Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok.

dzacek2 29 Dec 2015 13:51 5004 9
    dzacek2
    Level 9  
    Witam, mam problem z ekspresem Delonghi Magnifica Rapid Cappuccino ESAM 3400. Po wybraniu rodzaju kawy młynek zaczyna ją mielić, zaparzacz przesuwa się w bok do góry i zmielona kawa ląduje na dolnej tacce. Zaparzacz wraca i wyświetla się komunikat "Less Coffee". Ekspres wyczyszczony, uszczelki w zaparzaczu zmienione, nasmarowane specjalistycznym smarem, tłok chodzi bez oporu. W przypadku, gdy nasypię kawę mieloną parzy ją bez zastrzeżeń. Proszę o pomoc w diagnozie.
    dzacek2
    Level 9  
    Od czasu do czasu zmieli poprawnie i zaparzy ale najczęsciej po zrobieniu dwóch kaw zaparzacz ucieka w bok i zmielona kawa sypie się na dolną tackę :(
  • Helpful post
    BRum
    Level 21  
    Może być uszkodzony czujnik Halla odpowiada za poprawne pozycjonowanie
    zaparzacza pod lejem zsypowym.Ile ma kaw zrobionych?
    dzacek2
    Level 9  
    Nie znam kodu do sprawdzenia ilości zrobionych kaw więc nie odpowiem dokładnie ale sporo. Jak się dobrać do czujnika? gdzie rozkręcać?
    Dzięki za odpowiedź bo jesteś pierwszą osobą która odpisała na post. Pozdrawiam.
    dzacek2
    Level 9  
    Wymieniłem czujnik Halla. Odkręciłem osłony boczne, tylną oraz dolną (pod spodem ekspresu) po jej demontażu uzyskałem dostęp do śrubek (2 szt.) mocujących czujnik. Zdjęcia czujnika i jego umiejscowienie poniżej.

Dodano po 3 [minuty]:

Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok.
    dzacek2
    Level 9  
    Ekspres naprawiony, działa bez zarzutu. Wielkie dzięki BRum :)
    andzia69
    Level 11  
    Witam. Podepnę się trochę pod temat. Mam esam 3600. Nie parzy kawy - mieli, cos tam sie rusza, ale ...sucha kawa zmielona wsypuje się do pojemnika na fusy, a woda nie leci wcale i po tym procesie pokazuje się komunikat less coffe i koniec . Dam sobie radę jako blondynka naprawić? A jeśli nie, to co może być - żeby nie kazali mi wszystkiego wymieniać?
    dzacek2
    Level 9  
    Przy włączeniu do sieci po samodiagnostyce nie pokazuje błędów? Mechanizm nie "szaleje"? Nie zachowuje się różnie przy tym samym trybie parzenia?
    andzia69
    Level 11  
    Ja go kupiłam ledwo co - jako używany, miał być sprawny tylko brakowało pojemnika na fusy. Ponieważ mam identyczny, przełożyłam pojemnik na fusy celem sprawdzenia. Menu było w jęz. niemieckim - ale wszystkie komunikaty jak sprawdzałam w tłumaczu mniej więcej po kolei - czyli plukanie, czekanie na nagrzanie, gotowy do pracy wybór mocy i wielkości kawy i naciskając przycisk po zmieleniu pokazywał się komunikat kaffemenge reduz. Jakoś przy pomocy postu z elektrody udalo mi się zmienić język na angielski. I wszystko tak samo - tylko na końcu jest ten komunikat less coffe i tyle. Mogę go tylko wyłączyć z sieci i tyle. Kawa zmielona w pojemniku na fusy. Wody nigdzie nie widać.

Dodano po 5 [minuty]:

moze jest jakaś opcja "przetestowania" co jest nie tak? cos mam nacisnąć? cos wtedy pokaże? na fb zadalam pytanie w jakiejś grupie delonghi i ktoś mi odpisał tak "Proszę zmniejszyć ilość kawy, którą mieli ekspres. Teraz mieli jej za dużo. To może być przyczyną przerwania zaparzania kawy." Tylko nie wiem, jak to zrobić (w instrukcji jest mowa o zmianie ilości kawy w filiżance i nie wiem, czy to to samo czy co innego) i czy to faktycznie jest do sprawdzenia przez "blondynkę". Kupiłam ten ekspres, bo z moim nie było nigdy żadnych problemów, a mam go już kilka lat i chciałam drugi wziąć sobie do pracy.