Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel VBA - warunkowe ukrywanie i odkrywanie wierszy

wielgot 28 Gru 2015 13:23 1368 5
  • #1 28 Gru 2015 13:23
    wielgot
    Poziom 7  

Mam pewien problem, z który sam nie potrafię sobie poradzić. Mam arkusz excela (w załączeniu plik) o nazwie charakterystyka i mam tam pewne zagrozenia, gdzie poprzez pole wybotu zaznaczam "ptaszkiem" czy dano zagrożenie istnieje czy nie. I jeżeli go nie ma, to pewna grupa wierszy musi się ukryć, a jeśli jest to ma się pojawić.
    I tak dla hałasu, gdy jest niezaznaczony, to ukryc ma się grupa wierszy od 6 do 12. I działa mi to pod warunkiem, że recznie wpisuje w tym przypadku w komórce B2 wartość 1 lub 2. Gdy w kodzie VB zmienie odwołanie do komórki C1 w której automatycznie przeskakuje wartość 1 lub 2 w zależności czy hałas jest zaptaszkowany czy nie, to wtedy ukrywanie wierszy lub ich pokazywanie nie działa.

Proszę o pomoc, by działao to automatycznie po kliknieciu ptaszka zagrozenia hałasem.

0 5
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2015 16:25
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Code:
    Private Sub Worksheet_Calculate()

Rows("6:12").EntireRow.Hidden = Not Range("B1")
    End Sub

Dodano po 56 [sekundy]:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range) - nie trzeba

0
  • #3 08 Cze 2017 10:25
    wielgot
    Poziom 7  

Mam jeszcze jeden problem. Mam plik w którym w kolejnych wierszach prezentowane są dane poszczególnych pracowników. Jak z pomocą VBA doprowadzić do sytuacji, że jeśli w wierszu danego pracownika w kolumnie G pojawi się data zwolnienia to ten wiersz zostanie ukryty?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Cze 2017 10:48
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

lub

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

lub odpalic dla aktywnego arkusza

0
  • #5 08 Cze 2017 11:17
    wielgot
    Poziom 7  

Bardzo dziękuje za pomoc. A gdybym chciał by taki wiersz gdy wstawiamy pracownikowi datę zwolnienia nie tylko był ukryty ale przenosił sie do innego arkusza by mieć listę zwolnionych

0
  • #6 08 Cze 2017 11:57
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

0