Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina - VSX 329 brak dzwięku

muser 28 Gru 2015 14:03 1035 8
  • #1 28 Gru 2015 14:03
    muser
    Poziom 8  

Witam,

Mam prośbę o pomoc w połączeniu kina domowego. Trochę szperałem, nie mogę odszukać mojego problemu.

Otóż mam zestaw: Pioneer BDP-170K, VSX-329K + TV LED Samsung UE46F6640 + dekoder CP PVR HD 7000, w tej chwili mam podłączone BD i dekoder CP do amplitunera HDMI in i z amplitunera HDMI out do TV HDMI ARC in. Wszystko działa ale jak już wyczytałem mój ampli nie przepuszcza sygnału przez HDMI na Standby i tu jest mój problem, jak to podłączyć żeby móc oglądać TV z dźwiękiem z TV a w razie potrzeby włączyć ampli i żeby dźwięk oglądanego programu szedł przez głośniki kina przy zachowaniu możliwie najlepszej jakości dźwięku.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

• #2 28 Gru 2015 16:42
    matPRO
    Poziom 13  

Słabo :) jedyne co wg mnie możesz zrobić to podłączyć CP i BD bezpośrednio do TV przez HDMI ALE bez ARC. Tylko amplituner przez HDMI z ARC. Wtedy masz dźwięk bezpośrednio z TV, a jak włączysz AT to z automatu TV przełączy dźwięk do AT przez ARC HDMI. U mnie tak działa, ale akurat mój AT Pioniera puszcza stanby po HDMI więc docelowo mam podpięte inaczej.

Oczywiście ARC puści Ci tylko 2.0 co najwyżej 5.1 ale bez dźwięku HD (zależy od TV).
    Zawsze możesz dźwięk z TV cofnąć optykiem, będzie chociaż 5.1

• #3 29 Gru 2015 05:39
    Polon_us
    Poziom 40  

Generalnie zgadzam się z kolegą matPRO, choć czepiałbym się szczegółów. Ale to nie jest istotne teraz.

@muser:
    - mając wyłączone wszystkie urządzenia proszę przełączyć dekoder i BR bezpośrednio do telewizora.
    - w wzmacniaczu uaktywnić w menu HDMI Setup -> ARC i następnie wyłączyć go
    - w telewizorze włączyć Anynet+ i następnie ARC.

- jeżeli w TV lub wzmacniaczu będą opcje np. "Auto Power Off/On" to ustawiać je na wyłączone lub "Off"
    - całość można odłączyć od sieci na parę minut i następnie włączyć na zasadzie;
    ---> pierwszy telewizor, odczekać parę minut, wzmacniacz, parę minut i po kolei następne urządzenia.

W zamierzeniach, telewizor po włączeniu nie powinien włączać automatycznie wzmacniacza i dźwięk powinien był być w głośnikach TV.
    Po włączeniu wzmacniacza pilotem po kilkunastu sekundach powinno nastąpić przełączenie na kolumny wzmacniacza.

Powodzenia :)

• #4 29 Gru 2015 10:11
    muser
    Poziom 8  

Dzięki za sugestie panowie, po pracy lecę po optyka i będę się bawił. Mam jeszcze kilka pytań, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Jak piszecie CP i BD do TV a z TV (ARC) do AT ale wtedy pod któreś HDMI in i dlatego że nie wychodzi z AT nie będzie dźwięku HD, jak pisze matPRO ?

A czy mogę podpiąć BD bezpośrednio do AT a tylko CP do TV + optyk (i tu pytanie w pytaniu czy optyk z TV czy z CP?)?

• #5 29 Gru 2015 10:13
    matPRO
    Poziom 13  

muser napisał:
    Dzięki za sugestie panowie, po pracy lecę po optyka i będę się bawił. Mam jeszcze kilka pytań, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Jak piszecie CP i BD do TV a z TV (ARC) do AT ale wtedy pod któreś HDMI in i dlatego że nie wychodzi z AT nie będzie dźwięku HD, jak pisze matPRO ?- - TAK, skoro nie masz ARC to nie będzie dźwięku w ogóle.

A czy mogę podpiąć BD bezpośrednio do AT a tylko CP do TV + optyk (i tu pytanie w pytaniu czy optyk z TV czy z CP?)?

TAK, wg mnie nie ma znaczenia, pewnie lepiej z CP, nie powinno być lagi ani z CP ani z TV.

Ja mam ten sam dylemat, tzn. zupełnie inny ale sprowadza się do tego samego.
    Ja muszę podłączać laptop bezpośrednio do TV jak chcę oglądać filmy w 4K.
    Nie mogę podłączać przez AT bo ten obsługuje tylko FHD...
    I też dźwięk cofam optykiem, mimo że TV 4K (Sony - przedostatni model) ma ARC, to u mnie cofa tylko 2.0 a właściwie analog tj. bez dolby dts itp. więc optyk daje mi chociaż dd 5.1 i dts 5.1...co jest słabe bo często filmy w 4 K mają np. dts hd MA....

Cóż - muszę zmienić AT :)

A co najciekawsze ten AT przepuszcza 3D :)

• #6 29 Gru 2015 10:24
    Polon_us
    Poziom 40  

muser napisał:
    Jak piszecie CP i BD do TV a z TV (ARC) do AT ale wtedy pod któreś HDMI in i dlatego że nie wychodzi z AT nie będzie dźwięku HD, jak pisze matPRO ?

Do ARC telewizor ma zwykle gniazdo HDMI dodatkowo opisane. W wzmacniaczu oczywiście do HDMI OUT.
    Do ARC kolega nie potrzebuje przewodu optycznego, tylko porządny kabel HDMI spełniający wymagania HDMI 1.4a lub lepiej.

A co do kwestii wyższości połączenia optycznego nad ARC to mam swoje wątpliwości i nie zgadzam się z kolegą matPRO.

Ale niech kolega próbuje.
    Zobaczymy co z tego wyniknie ... heh ...

• #7 29 Gru 2015 10:33
    muser
    Poziom 8  

Wieczorkiem będę próbował, napisze co tam wyszło.

Pozdrawiam.

• #8 29 Gru 2015 10:44
    matPRO
    Poziom 13  

Polon_us napisał:
    muser napisał:

Do ARC telewizor ma zwykle gniazdo HDMI dodatkowo opisane. W wzmacniaczu oczywiście do HDMI OUT.
    Do ARC kolega nie potrzebuje przewodu optycznego, tylko porządny kabel HDMI spełniający wymagania HDMI 1.4a lub lepiej.

A co do kwestii wyższości połączenia optycznego nad ARC to mam swoje wątpliwości i nie zgadzam się z kolegą matPRO.

Ale niech kolega próbuje.
    Zobaczymy co z tego wyniknie ... heh ...

Nie każdy TV ma ARC, a co do jakości ARC każdy TV ma inaczej, przeważnie nie jest to podawane w specyfikacjach. ACR w Sony nie przepuszcza nic oprócz zwykłego dźwięku stereo któy nie jest PCM ani DD ani DTS

• #9 31 Gru 2015 22:15
    andamira
    Poziom 9  

U mnie vsx 329 i TV LG z zastosowaniem ARC przy komponentach BDP 170k i dekoderem vectry , byly trzaski przy odsluchu audio z plyt , Wycofalem ArC i niby wszystko teraz jest ok tyle ze sygnal DD z vectry przeslany do amplitunera i potwierdzony kontrolką w amplitunerze jest o 20 kresek cichszy od innego sygnalu przesylanego od razu w stereo . Kiedy zmienie w dekoderze DD na stereo sygnal jest natychmiast duźo głośnieszy . Czyli co zestaw to inaczej dźwięk plynie .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME