Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok.

29 Gru 2015 13:51 3231 6
 • Poziom 9  
  Witam, mam problem z ekspresem Delonghi Magnifica Rapid Cappuccino ESAM 3400. Po wybraniu rodzaju kawy młynek zaczyna ją mielić, zaparzacz przesuwa się w bok do góry i zmielona kawa ląduje na dolnej tacce. Zaparzacz wraca i wyświetla się komunikat "Less Coffee". Ekspres wyczyszczony, uszczelki w zaparzaczu zmienione, nasmarowane specjalistycznym smarem, tłok chodzi bez oporu. W przypadku, gdy nasypię kawę mieloną parzy ją bez zastrzeżeń. Proszę o pomoc w diagnozie.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 9  
  Od czasu do czasu zmieli poprawnie i zaparzy ale najczęsciej po zrobieniu dwóch kaw zaparzacz ucieka w bok i zmielona kawa sypie się na dolną tackę :(
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Może być uszkodzony czujnik Halla odpowiada za poprawne pozycjonowanie
  zaparzacza pod lejem zsypowym.Ile ma kaw zrobionych?
 • Poziom 9  
  Nie znam kodu do sprawdzenia ilości zrobionych kaw więc nie odpowiem dokładnie ale sporo. Jak się dobrać do czujnika? gdzie rozkręcać?
  Dzięki za odpowiedź bo jesteś pierwszą osobą która odpisała na post. Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Wymieniłem czujnik Halla. Odkręciłem osłony boczne, tylną oraz dolną (pod spodem ekspresu) po jej demontażu uzyskałem dostęp do śrubek (2 szt.) mocujących czujnik. Zdjęcia czujnika i jego umiejscowienie poniżej.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok. Delonghi Magnifica ESAM 3400 - młynek mieli a zaparzacz przesuwa się w bok.
 • Poziom 9  
  Ekspres naprawiony, działa bez zarzutu. Wielkie dzięki BRum :)