Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW932S - nie grzeje wody, programator się zatrzymuje

erlang 29 Gru 2015 22:04 1617 0
  • #1 29 Gru 2015 22:04
    erlang
    Poziom 8  

Witam wszystkich
    Mam problem(y) z pralką Electrolux EW932S.
    Objaw podstawowy : programator się zatrzymuje

1. Test na programie B z ust. temp .60st. Programator się ruszył ale zatrzymał pomiędzy pozycjami B i C.
    Woda na pewno się nie nagrzała do 60st co wskazywałoby na problem z grzałką lub termostatem (programator czeka na odpowiednią zadaną temperaturę?)
    Sprawdziłem : grzałka jest OK (ok. 35 Ohm), natomiast nie jestem pewien co do termostatu - wg wykazu części który mam to termostat stały 60 stopni (nr. kat 1240345718) i wykazuje zwarcie w temp. pokojowej.
    Czy tak powinno być ?

2. Test na płukaniu - program L (zakładam że temperatura tu nie jest ważna) - programator idzie trochę i zatrzymuje się między programami M (płukanie zmiękcz.) i N (wirowanie), pralka nie wypuszcza wody (mimo że przełącznik WODA STOP jest wyciśnięty) dopiero po przesunięciu programatora ręcznie na program N (wirowanie) woda jest odpompowywana i pralka kontynuuje wirowanie. Następnie po wirowaniu ,programator zatrzymuje się na programie P (odpompowanie) i nie dochodzi do końca -> jakiś problem z sygnałem do odpompowania wody ?

Czy to są sprawy powiązane ? Gdzie szukać jeszcze ?
    I może ktoś ma instrukcję serwisową do tego modelu? znalazłem do EW934S ale parę rzeczy mi się nie zgadza....

4 0