Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna ph2 1,9 lift 2006 - Układ Paliwowy usterka

fesiopal 29 Dec 2015 20:53 1023 9
Bosch
    fesiopal
    Level 6  
    Witam kupiłem lagune z roku 2006 z silnikiem 1,9 na pompie bosch, auto kupiłem jako nie sprawne, problem polega na tym iż nie chce zapalić kręci kręci i nic nawet nie załapie, dzisiaj doszedłem do tego, jak kręci się silnikiem i druga osoba pompuje pompką przy filtrze to silnik odpala i ładnie chodzi po zaprzestaniu gaśnie, (filtr paliwa nowy) dowiedziałem się dzisiaj że to wina pompki zasilającej wykręciłem pływak z baku pompki brak szukałem po przewodach tech brak, może to model bez pompki wstępnej, spostrzegłem też żę cofa się paliwo w przewodach paliwowych (brak wycieków ) ale czemu już jak odpali to gaśnie przecież powinna zaciągnąć wstawić może jakiś zawór zwrotony????
  • Bosch
    milejow
    Level 43  
    O ile mnie pamięć nie myli to powinna mieć elektryczną pompę wspomagającą na prawej podłużnicy, w zbiorniku nie ma żadnej pompy.
  • Bosch
    fesiopal
    Level 6  
    brak wszyscy tak mówili mam jako takie pojęcie o autach i znalazl bym leciałem po przewodzie od baku do wtrysków
    milejow
    Level 43  
    To wsadź przewód zasilający pompę CR do baniaczka z wachą, odpowietrz gruchą i testuj, jak pociągnie i nie cofnie się paliwo to grzeb w smoku.
    Daro122
    Level 31  
    Zasada jest taka że jak jest ręczna pompka to brak pompy w zbiorniku , jeżeli jest pompa w zbiorniku to brak ręcznej pompki . Zasil pompę z osobnego zbiornika z paliwem i zobacz czy wtedy odpala.
    milejow
    Level 43  
    Daro122 wrote:
    jeżeli jest pompa w zbiorniku to brak ręcznej pompki

Żadna Laguna w dieslu nie miała pompy w zbiorniku ale były modele z pompą podającą na podłużnicy. Poza tym widziałem już wydumki w autach z pompą elektryczną i zamontowaną (nie wiadomo po co) gruszką.
    matimon22
    Level 25  
    milejow wrote:
    To wsadź przewód zasilający pompę CR do baniaczka z wachą, odpowietrz gruchą i testuj, jak pociągnie i nie cofnie się paliwo to grzeb w smoku.
    Daro122
    Level 31  
    Zapędziłem się trochę myśląc o pompie jak piszesz .
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Tandem pompa powinna pompować paliwo.
    bartek76930
    Level 9  
    Laguny PH2 nie mają pompy na podłużnicy. Nie ma jej też w baku. Pompa CR sama zasysa z baku. Sprawdź, czy są pęcherze w przewodach.

W gruszce przed filtrem jest zaworek jednostronny. Jak szwankuje, to paliwo się cofa. Wymień gruszkę, lub daj nowy zaworek. Podpinałeś pod CLIPa?