Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję elektroniki do lampki nocnej.

Marzena33 29 Gru 2015 22:23 531 5
  • #1 29 Gru 2015 22:23
    Marzena33
    Poziom 2  

Witam. Nie jestem elektronikiem, więc oczekuję że ktoś mądry tu skapnie się o co mi chodzi :)

Poszukuję elektroniki do lampki. Proszę uruchomić wyobraźnię:
    włączona do prądu lampka nocna ma po jakimś czasie przygasnąć i zacząć grać wgraną melodyjkę (oczywiście będzie to jakaś horrorowa :))
    Co ma się na taką elektronikę składać, gdzie tego szukać? Musi to być połączone z automatu- obdarowany gotyckim prezentem nie może wiedzieć o tajemnych właściwościach lampki- oczywiście w celu wystraszenia delikwenta.
    Nie wiem czy miałoby się to uruchamiać jakiś czas po włączeniu lampki, czy na zasadzie czasówki że co ileś godzin włączy się sama? Jak się da?
    Da się coś takiego wykonać?

Moderowany przez dondu:

Zmieniłem tytuł - proszę w przyszłości podawać taki, który opisuje problem.

0 5
  • #2 29 Gru 2015 22:39
    Bartusjusz
    Poziom 24  

Tak, nawet dość łatwo. Atmega może sterować triakiem podłączonym do żarówki, a po zadanym czasie uruchomić jakąś tanią mp3, ale co z tego skoro nie znasz się na elektronice.

0
  • #3 29 Gru 2015 23:50
    Marzena33
    Poziom 2  

a w zabawkach na czym zapisywany jest dźwięk? bo chyba nie na mp3?

0
  • #4 30 Gru 2015 23:53
    mondo90
    Poziom 13  

Marzena33 napisał:
    a w zabawkach na czym zapisywany jest dźwięk? bo chyba nie na mp3?

Mp3 jest formatem nie da się "na niego" czegoś zapisać, a raczej można coś zapisać w takim formacie. Domyślam się jednak, że miałaś na myśli jakiś odtwarzacz więc odpowiadając na Twoje pytanie, oczywiście jest tam odtwarzacz, choć nie taki jaki tobie chodzi po głowie (iPod lub coś ten deseń). Głębsze wchodzenie w temat chyba nie ma sensu z uwagi na fakt, że poszukujesz raczej gotowego rozwiązania, a niżeli porad jak takowe wykonać ;)

0
  • #5 31 Gru 2015 08:50
    zimny8
    Poziom 33  

Możesz wykorzystać "serce" plejkarty na którą wcześniej nagrasz odpowiednią muzykę. Prosta czasówka która zewrze styki, a wcześniej ściemni żarówkę, b. proste.

0
  • #6 31 Gru 2015 13:41
    Marzena33
    Poziom 2  

Mieszkam na wsi, w powiecie jest kilku "elektroników" ale takich co potrafią coś niecoś podstawowego naprawić, ale coś wykombinować to już nie bardzo. Dlatego pomyślałam że większa szansa że ktoś by mi to tu zrobił, gdybym miała już wytyczne.
    A może ktoś tu na forum by się podjął? Czekam na propozycje i wyceny rozwiązań :)

0