Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie, oświetlenie, firma

29 Gru 2015 13:05 963 6
  • Poziom 6  
    Witam kolegów z forum.
    Stwierdziłem, że szkoda zabawy i nerwów z używanym starym sprzętem i postanowiłem dowiedzieć się co i jak przy założeniu firmy obsługującej wesela, imprezy firmowe(jakieś przemówienia czy "pochlajparty" :D) itp. Gram również na akordeonie więc mogę bawić gości za stołami przy przysłowiowym kotlecie, a na parkiecie jako prezenter-wodzirej ;)
    Teraz do rzeczy. Chciałbym nagłośnienie najlepiej 2 strefowe (jeśli tak się nazywa), jedna "strefa" na salę tańca, a druga na salę jadalną (śpiew i ewentualnie nagłośnienie akordeonu). Z tego co wyczytałem to firmy godne wyboru to RCF, niektóre JBL, Electro Voice itp.
    Do tego proszę o dobór mikrofonów bezprzewodowych, jeden nagłowny i powiedzmy 2-3 do ręki. Tutaj również wyczytałem, że w porządku jest Shure i AKG.
    Co do oświetlenia to pozostawiam to w zupełności na mojej głowie :P
    Jeszcze jedno ;P Jeśli jest ktoś, kto się zajmuje taką działalnością bądź podobna to proszę o podzielenie się informacją jakie są koszty utrzymania takiej działalności (uprzedzam krytyków, że sam szukałem jakie mniej więcej ma koszty taka działalność, ale mogłem coś pominąć).
    Dziękuje z góry za wszystkie POMOCNE odpowiedzi.
    Pozdrawiam, Mateusz
  • Poziom 11  
    Witaj, jeśli chodzi o założenie firmy- prowadzenie działalności to niestety nie podpowiem , ale mogę podpowiedzieć cos na temat sprzętu . Pytanie czy to ma być sprzęt mobilny czy stacjonarny , jak powierzchnia tych sal , i jaki budżet ma być przewidziany. Czasami lepiej kupić coś taniego - ale nie wszystko i przerobić pod siebie ...
  • Poziom 6  
    Co do kasy to wiadomo im mniej tym lepiej dla kieszeni, ale będąc realistą za jakość trzeba zapłacić, więc wstępnie powiedzmy 15 tyś. Sprzęt mobilny, ponieważ nastawiam się na imprezy powiedzmy w promieniu 70 km, a wielkość sal powiedzmy na 200-250 os.
  • Poziom 11  
    To tak na sale jadalna ;
    4x LDM PYP 312 + naped Behringer PMP1680S lub LDM SMX 2412RD. + oczywiscie statywy
    Na sale taneczna;
    4x LDM G3-615XPRO + 2x Sub LDE 15 G2 Stinger + 2x ADS LX1100/1400 + mixer + statywy
    Powinno zagrac bardzo przyzwoicie , cześć można z uzywki kupic , ja bym cos takiego spróbował, niech ktos inny moze cos zaproponuje ... Mackie albo B&C , Elestre. 15tys to nie jest tak duzo... jeszcze do tego kable i mic...
  • Użytkownik obserwowany
    Zastanawiam się po co mu powermixer skoro to generatory szumu i zamiast nich lepiej kupić mixer lepszej klasy z 4 auxami i zrobić na 2 końcówkach ww. sale na 2 strefy...

4x ww. LDM hmmm fajno tylko, że do nich by trzeba ze 4 BARDZO efektywne subbasy a nie 2 małe 15" popierdółki ---> bez sensu.

Lepiej jak już się w LDM zapatrujesz kolego 4xplp312 + 2 subbasy na 18". Basy i para plp312 na front, druga para plp na strefę i tyle...

Temat rzeka 213421342134 razy omawiany na forach w przeróżnych konfiguracjach cenowych, mobilnych, ilościowych itd - bez sensu po raz 2134211342135 zaczynać...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    showmar dzięki wielkie za opisanie kosztów. Za taką pomoc aż miło polać ;P