Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne "infradźwięki" dochodzą z mojego tv THOMSON

seneka 14 Cze 2005 22:01 953 3
  • #1 14 Cze 2005 22:01
    seneka
    Poziom 10  

Kupiłem rok temu telewizor THOMSON 29 DZ640 . Dobrze chodził i się nie psuł, ale ostanio zaczęły dochodzić z niego dziwne "infradźwięki", tak jakby pisk tylko na wysokich częstotliwościach. Na początku myślałem że mam za wysoko ustawiony kontrast, ale nawet po zmniejszeniu do zera kontrastu i jasności (czarny ekran) ten pisk nie ustaje. Ściszyłem głośniki do zera i tak samo. Trochę falujący pisk szczególnie słyszalny w nocy na tak wysokich częstotliwościach że czasami aż muszę wyłączyć TV. Nawet moja mama, która ma słaby słuch to zauważyła. Czy macie jakieś rady ? Zupełnie nie znam się na TV i rozważam czy go nie sprzedać, chyba że to się da naprawić.
    tu jest ten sam model : http://www.maximedia.pl/telewizory/?cena=thomson_29_dz_640_s

0 3
  • #3 14 Cze 2005 22:26
    seneka
    Poziom 10  

Typowe jest to że przez pierwszą minutę nie piszczy, czyli pewnie musi się nagrzać. Jakakolwiek regulacja obrazu nic nie daje. Nawet wyłączyłem mu przez menu 100Hz i filtr grzebieniowy i bez zmian. Czy elementy indukcyjne w ogóle mozna naprawić i ile to by kosztowało ?

0