Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP dv6700 Windows 7 Ultimate- zawiesza się

Jedker89 28 Dec 2015 21:13 867 8
 • #1
  Jedker89
  Level 9  
  Witam wszystkich forumowiczów.

  Dysponuję laptopem HP dv6700 (dostałem go tak naprawdę w spadku od kolegi i nie wiem co się z nim wcześniej działo) Chciałem postawić nowy system bo ten się ciągle zawiesza zaraz po uruchomieniu. Lecz okazało się, że nie mam funkcji recovery nie wiem dlaczego wciskałem przycisk F11 przy uruchomieniu lecz komputer nie przechodził do tej funkcji tylko normalnie się uruchamia i zaraz po załadowaniu systemu jest ostra zawiecha i działa tylko zimny restart. Poszedłem o krok dalej i uruchomiłem windowsa w systemie awaryjnym i o dziwo komputer śmiga i się nie zawieszał, Dysponując tą wiedzą przeszedłem do aplikacji msconfig. Przeszedłem do zakładki Usługi zaznaczyłem opcję "ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" wyłączyłem te co zostały przeszedłem do zakładki ogólne kliknąłem uruchamianie selektywne wybrałem dwie opcje załaduj usługi systemowe i użyj oryginalnej konfiguracji rozruchu. Uruchomiłem ponownie komputer.  Po ponownym uruchomieniu wszystko działa, to wiec wszedłem w usługi i zaznaczyłem wszystkie dostępne usługi jakie były które wcześniej wyłączyłem myślałem, że problem się znalazł, że to któryś z tych programów powoduje tą zawiechę znowu rozruch zostawiłem taki jak był selektywny i uruchomiłem ponownie i wszystko było znowu git więc to nie te programy raczej. to przeszedłem jeszcze raz do zakładki ogólne i ustawiłem opcję Uruchamianie normalne. Niestety po wybraniu tej opcji restarcie komputera od razu znowu się zawiesił po załadowaniu systemu.

  Czy mógłbym prosić o jakieś rady co w takim przypadku zrobić i co może być przyczyną tego ciągłego zawieszana, ewentualnie czy istnieje jakaś możliwość na zrobienie tego recovery nie dysponując obrazem systemu na komputerze i oryginalnej płyty też niestety nie posiadam

  Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc :)
 • #6
  Jedker89
  Level 9  
  Czytam ten artykuł i mam takie pytanie bo jest napisane aby zrobić kopie zapasową danych te pliki które mnie interesowały mam już przegrane na inny dysk, ale mam pytanie jeśli usunie wszystkie pliki to również i system operacyjny z dysku ?
 • #7
  miecho18
  IT specialist
  Oczywiście system również zostanie usunięty.
 • #8
  Jedker89
  Level 9  
  A jeśli nie dysponuję płytą z windowsem ani obrazem systemu. To mam wybrać opcję
  Kopia posektorowa :
  a) Do pliku

  Czy stworzyć obraz kopi zapasowej systemu wbudowanym narzędziem w windowsie czy innym programem do tworzenia obrazu dysku z całym windowsem ?
 • #9
  RADU23
  Moderator of Computers service
  Ktoś rzucał tym laptopem? Patrząc na (BF) w SMART tak wnioskuję.