Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN

tygrysss 29 Dec 2015 22:39 1119 11
Telkom Telmor
 • #1
  tygrysss
  Level 21  
  Witam serdecznie.
  Mam problem, ogromny, jaki przyniosła mi ta maszyna. Od początku - urządzenie kupione od kogoś - u poprzedniego właściciela bez problemu działało drukowanie po LAN - u mnie niestety nie. Konica wpięta do domowego routera, IP statyczne, idzie ping, na stronę konfiguracyjną mogę wejść, ale tylko w jedną zakładkę (patrz załączniki).
  Myślałem, że będzie to coś w stylu instalacji urządzenia wielofunkcyjnego HP 2450.

  Szczerze mówiąc, pierwszy raz zetknąłem się z takim problemem instalacji sterowników. Już nawet na OpenWRT print serwer łatwiej było skonfigurować :D
  System to Windows 10 32 bit. Po wejściu w dodawanie drukarek sieciowych - nie jest wykrywana.
  W Windows 7 32 bit. sytuacja ma się identycznie. Próbowałem dodać ją ręcznie, wpisując IP drukarki, wybierając RAW lub LPR, dodając sterownik Konicy.

  Nie wiem również jaki moduł jest tam zamontowany IP422 czy 423 - jak mogę to sprawdzić? Patrzyłem na manuale, service manuale, polską instrukcję - lecz nie znalazłem wzmianki na ten temat.
  Sterowniki ze strony Konicy, są w formie .inf więc najpierw musi coś wykryć, aby je dodać, ew. ręczne dodawanie drukarki? Tylko w jaki sposób?

  Czy to normalne, że po jakimś czasie urządzenie przestaje odpowiadać na ping? Wtedy gdy wejdzie w tryb uśpienia?

  Hasło sysadm działa - więc mogę zmieniać parametry w zakładce przez internet (patrz screeny), oraz na panelu urządzenia.
  Dodatkowo, mogę wejść tylko w jedną zakładkę na stronie urządzenia, to te które są w załączniku, wejście w każde inne wywołuje napis w języku portugalskim i można czekać i czekać, czasem zamiast napisu są kwadraty, a kilka elementów z menu po lewo zmienia nazwę na chińską.
  Gorąco proszę o pomoc, naprowadzenie jak to urządzenie uruchomić, by dało drukować się po sieci.
  Pozdrawiam.


  Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN

  Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

  Proszę o naprowadzenie - czy drukarka powinna być dodana jako LPR czy RAW? Port jak rozumiem 9099? Jakieś inne szczególne ustawienia?

  Pozdrawiam :)
 • Telkom Telmor
 • Helpful post
  #2
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  LPR i kolejka PRINT
 • #3
  tygrysss
  Level 21  
  Dziękuję bardzo za odzew! Mógłbyś jeszcze zerknąć na screeny czy tak to powinno być?
  1. Tutaj wiadomo wybieram drukarkę TCP/IP.
  Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN
  2. Tutaj wybieram autowykrywanie czy również TCP/IP?
  Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN
  3. Tu wybieram ustawienia niestandardowe
  Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN
  4. Zerknij proszę, czy nie powinno być włączone bajtów, lub SNMP?
  Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN


  I ostatnia kwestia - które sterowniki? Na stronie Konicy mam dl systemu 32 bit dwa do wyboru.
  Na Windows Update jest ich więcej - zależnie jaki moduł komunikacyjny jest w ksero (tak sobie to tłumacze - nie wiem czy dobrze ;) ).
  Konica - Brak możliwości instalacji sterownika - LAN
  Ew, jak sprawdzić jaki mam moduł? Czy jest to ip/422 czy ip/423? Sterowniki na stronie są tylko PCL, więc wnioskuje, że jest tam faktycznie PCL tylko który?

  Pozdrawiam.
 • Telkom Telmor
 • Helpful post
  #4
  Jonek2002
  Level 14  
  Wiatm

  Przed przełączeniem na LPR wpisz numer portu 515 i ja zawsze wpisywałem kolejkę print z małych liter( nie powinno mieć znaczenia ale możesz sprawdzić)
 • #5
  tygrysss
  Level 21  
  A czy w moim wypadku nie powinienem dać portu 9099? Taki mam ustawiony na konicy w ustawieniach i potem jak kolega mówi na LPR? Bajty LPR mają być włączone czy nie?

  Pozdrawiam
 • #6
  Jonek2002
  Level 14  
  port 9099 to numer portu Raw a lpr ma 515
 • #7
  tygrysss
  Level 21  
  Jasna sprawa - a powiedz mi jeszcze - które sterowniki będą dla mnie odpowiednie tzn. IP422 czy IP423? Ewentualnie jak sprawdzić jaki mam moduł? Czy po prostu instalować eksperymentalnie i na których zadziała to zadziała?

  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #8
  -dudus-
  Level 21  
  Witam

  Z lewej strony maszyny nad włącznikiem zasilania we wnęce przykręcony jest kontroler jedną śrubą beznarzędziową (do niego masz właśnie wpięty kabelek lan). Odkręć śrubę i wysuń kontroler na nim powinna być naklejka z modelem. Pamiętaj na wyłączonej maszynie.

  Pozdrawiam :D

  Ps. Jeśli dobrze pamiętam to numer portu jest o jeden wyższy niż wpisujesz w ustawieniach maszyny. To znaczy wpisujesz 9099 maszyna przyjmuje 10000 i taki podajesz numer portu w kompie. No chyba, że tak było w starszych maszynach, ale sprawdź to. Ja zawsze w maszynie wpisywałem port 10000, maszyna przyjmowała 10001 i taki właśnie wpisywałem w kompie i wszystko śmigało. Po nowym roku wygrzebię jakąś starą maszynę i dam znać.
 • #9
  Jonek2002
  Level 14  
  Witam

  Według mnie to jak zainstalujesz sterownik PCL to nie ma znaczenia czy masz kontroler 422 czy 423. Na obu powinno działać.
 • #10
  tygrysss
  Level 21  
  Jako, że jestem od świąt u rodziny, a wrócę dopiero 2-3 stycznia nie miałem okazji jeszcze spróbować zainstalować wedle Waszych porad. Jednak cały czas myślę o tej drukarce... :) I mam kilka pytań:
  1. @Jonek2002Czy jest sens/konieczność ustawiania porty RAW na 515, skoro potem on i tak jest na szaro, bo przełączam się na LPR?
  2. @-dudus- W Ps. opisałeś chyba metodę RAW? Wnioskuje po tym jak mówiłeś o tym port+1. Kontroler zlokalizowany - nie chciałem nic na siłę odkręcać itd. bez odpowiedniej wiedzy i ew. konieczności - ale po powrocie zerknę jaki to kontroler IP.
  3. Z tego wszystkiego zgłupiałem czego użyć - LPR czy RAW? :) Chyba, że dudus mówił o wpisaniu w RAW port+1, a następnie przełączenie LPR?

  Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku! :)
 • #11
  tygrysss
  Level 21  
  Kontroler to IP - 423. Proszę o odpowiedzi na powyższe pytania. Jak zainstalowac sterownik. Pozdrawiam ;)
 • #12
  tygrysss
  Level 21  
  Zainstalowane - LPR i kolejka PRINT.