Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android nie wykrywa sieci Wi-Fi

elektrocez 28 Gru 2015 15:11 717 0
    elektrocez
    Uczeń
    Dzień dobry.

W domowej sieci mam podłączone dwa urządzenia Samsung oraz dwa laptopy (z Windows i Linux) oraz jeden tablet Goclever. Wszystko jest podpięte do routera Linksys.

Do dzisiaj rana wszystko działało bez problemów. Po południu okazało się, że Samsungi nie widzą sieci wi-fi (i telefon i tablet). Pozostałe urządzenia działają bez problemu, zatem router działa sprawnie. Nic w nim nie zmieniałem.

Okazuje się, że Samsungi przy skanowaniu sieci Wi Fi nie widzą żadnej z nich, a samo skanowanie trwa znacznie krócej niż zwykle. Czyli nie wiedzą sieci ani moich ani sąsiadów ani mojej. Kiedy sparowałem Samsungi przez Bluetooth sieci Wi Fi się pokazały i to połączenie wróciło. Na krótko. Ten sam manewr próbowałem z Wi Fi Direct. Pomogło, ale też na chwilę. Tzn. kilka razy się połączyło z routerem, później i to nie pomogło. Rozłączałem sam dla testów.

Myślę, że to sprawa urządzeń Samsunga. Awarię w jednym dniu (akurat po 1,5 i 2,5 roku pracy) wykluczam. Być może chodzi o aktualizację. Skanowanie sieci trwa niecałą sekundę. Normalnie trwało to znacznie dłużej.

Czy dobrze myślę? Co mam teraz zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

Edit: Problem sam zniknął tak jak się pojawił. Zagadka wciąż nie jest rozwiązana.