Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa maszyny do szycia Łucznik 884

zbyko71 29 Gru 2015 22:33 2625 6
  • #1 29 Gru 2015 22:33
    zbyko71
    Poziom 2  

Witam.
    Jak w temacie wziąłem się za naprawę Łucznika 884.
    Wymieniłem plastikowe trybiki na wałkach, ząbki transportera ustawione są prawidłowo, przesuwają materiał, szpic chwytacza zgrany z igłą według instrukcji.
    Po wyjęciu bębenka widziałem że chwytacz łapię pętlę przy każdym położeniu igły (prawe, lewe lub środkowe względem otworu w płytce) natomiast szyje tylko po przestawieniu igły pokrętłem na prawą stronę. Dodam iż zauważyłem, że igła w środkowym ustawieniu jest nieco przesunięta w prawo względem otworu w płytce. Próbowałem dostać się do śruby regulacji bocznej igielnicy, ale mam problem z demontażem przedniej pokrywy, zeszła ona z prawej strony od pokrętła, natomiast nie wiem jak jest ściągana od strony napinacza, a nie chce niczego urwać.
    Moje pytanie brzmi, czy wie ktoś co może być przyczyną że maszyna szyje tylko po przestawieniu igły pokrętłem w prawą stronę, oraz jak ściągnąć przednią pokrywę by dostać się do śruby regulacyjnej, która przestawia na boki igielnice?

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2015 23:58
    pawe60
    Poziom 11  

1.Aby zdjąć przednią pokrywę należy poluzować wkręt mocujący prowadnik nici (ten wsuwany przez pokrywę w korpus).
    Położenie igły względem osi symetrii otworu w płytce nie ma wpływu na to czy maszyna szyje.
    2.Najprawdopodobniej w lewym skrajnym położeniu igły czubek chwytacza mija igłę poniżej otworu w igle
    -za wysoko igła
    -za bardzo opóźniony ruch chwytacza względem igły.
    Powodzenia.

0
  • #3 30 Gru 2015 13:20
    zbyko71
    Poziom 2  

Dzięki za trafne nakierowanie, obniżyłem nieco dolny skrajny punkt igły na igielnicy, zasugerowałem się zdjęciem podobnej maszyny i okazało się że ten właśnie dolny punkt igły był za wysoko. Przesunąłem o jakieś 0,5 mm w dół trzpień igielnicy i maszyna szyje idealnie na wszystkich ustawieniach. Irytuje mnie tylko nie wielkie przesunięcie w prawo igielnicy, ale myślę, że to w żaden sposób nie uszkodzi maszyny, ani nie wpłynie znacznie na jakość ściegu. Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrawiam.

1
  • Pomocny post
    #4 30 Gru 2015 14:30
    pawe60
    Poziom 11  

Przesunięcie igły poza oś symetrii otworu może mieć znaczenie gdy:
    1.Używamy stopek nieprzeznaczonych do zyg-zaka.
    2.Chcemy zrobić dziurkę pod guzik, wówczas burty powinny być jednakowej szerokości , symetrycznie rozłożone.(źle wygląda, mogą być kłopoty z rozcięciem dziurki).
    3.Szyjemy ściegiem ozdobnym(tylko wygląd)
    Pozdrawiam.

1
  • #5 30 Gru 2015 19:02
    zbyko71
    Poziom 2  

Akurat małżonka testowała maszynę bo tylko Ona w domu szyje i powiedziała, że jest dobrze.
    Ale przy robieniu dziurki gdy szyje do przodu pierwszą prawą stronę to ścieg jest bardziej
    rozciągnięty rzadszy. druga lewa strona przy szyciu wstecznym wygląda dobrze.
    Ryglowanie wygląda prawidłowo i odstęp na rozcięcie dziurki dobry.
    Spróbuję w wolnym czasie wyregulować igłę względem osi symetrii bo jak się przyjrzałem to nie tylko ucieka w prawo ale i do przodu.
    Rozumiem, że do regulacji najlepiej założyć płytkę z trzema dziurkami
    bo na tej z podłużnym otworem to pewnie ciężko będzie ustawić.
    Proszę o jakąś poradę względem regulacji.
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 30 Gru 2015 21:07
    pawe60
    Poziom 11  

Regulacja igielnicy.
    W tym modelu igielnica w swoim poprzecznym ruchu porusza się po łuku(nie po odcinku), stąd zapewne ta " ucieczka do przodu".
    Być może była na wyposażeniu płytka z małym otworem(dziurką), można wykorzystać ja do ustawienia igielnicy. Dobrze też widać ustawienie igielnicy szyjąc(bez nici) kartkę papieru z zeszytu w kratkę. Szyjemy z lewej strony, w środku, z prawej i zygzakiem. Zawsze musi być symetria.
    Teraz o dziurkach na guziki.
    Ponieważ transporter(ząbki) przesuwają szyty materiał do przodu trochę inaczej niż do tyłu(proszę zobaczyć jaki mają kształt) bywa, że prawa burta od lewej się różni. W niektórych modelach można to skorygować pokręcając przyciskiem do ryglowania.
    Można też szyć zawsze do przodu niejako tę samą burtę obracając szyty materiał o 180 stopni. To ostatnie rozwiązanie ma tę zaletę, że działa niezależnie od rodzaju szytego materiału.

0
  • #7 02 Sty 2016 19:59
    zbyko71
    Poziom 2  

Witam i wszystkiego dobrego w nowym roku. Maszyna jest wyregulowana i wszystko pięknie działa, dzięki za pomoc pawe60. Pozdrawiam

2