Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Dell H914N-LSD zmienił kolor i pojawiła się ikona przekreślonej baterii.

29 Gru 2015 22:09 1650 1
  • Poziom 2  
    UPS Dell H914N-LSD zmienił kolor i pojawiła się ikona przekreślonej baterii.
    Witam

Rok temu zakupiłem UPS Dell H914N 1000W
    baterie: 3xU 12V/7Ah

Z różnych przyczyn technicznych nie używałem UPS-a jednak jeśli tak to bardzo mało i sporadycznie...

Ostatnio był remont z częstym włączaniem i wyłączeniem prądu więc uznałem, że trzeba użyć UPS. Włączyłem i było wszystko OK, ale po 3 dniach ciągłego podłączenia do prądu ekran LSD UPS-a zmienił kolor na czerwony i w prawym roku pojawiła się ikona przekreślonej baterii.

Teraz nie wiem co się stało czy to, że nie był używany i dlatego się popsuł czy sprzedawca sprzedał mi UPS-a z wadliwymi bateriami. Jest już 13-14 miesiąc od zakupu więc nie mam gwarancji nie wiem czy oddawać go do ich serwisu skoro ledwo go użyłem, a tu niespodzianka z bateriami. Zatem mogą znowu oszukać i dać jakieś popsute lub małej pojemności.

Proszę o info czy da się jakoś je naprawić może się porobiło z kalibracją, a może powinienem je skalibrować jeszcze raz? Jednak szukam instrukcji jak mam to wykonać tak jak fabryka Della nakazała.

Czytałem o ładowaniu i rozładowywaniu itp. metoda manualną, ale podobno jest jakaś zautomatyzowana metoda programowa? Jeśli tak jak ją włączyć? Jakie baterie kupić gdzie? Czy jednak lepiej dać do najbliższego serwisu?
    Poprawiłem TONI_2003