Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dekoder do kina - Sagem esi-88

tedinho13 29 Gru 2015 21:32 1977 31
  • #1 29 Gru 2015 21:32
    tedinho13
    Poziom 3  

Proszę o pomoc,bo naprawdę już mam taki mętlik w głowie,że ho ho :-) Otóż mam dekoder polsatu sagem esi-88 oraz kino domowe samsung HT-C553 oraz telewizor Samsung UE40F6400.Chodzi mi oto jak uzyskać dźwięk 5.1 z dekodera na kino domowe,gdyż w dekoderze i telewizorze jest wyjście/wejście digital audio optical a w dekoderze S/PDIF. Jaki kabel ew.mam kupić?Może uda się z wykorzystaniem telewizora?Może podłączenie dekodera bezpośrednio do kina domowego za pomocą kabla hdmi rozwiąże problem?Pierwsze zdjęcie to Jak podłączyć dekoder do kina - Sagem esi-88 Jak podłączyć dekoder do kina - Sagem esi-88 Jak podłączyć dekoder do kina - Sagem esi-88 dekoder polsatu,drugie to teleweizor,trzecie to kino domowe. Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję

0 29
  • Pomocny post
    #2 30 Gru 2015 05:29
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma tu specjalnej filozofii :))

Jak na tę chwilę widzę dwie możliwości. Najprzód opiszę wersję tańszą

Kolega musi zaopatrzyć się w przewód optyczny TosLink - bez problemu do kupienia w najbliższym sklepie RTV.

Połączenia:

- dekoder HDMI OUT -> telewizor -> HDMI IN (dowolne wejście)
    - telewizor - Optical Out -> Toslink -> kino - Optical In

Ustawienia:

- telewizor -> "Głośniki zewn." -> włączone oraz wyjście optyczne -> Auto lub Dolby Digital

- kino - ustawić wejście -> "Dig. In"

W dekoderze ustawić stację odbierającą 5.1 i sprawdzić, czy kino dobrze odtwarza dźwięk.

Jeśli będą problemy nie do przeskoczenia, to trzeba będzie zastosować plan "B" :)

-1
  • #3 30 Gru 2015 16:43
    tedinho13
    Poziom 3  

Niestety ale nie ma dd 5.1 jest tylko dźwięk stereo,po zmianie ścieżki dźwiękowej na odtwarzanym kanale na dd brak dźwięku na kinie.Zrobiłem wszystko tak jak kolega napisał.Czas chyba na plan ,,B'' w który też nie bardzo wierzę ;-( Po jaką cholerę produkują te dekodery z wejściem S/PDIF skoro wszędzie są wejścia optical digital...?

0
  • #4 30 Gru 2015 16:54
    intenso
    Poziom 38  

tedinho13 napisał:
    Niestety ale nie ma dd 5.1 jest tylko dźwięk stereo

Norma, tv degraduje dźwięk z 5.1 do postaci 2.0.

0
  • #5 30 Gru 2015 16:58
    tedinho13
    Poziom 3  

Co teraz mogę zrobić?Spróbować jakiegoś konwertera czy co?

0
  • #6 30 Gru 2015 17:00
    intenso
    Poziom 38  

Tak konwerter z coaxialnego na optyczny, ale czy jest sens?

0
  • #7 30 Gru 2015 17:02
    tedinho13
    Poziom 3  

Jest sens bo kino w przeciwnym razie będzie mi nie potrzebne :-)

-1
  • #8 30 Gru 2015 17:05
    intenso
    Poziom 38  

Przecież możesz jeszcze za pomocą procesora w amplitunerze zrobić 5.1 z stereo.

0
  • #9 30 Gru 2015 17:27
    tedinho13
    Poziom 3  

Nie bardzo wiem jak to zrobić?Chodzi Ci o zmianę trybu np.Matrix,Cinema,Music?

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli o to chodzi to jak dla mnie nigdy nie będzie to dźwięk porównywalny z 5.1...

0
  • #10 30 Gru 2015 17:29
    intenso
    Poziom 38  

Tak, włącz Dolby Prologic II

0
  • #11 30 Gru 2015 17:34
    tedinho13
    Poziom 3  

Tak też robię,ale uwierz mi,że dźwięk jest do bani w porównaniu np.do dźwięku z filmu który oglądam na kinie z płyty dvd.W ogóle nie czuć,że jest to dźwięk 5.1.To tak jak przekonwerterowanie sygnału tv do 3D,niby jest 3D ale tak naprawdę go nie ma :-)

0
  • #12 30 Gru 2015 17:35
    intenso
    Poziom 38  

A to myślisz ze z dekodera bezie taki jak z płyty DVD?:D

0
  • #13 30 Gru 2015 17:37
    tedinho13
    Poziom 3  

Może wymienić amplituner na taki,który ma wejście S/PDIF i wtedy bezpośrednio podłączę go do dekodera?

Dodano po 48 [sekundy]:

intenso napisał:
    A to myślisz ze z dekodera bezie taki jak z płyty DVD?:D

Tak myślę/ałem :-)

0
  • #14 30 Gru 2015 17:38
    intenso
    Poziom 38  

Kolego, ale kanały satelitarne które nadają w DD 5.1?Co najwyżej w Ac3 lub w DD 2.0.

0
  • #15 30 Gru 2015 17:43
    tedinho13
    Poziom 3  

intenso napisał:
    Kolego, ale kanały satelitarne które nadają w DD 5.1?Co najwyżej w Ac3 lub w DD 2.0.

Filmy na płycie z dźwiękiem ac3 słucha i ogląda się bardzo dobrze :-)

Dodano po 2 [minuty]:

Może się mylę ale wydaje mi się,że jeżeli miałbym podłączenie bezpośrednio z dekodera do kina to dźwiękbyłby sto razy lepszy niż po przekonwerterowaniu przez kino stereo do 5.1...

0
  • Pomocny post
    #16 30 Gru 2015 17:44
    intenso
    Poziom 38  

Tylko jeszcze jest kwestia tego jakiej jakości jest to AC3.

0
  • #17 30 Gru 2015 17:46
    tedinho13
    Poziom 3  

No nic w takim razie muszę się męczyć na tym co mam :-) Dzięki wielkie za pomoc koledzy :-) Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #18 31 Gru 2015 07:02
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm...

tedinho13 napisał:
    jest tylko dźwięk stereo,po zmianie ścieżki dźwiękowej na odtwarzanym kanale na dd brak dźwięku na kinie.

To mnie męczy ... Powinien był być dźwięk, nawet w stereo, ale powinien.
    Kolega sprawdził ustawienia HDMI Audio w tym dekoderze? Powinno być na Auto.

tedinho13 napisał:
    Może się mylę ale wydaje mi się,że jeżeli miałbym podłączenie bezpośrednio z dekodera do kina to dźwiękbyłby sto razy lepszy niż po przekonwerterowaniu przez kino stereo do 5.1...

Zgadzam się z kolegą.
    tedinho13 napisał:
    Czas chyba na plan ,,B'' w który też nie bardzo wierzę

Cóż, plan "B" polega na bezpośrednim połączeniu dekodera z kinem poprzez konwerter Coax -> Optical.
    Używam takich konwerterów i sprawują się dobrze.
    Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż użycie Dolby ProLogic.
    Także polecałbym te rozwiązanie. Kolega potrzebuje konwertera Coax In -> Optical Out.
    Przykładem może być aukcja #5833900555 na Allegro.

0
  • #19 31 Gru 2015 11:09
    tedinho13
    Poziom 3  

Dzięki.Co do dźwięku po zmianie ścieżki w dekoderze na dd jest już ok(wystarczyło przełączyć na hdmi auto). Mam nadzieję,że konwerter zadziała bo ponoć nie we wszystkich przypadkach to działa :-)Mimo wszystko chyba zamówię ten konwerter jak nie będzie działał to najwyżej odeślę :-) Pozdrawiam

0
  • #20 07 Sty 2016 14:24
    tedinho13
    Poziom 3  

Jeszcze pytanie jaki kabel coaxial wybrać? Połączenie z dekodera sagem do konwertera który polecił mi kolega Polon_us. Taki najtańszy będzie dobry? 5127207107 allegro.

0
  • #21 07 Sty 2016 14:56
    intenso
    Poziom 38  

Jak masz zwykły kabel cinch w domu to też będzie dobry :-)

0
  • #22 07 Sty 2016 15:09
    tedinho13
    Poziom 3  

Mam takich od groma ;-)

0
  • #24 13 Sty 2016 22:29
    tedinho13
    Poziom 3  

No i stało się,konwerter doszedł.Niestety ale działa krótko,bo po kilku zmianach kanałów dźwięk zanika i muszę ręcznie resetować konwerter żeby dźwięk powrócił.Chyba nic z tego nie będzie :-( Jakieś pomysły?

0
  • #25 14 Sty 2016 04:59
    Polon_us
    Poziom 40  

Można spróbować inny kabel pomiędzy dekoderem a konwerterem.

Czy w ustawieniach dekodera - wyjście cyfrowe audio - kolega ma ustawione Dolby?

Wymiana konwertera na inny egzemplarz nie wchodzi w rachubę?

0
  • #26 14 Sty 2016 10:14
    tedinho13
    Poziom 3  

Mam ustawione na auto.Pewnie mogę jeszcze odesłać konwerter,a jaki kolega proponuje ewentualnie?

0
  • #27 14 Sty 2016 14:17
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, sugerowałem tylko, że dany egzemplarz może być wadliwy. To też trzeba rozważyć. Ale niech kolega spróbuje najprzód sugestie, o których wspomniałem w poprzednim wpisie.

A osobiście używam konwertera, jak na poniższym zdjęciu;

Jak podłączyć dekoder do kina - Sagem esi-88

0
  • #28 16 Sty 2016 12:27
    tedinho13
    Poziom 3  

Niestety dalej to samo,wygląda na to że nic z tego nie będzie.Nawet jak konwerter działa to i tak nie odczuwam żadnej różnicy w dźwięku,jest taki sam jak bez konwertera.Nie wiem czy mi się uda to jeszcze odesłać,z tego co wiem to chyba można oddać towar do 14 dni.Dlaczego nie ma żadnych dekoderów bez wyjścia S/PDIF tylko z wyjściem normalnym optycznym?Przecież to jest jakieś chore!Nie będę przecież kupował nowego kina domowego żeby miało takie same wyjście jak dekoder...

0
  • #29 16 Sty 2016 19:23
    Polon_us
    Poziom 40  

Chciałbym koledze na zwrócić uwagę na coś, co kolega powiedział;

tedinho13 napisał:
    Nawet jak konwerter działa to i tak nie odczuwam żadnej różnicy w dźwięku,jest taki sam jak bez konwertera.

tedinho13 napisał:
    Dlaczego nie ma żadnych dekoderów bez wyjścia S/PDIF tylko z wyjściem normalnym optycznym?

Jeżeli kolega nie słyszy różnicy w jakości dźwięku pomiędzy "z konwerterem" czy "bez konwertera", to przy połączeniu czysto optycznym kolega również nie usłyszy różnicy w jakości dźwięku.
    Konwersja cyfrowego audio z "elektrycznego" sygnału na optyczny nie wprowadza żadnych zmian do konwertowanego sygnału - tylko zmiana medium.

Może kolega rozważyć sytuację, że nadawany cyfrowany sygnał audio z programem telewizyjnym jest daleki od tego, co słyszymy z płyt DVD/BR.
    Nie wnikam tu w "jakość" słuchu, bo to odrębny temat i kwestia indywidualna każdego z nas :)

0
  • #30 21 Sty 2016 22:14
    tedinho13
    Poziom 3  

A może jest jeszcze jakaś możliwość z wykorzystaniem złącza hdmi arc w telewizorze?Niestety w kinie jest tylko hdmi out czyli chyba nic z tego?Dobrze kombinuję?

0