Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł CI od Cyfry+ HD - nie odbiera BBC BRIT

28 Gru 2015 15:18 4728 11
  • Poziom 10  
    Witam.
    Wiem, że jest stały problem z tym kanałem bo jest na słabym transponderze, ale chodzi mi o coś innego.
    Mianowicie mam wypożyczony dekoder HD (Philips DSR 7201) od Cyfry+, ale jako że jest to bardzo kiepski dekoder przerzuciłem się na moduł CI. Na kanale 118 mam wklepany ten nieszczęsny kanał, którego niestety na module nie chce mi pokazywać (pokazuje poszatkowany obraz z poprzednio oglądanego kanału).
    I teraz najważniejsze - na dekoderze nie mam absolutnie żadnego problemu z tym kanałem - siła sygnału ok. 85%. Natomiast po przełożeniu karty do modułu CI i przepięciu przewodu satelitarnego z dekodera do TV (Samsung UE32D6500 z DVB-S2) wszystkie kanały (prócz bbc brit) są OK... Listę kanałów do modułu ściągnąłem z tego forum + zaktualizowałem niektóre pozycje po zmianach, więc BBC Brit mam na aktualnym transponderze wgrany - 12476 H, SR 29900.
    Z tego wynika, że to nie wina anteny... skąd więc ta różnica, że na dekoderze jest ok, a na module nie? Moduł jest sprawny bo wszystkie inne kanały odbiera... Proszę o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Na dekoderze odbiera ok, a na module już nie. Więc to nie wina anteny (bo dekoder odbiera kanał i nigdy nie miałem z nim problemów), a sygnał jest na poziomie 85% więc dosyć dobry. Wygląda to zatem bardziej na wadę modułu, ale jak już pisałem wszystkie inne kanały są odbierane poprawnie przez moduł więc wina też nie leży po tej stronie.

To pewnie nie ma na to wpływu, ale czy problem może leżeć w module "CI"? Tzn. może powinien być CI+?
  • Poziom 10  
    mihal2002 napisał:
    Moduł tylko dekoduje wraz z kartą sygnał jaki dostanie

No dekoder też tylko dekoduje wraz z kartą sygnał jaki dostanie, więc pod tym względem nie widzę różnicy między modułem a dekoderem (jeśli nie liczyć, że dekoder posiada jeszcze własne oprogramowanie, które nie ma wpływu akurat na jakość sygnału).

mihal2002 napisał:
    Na koniec co to za moduł?

Oryginalny od cyfry+hd, jak na załączonym obrazku:
  • Poziom 10  

Niestety nie widzę tutaj wersji modułu.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Siła sygnału 85% nie jest najważniejsza, ważniejsza jest jakość sygnału i współczynnik BER.
    Jedno urządzenie (głowica w tunerze) może sobie poradzić z takim sygnałem a inne (głowica w TV) już nie.
    Sprawdź antenę, a najlepiej zobacz czy inne kanały nadawane z tego samego transpondera odbierają na telewizorze. Aktualną listę transponderów znajdziesz w internecie. Jeśli nie działają to masz już odpowiedź - źle jest ustawiona antena.
    Najlepiej jakby ktoś z profesjonalnym miernikiem sprawdził Ci sygnał z HotBirda na tym transponderze.
  • Poziom 10  
    Transponder jest aktualny, a z innymi kanałami nie ma problemu właśnie, tylko ten...
    No to pewnie wina tej głowicy w TV. Myślałem raczej o działaniu bez gotówkowym, bo aż tak mi nie zależy (szkoda jedynie tych top gear'ów... :P ). No nic, będę musiał jakoś to przeżyć :D Dzięki panowie!
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak, ale jakoś po kilku miesiącach problem rozwiązał się sam... Tzn ani anteny nikt nie ruszał, ani lista kanałów nie była odświeżana, ani TV nie był zmieniany. Po prostu kanał nagle zaczął działać, co zauważyłem w sumie przypadkiem przy przełączaniu, bo temat już dawno odpuściłem. Może BBC wzmocnił sygnał czy coś... nie znam się :-P
    Problem rozwiązany