Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenia kamery IP do routera mobilnego np. Huawei E5776s

28 Gru 2015 19:40 2427 13
  • Poziom 22  
    Witam.

Mam w lokalu internet z Neostrady, a tam ip jest dynamiczne, wiec kamery IP nie podlacze, zeby ogladac obraz z zewnętrznego IP.

Pomyślałem że może przez mobilny router raj HUAWEI E5776S, czy E5377. Operator nie ma dla mnie znaczenia.

Pytanie czy się da, ewentualnie jak przekierować porty na takim routerze??

• Poziom 43  
    Fu-Fu napisał:
    ip jest dynamiczne, wiec kamery IP nie podlacze

Jak to nie? Jeśli kamera będzie posiadała obsługę DynDNS lub chmury to co za problem?
    Fu-Fu napisał:
    Pomyślałem że może przez mobilny router raj HUAWEI E5776S, czy E5377. Operator nie ma dla mnie znaczenia.

Pytanie czy się da, ewentualnie jak przekierować porty na takim routerze??

Dodatkowo usługa publicznego adresu IP (dodatkowo płatna).
  • Poziom 22  
    To sa zwykle kamery typu FOSCAM, wiec musiał bym utworzyc konto na serwisie DDNS? Jaki serwis dziala i jest bezpłatny?

A możesz rozjaśnić jak jest z routerem mobilnym? Czy podłącze i jak?

• Poziom 43  
    Fu-Fu napisał:
    To sa zwykle kamery typu FOSCAM

JEst ich wiele, nawet więksi producenci mają je w swoich ofertach, chociażby BSC, Hikvision itd.
    Fu-Fu napisał:
    wiec musiał bym utworzyc konto na serwisie DDNS? Jaki serwis dziala i jest bezpłatny?

Tak, chociażby no-ip. W przypadku chmury nawet to jest niepotrzebne.
    Fu-Fu napisał:
    A możesz rozjaśnić jak jest z routerem mobilnym? Czy podłącze i jak?

Masz IP za NATem, wszystkie porty są zablokowane - by mieć dostęp z zewnątrz trzeba wykupić usługę stałego publicznego adresu IP - średnio ok.15zł dodatkowo co miesiąc do rachunku podstawowego - jednak nie zawsze jest to osiągalne dla Kliena indywidualnego.
  • Poziom 22  
    Wiec router mobilny odpada, ponieważ chciałem zakładać raz na tydzień karty np T-Mobile za 1zl kupowane, ktore maja 1GB.

Popróbuje z no-ip, moze bym nawet popróbował podlaczyc rejestrator Hikvision, do którego mam podłączonych 5 kamer?

A o co chodzi z chmurą?

Moja kamera to np . Rocam NC400

• Poziom 43  
    Fu-Fu napisał:
    Popróbuje z no-ip, moze bym nawet popróbował podlaczyc rejestrator Hikvision, do którego mam podłączonych 5 kamer?

Możesz, podaj jego dokładny model.
    Fu-Fu napisał:
    A o co chodzi z chmurą?

Poczytaj sobie o p2p w rejestratorach i kamerach (coś jak torrenty).
    Fu-Fu napisał:
    Moja kamera to np . Rocam NC400

Do czego ma służyć? Takie zabawki sobie odpuść - skoro jest tam rejestrator i można "wypuścić" go w świat tak czy inaczej na Neostradzie to możesz do niego podłączyć normalną kamerę.
  • Poziom 22  
    Dzisiaj wszystko popróbowałem i udalo sie mi założyć konto na no.ip i podłączyć rejestrator do LAN i wkoncu skonfigurować wszystko, że mam dostęp z zewnątrz do widoku z kamer.

Moj rejestrator to Hikvision DS-7208HVI-SH.

Mam teraz jeszcze jeden problem- online przez przeglądarkę nie mogę oglądać, bo trzeba zainstalować wtyczke, wiec telefon odpada.

Zainstalowałem z Google Play np iVMS 4500 i podczas dodawania kamery wybieram ZAREJESTRUJ TRYB: IP/DOMAIN (do wyboru jest też HIDDNS i IP SERVER), ale chyba mam problem z portem. Jak wpisze port jak w przeglądarce czyli 8084 to program wyświetla KOD BŁĘDY 43.

Czy na aplikacje mobilna potrzebny jest inny port?

Używam tez innej kamery ip ale podlaczona do radiowki, czyli bez ddns i wszystko dziala na porcie 8083, czy w przeglądarce czy w aplikacji.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Sprawdź jakie porty masz w rejestratorze i takie przekieruj, do podglądu za pomocą aplikacji na telefonie jest inny port.
  • Poziom 22  
    W rejestratorze mam porty
    Port HTTP -8084 (tu działa przez przeglądarkę
    Port serwera ustawiłem na 8001
    jest jeszcze Port RTSP.

W aplikacji wpisałem 8084, a potem 8001 i oby dwa nie działają.

Troche mnie to zdziwiło, że do aplikacji port jest inny. Cały czas używam innej kamery IP na porcie co w przeglądarce i działa, ale wyczytałem że są inne porty na aplikacje i dlatego zapytałem.

Jeszcze pytanie, jak sie logować z zewnątrz, bo IP zewnętrzne tez się zmienia cały czas.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Fu-Fu napisał:
    jest jeszcze Port RTSP.

Masz go przekierowanego na routerze, wpisywałeś go w iVMS?
  • Poziom 22  
    Tak, wszystkie przekierowałem (RTSP także-554). Mam z Neostrady FunBox, przekierowanie robię w zakładce ZAAWANSOWANE--> NAT/PAT.

W aplikacji iVMS mam IP/DOMAIN. Jest jeszcze IP Server i HiDDNS. Oczywiście wpisuję aktualny adres zewnętrzny.

Dodano po 11 [minuty]:

Dobrze zrobiłem.

Powiedz mi jeszcze tylko co z IP zewnętrznym, bo co chwile sie zmienia. Jak będe w domu to przecież się nie zaloguje na rejestrator.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Fu-Fu napisał:
    Powiedz mi jeszcze tylko co z IP zewnętrznym, bo co chwile sie zmienia. Jak będe w domu to przecież się nie zaloguje na rejestrator.

Po co tworzyłeś konto na no-ip? Za pomocą przeglądarki logujesz się z zewnątrz wpisując mojadomena.no-ip.com(przykładowo), ew. na końcu trzeba dopisać port, czyli mojadomena.no-ip.com:8048.
  • Poziom 22  
    Dziękuję, poprostu nie wiedziałem, ze wpisać należy nazwę hosta z noip zamiast cyferek. Chyba już wszystko wiem, bardzi mi pomogłeś!

Na rejestrator jest podglad z aplikacji, tak smao jak z przeglądarki

• Poziom 43  
    Fu-Fu napisał:
    Dziękuję, poprostu nie wiedziałem, ze wpisać należy nazwę hosta z noip zamiast cyferek

Proszę, teraz już wiesz.
    Fu-Fu napisał:
    tak smao jak z przeglądarki

Na komputery także jest aplikacja służąca do podglądu/archiwizacji nagrań z rejestratora.