Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router WiFi + modem (Orange)

porywacz_zwlok 29 Gru 2015 12:05 996 8
  • #1 29 Gru 2015 12:05
    porywacz_zwlok
    Poziom 12  

Witam
    Muszę zinternetować domek jednorodzinny w sieć WiFi. Mam do podziału LTE z Orange z limitem 100GB misięcznym i jestem na granicy tej sieci LTE (2.5km od BTS'a). Jest teraz jakieś maleńkie urządzenie huawei, które naprawdę słabo sobie radzi z podziałem internetu, gdy pojawiają się telefony oraz zdarza mu się z LTE na 3G przeskakiwać. Możecie mi polecić rozsądny cenowo zestaw, którym bym zamienił istniejące urządzenie?

0 8
  • #3 29 Gru 2015 12:15
    porywacz_zwlok
    Poziom 12  

Rozsądne rozwiązanie. Jeśli to ma działać dobrze to pewno i 500 ale wolałbym uniknąć najdroższego rozwiązania.

Co do samego LTE to myślę, że tutaj kuleje router, który zastąpiony jakimkolwiek innym urządzeniem będzie rozwiazaniem. Na telefonach komórkowych LTE działa, stąd mój wniosek.

0
  • #4 29 Gru 2015 12:17
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Ale czego oczekujesz? Rozpocząłeś kiedyś temat związany z tym Airboxem i LTE w Orange w twojej lokalizacji ale go dalej nie kontynuowałeś. Na Airboxie można wymusić połączenie tylko LTE aby nie schodził do 3G. Do LTE o ile ten BTS LTE1800NetWorks działa przy 3 km potrzebna antena Dual LTE 1800MHz. Zapewnienie odpowiednich parametrów sygnału LTE to podstawa. Bez niej nawet najlepszy modem LTE czy router z wbudowanym modemem LTE będzie miał problemy. Chcesz wykorzystać posiadany Airbox i do niego dokupić router z USB (jest taka opcja) ? Ma to być jakiś modem LTE +router USB go obsługujący czy chodzi o stacjonarny router z wbudowanym modemem LTE? Jaki budżet?

2
  • #5 29 Gru 2015 12:19
    bogiebog

W/g przepisu matek451, robisz najpierw pomiary sygnału i transferu, tym czym masz. Komórka na zewnatrz budynku pomiar, jedziesz pod nadajnik pomiary.

0
  • #6 29 Gru 2015 12:20
    porywacz_zwlok
    Poziom 12  

https://www.google.pl/maps/place/52%C2%B034'07.1%22N+17%C2%B003'39.0%22E/@52.5672785,17.0610853,15.62z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x0

a tutaj BTS:
    http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations...=&bands=¢er=52.568264%2C17.048266&zoom=14

Dodano po 1 [minuty]:

matek451 napisał:
    Ale czego oczekujesz? Rozpocząłeś kiedyś temat związany z tym Airboxem i LTE w Orange w twojej lokalizacji ale go dalej nie kontynuowałeś. Na Airboxie można wymusić połączenie tylko LTE aby nie schodził do 3G. Do LTE o ile ten BTS LTE1800NetWorks działa przy 3 km potrzebna antena Dual LTE 1800MHz. Zapewnienie odpowiednich parametrów sygnału LTE to podstawa. Bez niej nawet najlepszy modem LTE czy router z wbudowanym modemem LTE będzie miał problemy. Chcesz wykorzystać posiadany Airbox i do niego dokupić router z USB (jest taka opcja) ? Ma to być jakiś modem LTE +router USB go obsługujący czy chodzi o stacjonarny router z wbudowanym modemem LTE? Jaki budżet?
    Airbox jest zawodny i regularnie trzeba go restartować. Moim wymaganiem jest niezawodność, której ostatnio mi brakuje.

0
  • #7 29 Gru 2015 12:41
    matek451

Obydwa BTS-Y LTE1800NetWorks w Murowanej Goślinie działają. Podobnie jak Bolechowo Osiedle. Tak jak pisałem poprawnie zbudowana sieć domowa oparta o LTE z Orange musi posiadać stabilny sygnał LTE1800 i korzystać z anteny Dual LTE1800MHz. Można spróbować wymusić na niej po kolei połączenie z tymi trzema BTS-ami i wybrać najmniej obciążony o najlepszych parametrach internetu. Wybór Airboxa do tego celu od początku był pomyłką. Zadałem konkretne pytania bo są trzy opcje. Najtańsza to zakup routera do obsługi tego Airboxa po USB. Koszt to około 200 zł, jak ma być porządnie to na tym routerze zmiana OFW na OpenWRT (oczywiście odpowiednie) i konfiguracja pod Airboxa( jaki to model?). Ten router umożliwi też zaawansowane ustawienia sieciowe o ile są ci potrzebne. Alternatywą zakup routera z wbudowanym modemem LTE , polecam B315 za 350-400 zł. To rozwiązanie dla Kowalskiego typu włącz i korzystaj. B315 nie ma zaawansowanych ustawień jakie daje OpenWRT.

2
  • #8 29 Gru 2015 12:51
    porywacz_zwlok
    Poziom 12  

Nie potrzebuję zaawansowanych opcji (lub nie jestem świadomy, że je potrzebuję) i ten router będzie rozwiązaniem dla takiego janusza jak ja. Cena w miarę rozsądna i powiem szczerze, że spodziewałem się droższych rozwiązań. Bardzo dziękuję za pomoc i po przeczytaniu możliwości routera oraz opierając się na twojej pomocy skłaniam się ku niemu. Dziękuję.

0
  Szukaj w 5mln produktów