Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka gazowa KG 1319 B PLUS

smiling 28 Gru 2015 22:19 894 2
  • #1 28 Gru 2015 22:19
    smiling
    Poziom 5  

Witam mam pytanie, gaśnie gaz w piekarniku kuchenki gazowej Mastercook KG 1319 B PLUS : po osiągnięciu zadanej temperatury działa regulator stałej temperatury ( zmniejsza się ogień) i wtedy gaśnie gaz w piekarniku. Oprócz tego gdy nacisnę pokrętło palnika i obrócę je wciśnięte do oporu - zapalam zapałką to po 10 sek. powinno zadziałać zabezpieczenie a po zwolnieniu palnik w piekarniku powinien się palić a gdy zgaśnie powtórnie zapalam, lecz to nie jest 10 sekund a pół minuty - powtórnie podobny czas - jaka może być tego przyczyna pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2015 22:08
    b.dmitrzak
    Poziom 12  

Problemem może być uszkodzona termopara od podtrzymywania płomienia, lub jest za daleko usytuowana od płomienia. Można to wyregulować odkręcając tył obudowy. Poprostu jak płomień się zmniejsza to niedogrzewa termopary a ta zamyka dopływ gazu. Miałem taki problem u siebie. Koszt wymiany termopary ok 20zł

0
  • #3 11 Kwi 2016 17:36
    smiling
    Poziom 5  

Dziękuję serdecznie - kupiłem nową termoparę, nie bawiłem się w regulację starej, po założeniu działa i nie ma problemu dziękuję bardzo za pomoc:D

1