Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SP-72/NN-4000 - Konsola NES/Famicom za grosze diagnostyka usterki

biglolo94 29 Gru 2015 11:33 711 0
  • #1 29 Gru 2015 11:33
    biglolo94
    Poziom 16  

Witam,
    Na Warszawskiej giełdzie OLIMPIA zakupiłem ostatnio konsole. Coś w stylu NES/Famicom za grosze. Z racji zorientowania się w domu że w konsoli jest złącze 72 poszperałem w internecie. Wujek google pokazał że to konsole NES/Famicom a na płytce drukowanej konsoli jest miejsce na złącze 60 pin na carty z PEGASUSA.
    A więc zabrałem się szybko za lutownice i gniazdo 60 pin.

Podłączyłem konsole pod TV (chinch), doprowadziłem zasilanie i odpaliłem konsole. Konsola sama w sobie wysyła jakieś dane do TV tzn. dioda zasilania się świeci a przesuwając przełącznik zasilania w pozycji ON->OFF->ON na TV ukazywał się obraz. Raz ekran cały czerwony, raz zielony, raz szary, niebieski, czarny w trybie chybił trafił :D
    W momencie włożenia carta dioda gasła :cry: więc przypuszczam, że padnięty jest któryś scalak który robi zwarcie.

Po płytce drukowanej widać, że ktoś ją już kiedyś naprawiał tzn. wymieniona drabinka rezystorów oraz przylutowany rezystor od strony dolnej płytki.

Z czego składa się układ:
    Z rzeczy które znalazłem w sklepach PL:
    74LS373, GD74LS139, GD74HC368 2 szt. Te ostatnie scalaki są do kontrolerów których nie posiadam.

A także niedostępne. 2 szt HYUNDAI HY6116ALP-10, GM-6827 JBDK, GM-6838 JCAA.

Z racji zaniedbania w ostatnim czasie wiedzy o elektronice proszę o POMOC. Czy wgl jest sens bawić się w naprawę ????

PS. Konsole także podłączyłem pod RF. Konsola ON a na ekranie biały pasek a pozostała część czarna. Konsola OFF na ekranie szum.

0 0