Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 128WRL + INT-TSI + sterowanie sekcjami rolet

jimasek 28 Gru 2015 19:31 2736 9
  • #1 28 Gru 2015 19:31
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Wyposażenie alarmu:
    Centrala Integra 128WRL
    Klawiatura INT-TSI
    Ekspander wejść i wyjść INT-PP

Mam mały problem ze sterowaniem rolet przez klawiaturę INT-TSI. Konfiguracja wyjść jako Rolety góra, rolety dół i dopisane makra dla manipulatora.

Zamknij wszystko i otwórz wszystko działa poprawnie

Schody zaczynają się w konfiguracji poszczególnych sekcji czyli Rolety, Żaluzje i Rolety Piętro

Przykładowo zamkniecie działa poprawnie (wyzwala się wyjście 10) a już otwarcie wyzwala się wyjście 9 i za 2sek. reszta wyjść roletowych. Nie mam żadnych sterowań z wejść ani timerów. Pewnie coś pominąłem w konfiguracji.
    Dodam że wyzwalanie wyjść bezpośrednio z klawiatury 8# działa poprawnie. Makra też mam napisane pojedynczo do każdego wyjścia.

Próbowałem także konfiguracje makra jako Załączenie wyjść ale rezultat podobny.

Konfiguracja wyjść w centrali

Jeżeli potrzeba jeszcze jakiś informacji to dorzucę na bieżąco.

0 9
  • #2 28 Gru 2015 21:55
    Rysiek2
    Poziom 32  

Może problem jest w przypisaniu do grup wyjść?

0
  • #3 28 Gru 2015 22:02
    jimasek

Tylko że jeżeli nie ma przypisania do grup to nie działa sterowanie z manipulatora. Miałem podzielone na 3 grupy a potem też wszystko w jednej bez różnicy.

Wygląda tak jak by z jednego makra (np. zmiana stanu wyjścia 10) szło więcej poleceń. No chyba że gdzieś się zamotałem. Siedziałem dzisiaj pół dnia nad tym.

0
  • #4 28 Gru 2015 22:04
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

No właśnie. A dlaczego makro "zmiana stanu wyjść" a nie po prostu "załączenie wyjść"?
    Bez względu na to, czy to wyjście typu 105, czy 106, to wyjście ma być załączane, a nie zmieniane.

0
  • #5 28 Gru 2015 22:06
    jimasek

Też próbowałem z tym makrem "załączenie wyjść" i podobna sytuacja,

0
  • #6 28 Gru 2015 22:06
    Rysiek2
    Poziom 32  

Nie bawiłem się tym manipulatorem. Spróbuj jeszcze przypisać te pary rolet do różnych stref.

0
  • #7 28 Gru 2015 22:10
    jimasek

Mówisz żeby zaznaczyć w sterowaniu wyjść ze "stref/klawiatur strefowych" różne klawiatury? Tego nie próbowałem.

0
  • #8 28 Gru 2015 22:14
    Rysiek2
    Poziom 32  

..różne strefy :) możesz spróbować

0
  • #9 28 Gru 2015 22:29
    jimasek

Makra "Zamknij wszystko" i "Otwórz wszystko" (sterowanie 3 wyjściami) działają bez żadnego problemu. Głupieje tylko sterowanie konkretnym wyjściem czyli u mnie konkretnym segmentem. I to tylko z TSI makrami bo z klawiatury na TSI jest ok.

0
  • Pomocny post
    #10 07 Maj 2016 18:52
    jimasek

Przepraszam że post pod postem ale chciałem zakończyć temat. Po konsultacji ze wsparciem technicznym, wysłaniu pliku centrali wraz z moim programem z TSI Bulidera panowie stwierdzili że trzeba zrobić reset centrali do ustawień fabrycznych bo prawdopodobnie przy aktualizacji oprogramowania (którą wykonywałem) wkradł się jakiś błąd do konfiguracji.
    Tak też zrobiłem, ustawienie makra jako "zmiana stanu wyjść" i wszystko zaczęło pracować poprawnie. Temat zamykam i dzięki za podpowiedzi.
    Pozdrawiam jimasek!

0