, przy np oglądaniu YT, filmów online, gry oline.Czasem częściej, czasem żadziej.
    Skończyły mi się już pomysły..

Ma ktoś jakieś sugestie, co mogę zrobić przed odesłaniem płyty do sklepu? Jeśli tak, to dla pewnosci wymieniał bym na inną, z inną kartą ethernet..

Płyta: SoFM2 ASROCK FM2A78M-ITX+ (Mini-ITX)

Dysk (na system): SanDisk SSD PLUS 240 GB Sata III 2.5-inch Internal SSD up to 520 MB/s

drugi dysk/ zapasowy z starego pc, stary wdc HDD

procesor: AMD A8-Series APU A8-7670K Radeon R7 AMD Graphics Card

obudowa: Cooler Master RC-130-KKN1 Elite 130 "USB 3.0, Mini Cube Case, Liquid Cooler Support" Black

pamięć: HyperX Savage 4 GB 2400 MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Memory Module

napę optyczny: Samsung SH-224FB/RSMS 24X Internal DVD Writer with SATA
  • Poziom 14  
    Warto by sprawdzić np. na forach które przeglądałeś czy ten sam problem pojawia się też dla Windowsów w wersji Vista. 7 i XP, być może dla systemów w wersji 64bit sterownik jest niedopracowany i jest to tak jak wspomniałeś powodem błędów.
    Prawdopodobnie są dwa rozwiązania pierwsze szybki ale wymaga niewielkiego wkładu finansowego a mianowicie zakup typowej karty sieciowej pod PCI lub PCI-expres oraz wyłączenie zintegrowanej karty sieciowej w menadżerze urządzeń .
    Można też tak jak wspominałeś spróbować odesłać płytę do sklepu ale warto najpierw przedzwonić do nich i pogadać z gościem o tym problemie czy brak poprawnego sterownika będzie podstawą do zwrotu kasy bo może się okazać że oni wezmą ta płytę podepną pod XP -ka w wersji 32 bity i u nich będzie to działać dobrze . Wtedy odeślą ci tą samą płytę stwierdzając że nie znaleźli usterki poza zmarnowanym czasem i oczekiwaniem na decyzje zostajemy uziemieni na 2-3 tygodnie bez komputera. Osobiście powiem ci że na twoim miejscu jeśli płyta ma powiedzmy 2 lata gwarancji to dokupiłbym zwykłą kartę i protestował bym na niej neta czy wszystko ok .
  • Poziom 9  
    Części zamowilem z brytyjskiego amazona. Wiec ze zwrotem nie powinno byc problemu. Zwlaszcza, ze teraz maja wydluzony czas zwrotow ze wzgledu na swieta.
    Serwis asrock'a jest otwarty od 4.01, wiec chyba sie wstrzymam z odsylaniem do czasu konsultacji z nimi.. Dziwnym by bylo, zeby sterownik nie dizalal z systemami 64bit.Choc z drugiej steony, data jego wydania to 2013r..
    Dam znac jak uda sie cos wyjasnic. No chyba ze ktos ma jeszcze jakies sugestie..