Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo y510p, wydajność spada po kilku minutach gry

skladas 29 Dec 2015 23:58 1407 6
    skladas
    Level 8  
    Witam,
    mam problem z moim laptopem, jest on moim świeżym zakupem po wielu recenzjach które o nim oglądałem, zwłaszcza jeśli chodzi o granie na nim w gry, mianowicie chodzi mi o Counter Strike'a GO.
    Na YouTubie można znaleźć wiele filmów na których widać że FPS'y w trakcie grania w tą grę przy laptopie jakiego ja posiadam nie spadają poniżej 100 FPSów, ba, czasem przekraczają 200.

Podstawowe specyfikacje mojego komputera (jeśli któryś parametr podałem błędnie, proszę o UWAGĘ, widocznie nie jestem tak w tym ogarnięty :) ) :

Intel Core i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz
    Ram 12 GB
    Karta Graficzna 2x GForce GT 750m

Przez pierwsze 10 minut grania FPSy sięgają 200, po nagrzaniu komputera spadają do około 50. Brzmi to logicznie, tyle że próbowałem działać z podkładką chłodzącą a poza tym u innych posiadaczy tego komputera siedzących na YouTubie nie ma tego problemu, domyślam się że po prostu trzeba dobrze pogrzebać w ustawieniach.

Niestety przy pomocy anglojęzycznych stron gdzie fora są tak nieogarnięte że jest niejasny post za postem, próbowałem bawić się we włączanie SLI, wyłączanie itp itd. ale najlepszy wynik jaki mi się udało osiągnąć to stałe 120 FPS przez jakieś MAX 20 min po ponownym nagrzaniu komputera.

Bardzo proszę o pomoc i Pozdrawiam,
    Marcin
    DollarMan
    Level 26  
    Jakie temperatury osiągają poszczególne podzespoły? Dla przetestowania możesz uruchomić grę w trybie okna a obok ustawić okno HWMonitora. Zrób zrzut ekranu z programu kiedy gra wyraźnie zwolni i wrzuć w odpowiedzi do tematu.
    skladas
    Level 8  
    temp 11 i 12 - w momencie włączenia gry
    temp 22 i 23 - po spadku FPS'ów do 50~.

Dodam że pierwsze screeny zrobiłem na nie najchłodniejszym komputerze gdyż z niego korzystałem wcześniej właśnie grając, a kolejne zaraz po spadku także temperatury mogą tak strasznie się nie różnić ale wierz mi na słowo że zdarzały się wartości koło 90~
    DollarMan
    Level 26  
    Zauważ, że na zrzucie nr 22 taktowanie procesora wynosi jedynie 800MHz. Spróbuj ustawić plan zasilania na Wysoka wydajność i powtórzyć test.

Co do temperatur, w laptopach do gier jest to spory problem jednak radziłbym to regularnie kontrolować i nie przekraczać 90°C, gdyż wyższe temp. mogą niekorzystnie wpływać na żywotność podzespołów. Maksymalna dopuszczalna temperatura przewidziana przez Intela to 100°C.
    DollarMan
    Level 26  
    Hmm, w takim razie taktowanie nie powinno się obniżać, a już na pewno nie pod obciążeniem. Możliwe, że zegar procesora zwalnia z powodu wysokiej temperatury?
    skladas
    Level 8  
    Nie mam pojęcia, nie znam się a bardzo bym chciał problemu się pozbyć bo naprawdę jest uciążliwy.
    Czy jeszcze na jakąś pomoc mogę liczyć?