Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Led full HD 40 cali do 1700 zł.

28 Gru 2015 22:11 1866 28
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Około 11m°2, sypialnia od południa.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Łóżko zaczyna się od 1,1m wysokość głowy to ok 2,8m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Max 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Wprost, niewielkie kąty widzenia, ale zależy mi na dobrych kątach.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Raczej wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Po prawej stronie ekranu jest okno od południa, TV na ścianie wschodniej.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Smart tv (prawdopodobnie najczęściej używane będzie), screen mirroring, epg, pip (nie koniecznie), dobra jakość dźwięku, a przede wszystkim płynność oprogramowania
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Na chwile obecną dvbt, WiFi
    10 .Jakie urządzenia?
    Pendrive, telefon
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    W godzinach wieczornych, 4h ok
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - - - -
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Sport, ciekawostki, filmy akcji,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Zdecydowanie tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Bardzo sporadycznie jeśli będzie możliwość
    16. Preferencje co do marki?
    Nastawiony jestem do Samsunga
    17. Preferencje co do wielkości?
    Do takiego pomieszczenia z ekranem full HD najlepiej 40 cali? Myślę też by miał te 200hz odświeżania
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Siostry philips (starszy model) strasznie powoli reaguje (menu, zmiana programów) przede wszystkim zależy mi na niezawodności
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Najlepiej do 1700zl
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    NIE

Myślę że 40 cali będzie akurat nie za dużo i nie za mało (myślałem o 32 ale to za mało),
    Co do modelu wersji czekam na propozycje, myślę że ktoś jest w stanie doradzić mi jakiś dobry model, bo ja sam już się pogubiłem.
    Najlepiej preferowałbym Samsunga.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 28  
    Philips 40PFH5500 zdecydowanie najlepszy w swojej klasie. Super obraz, a do tego Android.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Philips to twoje okno na świat :D!
  • Poziom 10  
    Czyli zdecydowanie philips?
    Jeśli chodzi np. O oglądanie filmów ze strony internetowej typu cda.pl, jest napewno możliwość.

Jeszcze chciałem się zapytać o te częstotliwości odświeżania ekranu, piszę często 200hz (i swoje magiczne zdanie, zależnie od firmy) jak sprawdzić jaka jest rzeczywiście częstotliwość odświeżeń ekranu?

I jeszcze co do tego Philipsa, czytam że niektórzy mają z nim czasem problem (resetuje się, sam wyłącza itd) jest to prawda?
  • Poziom 20  
    Słuchaj się sprzedawców Philipsów a daleko zajdziesz. Dla nich zawsze wszystko jest super, ekstra, idealne...
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Po co odtwarzać z cda i innych cudów, torrenty lepsze. A ten Philips całkowicie pokrywa Twoje wymagania.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Zdecyduje się chyba na tego Philipsa, chociaż firma do mnie nie przemawia, ale chciałbym się dowiedzieć coś o kalibracji - bo słyszałem że potrzeba skalibrować obraz- czy jest możliwość samemu zrobić kalibracje, bo jednak budżet przekracza moją granicę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Mógłbym prosić o więcej informacji o tej kalibracji gratis? Gdzie dokładniej jest za tą kwotę?

Ps:
    Inny model nie przekraczający kwoty Philipsa, który warto się zainteresować i spełnienia moje wymagania, jaki polecacie?
    Trochę odstraszają te opinie negatywne.
    Do tej kwoty będzie jakiś z matrycą ok 100hz i możliwością odtwarzania filmów z cda?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Aktualnie biorę pod uwagę te modele :
    Samsung ue40h6400
    LG 42lf652v
    Philips 40pfh5500/88

Najbardziej pasuje mi philips jeśli chodzi o oprogramowanie (najwięcej będę siedział na internecie i poprzez przeglądarkę oglądał filmy), ale strasznie odrzucają te negatywne komentarze, a nie widzę rozwiązania tych problemów.

Chyba że jest też coś warte do 1900 z androidem lub innym systemem który pozwoli mi oglądać przez przeglądarkę.

Te dwa powyższe nie za bardzo mi pasują.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    LOCOLOCO napisał:
    Czy się resetuje?
    Ja zbieram info od tych co dobrze zainstalowali wtyczki.
    I wszystko działa jak należy.

Jakie znaczenie mają wtyczki dla kwestii restartowania się androida? W jaki sposób zła wtyczka albo jej brak (!) może wymusić takowy restart. Bardzo bym prosił o odpowiedź profesjonalisty, a nie "jak są dobre to się nie restartuje i już".
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Witam,
    To ja się też zapytam LOCOLOCO - gdzie trzeba zamówić tego Philipsa z tą ceną razem z kalibracją?
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    MrBlack - tylko pamiętaj, że to nie jest kalibracja. Wysłanie ustawień mailem nie jest kalibracją. Jest wysłaniem ustawień mailem.
  • Poziom 10  
    Witam.

Chciałbym się zapytać jak najlepiej reklamować /albo gwarancja / telewizor na którym wyskoczył biały piksel...
    Co jest śmieszne, telewizor kupiony 21 stycznia czyli dzisiaj jest równe 14 dni.

Widać jeden mały punkt na czarnym tle.

W jaki sposób to załatwić?<br />
    Dodam jeszcze że kupiony w Euro rtv agd, ma dokupioną rozszerzoną gwarancję na 5 lat.

Czy może zwrócić i inny model wziąć - posiadam ue40h6400.

Do 2 tysięcy zł, zależy mi na możliwości oglądania filmów przez cda i flashu, oraz 100hz matrycy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    I jak poszła wymiana?:)
  • Poziom 27  
    Zadowolony jesteś Memciu z H6400?
  • Poziom 10  
    Nie wymieniłem go, nawet nie pojechałem z tym problemem do sklepu.

Piksel chyba zniknął bo go nie widzę, chyba się zawiesił.

Z tv jestem bardzo zadowolony, wszystko chodzi, planuje teraz dokupić klawiaturę z myszką (touchpad) i wtedy zacznie się zabawa.

Kumpel dał mi na jakiś czas ps3 i powiem szczerze że wszystko ładnie widać na ekranie, muszę lekko do gier rozjaśniać ekran bo czasem jest za ciemno.