Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE50F5000 - Brak dźwięku na amplitunerze przy wyłączonym TV

Captain 28 Gru 2015 20:59 1215 10
  • #1 28 Gru 2015 20:59
    Captain
    Poziom 8  

Witam.

Moja konfiguracja sprzętu to

1- TVSamsung UE50F5000
    2- amplituner Yamaha RX-V375
    3- blu-ray Yamaha BD-S667
    4- Dekoder HD TV kablowej
    5- XBOX360
    Wszystkie urządzenia mam podłączone do amplitunera kablami HDMI na wejścia , wyjście z amplitunera do TV też HDMI, pozycje z góry:
    3-2 HDMI
    4-2 HDMI
    5-2 HDMI
    2-1 HDMI
    Podczas oglądania TV z dowolnego źródłą wszystko jest perfect.
    Problem pojawia się, gdy wyłączę TV pilotem w tryb czuwania.
    Podczas słuchania muzyki z dekodera kablówki dźwięk przerywa, tj. zanika co ok. 5s na 1s ciągle.
    Gorzej jest z odtwarzaczem bluray, gdyż z niego przy wyłączonym TV nie ma dźwięku w ogóle. Po włączeniu TV dźwięk się pojawia, po wyłączeniu pilotem - cisza. Jeżeli odepnę TV od zasilania to dopóki świeci czerwona dioda nie ma dźwięku, po zgaśnięciu natychmiast muzyka płynie. Nie da się słuchać muzyki z bluray bez włączenia TV...

Poruszyłem już wszystkie możliwe dostępne dla mnie ustawienia i mam w dalszym ciągu ten problem. Jeżeli odepnę przewód HDMI z amplitunera z gniazda OUT (tam właśnie jest wpięty TV) to wszystko jest OK.

Proszę o porady, gdzie może tkwić problem. TV jest tylko odbiornikiem z amplitunera a blokuje mi sygnał. Dodam, że na poprzednim TV SONY LCD KDL37... przy tych samych połączeniach wszystko było OK. Po zmianie TV brak dźwięku, co jest conajmniej irytujące :/

0 10
  • #2 28 Gru 2015 21:41
    kazikszach
    Poziom 33  

Czy sprawdziłeś to na jednym wejściu HDMI telewizora, czy jest to na wszystkich? (kable przekładaj przy sprzętach wyłączonych z gniazdka sieciowego).

0
  • #3 28 Gru 2015 22:00
    matPRO
    Poziom 13  

Czy na pewno wpiąłeś AT do telewizora w HDMI z oznaczeniem ACR?

0
  • #4 28 Gru 2015 22:09
    kazikszach
    Poziom 33  

Może masz podłączone do gniazda z aktywną funkcją HDMI ARC i ona coś powoduje, jeśli tak to w menu wyłącz HDMI ARC.

0
  • #5 28 Gru 2015 23:19
    Polon_us
    Poziom 41  

W telewizorze proszę wyłączyć AnyNet+, a w wzmacniaczu HDMI-Control (lub HDMi-CEC) o ile jest włączone.

0
  • #6 29 Gru 2015 09:53
    Captain
    Poziom 8  

TV ma dwa wejścia HDMI1(RGB) oraz HDMI2 (DVI). Podłączałem do każdego z nich, jest dokładnie tak samo. Nie mam gniazda w TV z oznaczeniem ARC. Pewnie dźwięk podpina się optykiem, ale nie mam tego połączenia, bo TV używam tylko jako odbiornika obrazu.
    Ten TV nie ma w menu funkcji Anynet+. W amplitunerze mam HDMI control wyłączone. Tak samo w Blurayu.

0
  • #7 29 Gru 2015 19:27
    Polon_us
    Poziom 41  

A funkcja "Głośniki zew." w telewizorze jest wyłączona?
    I ARC w wzmacniaczu? Niezależnie od HDMI-Control.

0
  • #8 30 Gru 2015 15:56
    Captain
    Poziom 8  

W TV niezaleznie czy głośniki zewnętrzne mam ustawione czy głośniki tv to efekt jest ten sam.
    W AT mam wyłączone ARC, dodatkowo hdmi control jak jest na off to arc jest nieaktywne w setupie.
    Ja juz wyczerpałem pomysły, a dźwięku brak...
    Coś ewidentnie wyłączony tv przesyła po hdmi. Tylko jak sie tego pozbyć?

1
  • #9 30 Gru 2015 16:07
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmmm, to pozostał tylko chyba reset wzmacniacza i telewizora do ustawień fabrycznych.
    Często jest to pomocne.

Tylko po tym trzeba będzie ustawiać te urządzenia na nowo.

Ewentualnie jeszcze przed tym można spróbować odłączenia tych urządzenia na jakiś czas (min. 15 minut) fizycznie od sieci zasilającej.
    I włączyć je w odstępach paro-minutowych -> telewizor -> wzmacniacz -> reszta urządzeń.

0
  • #10 30 Gru 2015 17:42
    agraba
    Poziom 19  

Czy problem występuje, gdy łączysz blu-raya lub dekoder z wejściami audio1 lub audio 2 amplitunera kabelkami RCA? Przełączasz amplituner na wejście audio i słuchasz sobie muzyczki. Zresztą do słuchania muzyki można wykorzystać takie połączenia bez udziału HDMI. Jest ono niezależne od HDMI i jeżeli też szwankuje, to myślę, że występuję jakieś uszkodzenie.

0
  • #11 04 Sty 2016 16:58
    Captain
    Poziom 8  

No tak, podłączenie innym kablem pewnie rozwiąże problem słuchania muzyki ale do tego bede musial stworzyc dodatkowy gąszcz kabli...
    Szukam rozwiązania problemu w ustawieniach, bo ewidentnie coś tu nie gra ;)
    Po odlaczeniu tv od sieci muzyki nie ma dopoki swieci się dioda, po ok 15s dioda gasnie i wtedy tez znika na wyswietlaczu AT czerwony wskaznik OUT- muzyka się pojawia. Po ponownym podlaczeniu TV do sieci zapala sie wskaznik OUT pod napisem HDMI na wyswietlaczu AT i muzyka znika.
    Tyle zdolalem dodatkowo zauwazyc.
    Moze macie jakues dodatkowe pomysly na rozwikłanie zagadki?

0