Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 - Nie działa parktronic czujniki cofania, parkowania

procsa 28 Dec 2015 15:12 14409 9
    procsa
    Level 31  
    Witam, kupiliśmy żonie Citroena C3 1.6 benz. 16V 2004r. wersja exlusive , wszystko fajnie ładnie, ale nie działa parktronic (czujniki cofania/parkowania), brak jakiejkolwiek reakcji po naciśnięciu przycisku od parktronic... i tutaj moja ogromna prośba do was drodzy koledzy forumowicze, ponieważ szukałem w necie ale nie mogę wyczytać żadnej konkretnej informacji chociażby o schemacie bezpieczników ;/ więc który bezpiecznik może odpowiadać za parktronic, oraz gdzie może się znajdować moduł (elektronika) parktronic w tym samochodzie? Byłbym wdzięczny chociaż za te informację.

Osobiście patrzyłem każdy bezpiecznik i są dobre, przycisk od parktronic też sprawdziłem jest ok.

Dużo jest informacji odnośnie uszkodzonego np. jednego czujnika, ale wtedy to system działa i piknięciem zawiadamia usterkę, u mnie jest kompletna cisza.
    andrzej20001
    Level 43  
    Powinno się samo włączyć po wbiciu R. Światło cofania ok? Diagnostyka układu testerem potrzebna zapewne będzie.
    Samuraj
    Level 35  
    Samo się włącza po wbiciu wstecznego. Przycisk od parktronika wyłącza tylko ten system.
    Jak po mojemu to uszkodzony jest któryś z czujników i sprzedający aby nie denerwować się komunikatem odłączył cały moduł wypinając kostkę. Proponuje zacząć od diagnostyki.
    procsa
    Level 31  
    Po wbiciu wstecznego tylne światło działa, natomiast na przycisku od parktronic jest dioda, ale się nie zapala.

Był na diagnostyce urządzeniem "VCI", ale brak błędów. No właśnie chętnie bym sprawdził moduł, czy w ogóle podłączony, napięcie dochodzi itp. ale gdzie on jest ?
    andrzej20001
    Level 43  
    procsa wrote:
    ale brak błędów

"Widział" parktronik?
    procsa
    Level 31  
    Samuraj wrote:
    Zapewne lewy tylne boczek w bagażniku. Czarny moduł z dwoma wtyczkami (zdaje się że niebieska i czarna).

Też tak myślałem, bo w C4 tak jest, ale tutaj w C3 przewody od czujników idą prawą stroną do bagażnika i dalej chyba w przedział pasażerski, ponieważ nie mogę zdjąć tej plastykowej obudowy nadkola, nie widać żadnych śrub ani zaczepów, próbowałem siła "wyjąć" ale nie chcę tego połamać...

andrzej20001 wrote:
    procsa wrote:
    ale brak błędów

"Widział" parktronik?

Hmmm tego nie wiem, Pan od diagnozy komputerowej powiedział jedynie że brak usterek...
    Logan_Mar
    Level 1  
    Znalazłeś może ten moduł parktronica ? Ja mam identyczny problem i nie mogę się doszukać modułu , a podejrzewam ze jest rozłączony .
    procsa
    Level 31  
    Nie, między czasie podłączyłem lexie i wywala błąd dwóch czujników, a więc moduł widzi i jest sprawny.
    sławek 346
    Level 2  
    W C3 w tym roczniku moduł czujników powinien być pod fotelem kierowcy pod wykładziną, jeśli go jeszcze nie znalazłeś.