Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup power banku o dużej pojemności, jaki wybrać, co polecicie ?

ronnie89 28 Gru 2015 23:58 1038 7
  • #1 28 Gru 2015 23:58
    ronnie89
    Poziom 20  

Witam!

Zastanawiam się o zakupie PowerBanku do telefonu (Samsung S6) oczywiście jakiegoś większego (+10 000mAh) a jeśli chodzi o cenę to "ile trzeba dać to dam oby było to warte" :) Jedynie na czym mi zależny to na dużej pojemności oraz dobrym natężeniu :)

Znalazłem coś takiego:

Green Cell PB25 20000mAh
    Xiaomi 16000mAh
    Romoss Sailing 6 PB17 20800mAh

Co sadzicie o tym? A może macie swoje propozycje? :)

0 7
  • #2 29 Gru 2015 00:15
    niewolno2
    Poziom 39  

Chyba im się jedno zero samo dopisało na końcu :), 20Ah, 16Ah i znów 20Ah to prawie 50% pojemności średniego akumulatora samochodowego.

0
  • #3 29 Gru 2015 00:20
    ronnie89
    Poziom 20  

Czyli z trzy takie PowerBanki i Diesel odpala :D a tak na serio to myślisz ze te 20000mAh to tylko jest napisane a w rzeczywistości jest całkiem inaczej?

0
  • #5 29 Gru 2015 00:25
    niewolno2
    Poziom 39  

Spójrz na akumulatory które mają zastosowanie do małych UPS-ów, systemów alarmowych to zobaczysz jakie posiadają pojemności i gabaryty. Nie podniecaj się ich pojemnością to jest tzw. "chłyt matetingowy".

0
  • #6 29 Gru 2015 00:33
    ronnie89
    Poziom 20  

McMarycha napisał:

Szczerze to trochę kształt mnie odstrasza ponieważ przy tych co wymieniłem (oprócz Xiaomi) PowerBank daje pod telefon i mam w jednej ręce dwie rzeczy. Wiadomo można też dać dłuższy kabel no ale... :)

niewolno2 napisał:
    Spójrz na akumulatory które mają zastosowanie do małych UPS-ów, systemów alarmowych to zobaczysz jakie posiadają pojemności i gabaryty. Nie podniecaj się ich pojemnością to jest tzw. "chłyt matetingowy".

Faktycznie... Tu mnie zdziwiłeś, "troszkę" większe są :D

0
  • #7 29 Gru 2015 07:47
    chudybyk
    Poziom 27  

Zauważcie, że te "power banki" mają napięcie znamionowe 5V, podczas gdy akumulatory do UPS-ów czy też samochodowe to konstrukcje 12V. Gdyby akumulator 7Ah 12V dało się wykonać w wersji 5V, to miałby niemal 17Ah! Poza tym gęstość magazynowanej energii w ogniwach Li-Ion jest znacznie większa od ogniw opartych na ołowiu. Mimo wszystko wartość 20Ah dla power banku wydaje się dosyć duża. Najleposzym sposobem byłoby "zerknięcie" do środka i policzenie ilości zastosowanych akumulatorków. Li-Ion mają zwykle 3,6V, więc dla 20Ah 5V musi być w środku ogniw o łącznej pojemności 27,8Ah. Biorąc jako odniesienie w miarę porządne akumulatorki Sanyo UR14500P (wygooglujcie sobie) to wychodzi, że w power banku musielibyśmy zmieścić ich 35 sztuk. Czy to możliwe? Sprawdźcie sobie gabaryty.

0
  • #8 30 Gru 2015 10:53
    Wojtek_SwiatBaterii
    Poziom 9  

Cześć,

Nie będę się rozpisywał, po prostu podeślę kilka artykułów:
    Ekstremalny test Romoss Sailing 6 - szukaj w google pod NGT
    Test Romoss Sailing 5 i test Xiaomi 16000 mAh - znajdziesz na blogu Pana Sajdyka

(niestety ze względu na zbyt małą ilość postów nie mogę wstawić bezpośrednich linków)

Testu tego modelu power banku Green Cell niestety nie mam, natomiast ze swojej strony mogę dodać, że jest to ciekawa tańsza alternatywa. W środku zastosowaliśmy ogniwa produkowane specjalnie dla nas, wykonany jest z lekkiego i dobrego jakościowo plastiku. Straty energii są trochę większe niż w power bankach wymienionych wyżej, natomiast nie są to jakieś wielkie różnice.

Jakbyś miał jakieś pytania to pisz śmiało :)

0