Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok.

dzacek2 29 Gru 2015 13:51 2283 6
  • #1 29 Gru 2015 13:51
    dzacek2
    Poziom 8  

Witam, mam problem z ekspresem Delonghi Magnifica Rapid Cappuccino ESAM 3400. Po wybraniu rodzaju kawy młynek zaczyna ją mielić, zaparzacz przesuwa się w bok do góry i zmielona kawa ląduje na dolnej tacce. Zaparzacz wraca i wyświetla się komunikat "Less Coffee". Ekspres wyczyszczony, uszczelki w zaparzaczu zmienione, nasmarowane specjalistycznym smarem, tłok chodzi bez oporu. W przypadku, gdy nasypię kawę mieloną parzy ją bez zastrzeżeń. Proszę o pomoc w diagnozie.

0 6
  • #2 13 Lut 2016 19:33
    dzacek2
    Poziom 8  

Od czasu do czasu zmieli poprawnie i zaparzy ale najczęsciej po zrobieniu dwóch kaw zaparzacz ucieka w bok i zmielona kawa sypie się na dolną tackę :(

0
  • Pomocny post
    #3 14 Lut 2016 22:47
    BRum
    Poziom 21  

Może być uszkodzony czujnik Halla odpowiada za poprawne pozycjonowanie
    zaparzacza pod lejem zsypowym.Ile ma kaw zrobionych?

0
  • #4 15 Lut 2016 15:27
    dzacek2
    Poziom 8  

Nie znam kodu do sprawdzenia ilości zrobionych kaw więc nie odpowiem dokładnie ale sporo. Jak się dobrać do czujnika? gdzie rozkręcać?
    Dzięki za odpowiedź bo jesteś pierwszą osobą która odpisała na post. Pozdrawiam.

0
  • #5 22 Lut 2016 22:59
    dzacek2
    Poziom 8  

Wymieniłem czujnik Halla. Odkręciłem osłony boczne, tylną oraz dolną (pod spodem ekspresu) po jej demontażu uzyskałem dostęp do śrubek (2 szt.) mocujących czujnik. Zdjęcia czujnika i jego umiejscowienie poniżej.

Dodano po 3 [minuty]:

Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok.

0
  • #7 23 Lut 2016 08:55
    dzacek2
    Poziom 8  

Ekspres naprawiony, działa bez zarzutu. Wielkie dzięki BRum :)

0