Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Evow 4853d-s wybija bezpiecznik.

29 Gru 2015 23:58 1029 5
 • Poziom 9  
  Witam, wybija bezpiecznik wtedy kiedy ma się uruchomić silnik.
  Po wypięciu silnika pralka pracuje ok, wypuszcza wodę, pobiera itd. wybija fazę ja nie mam różnicówki. Wydaje się że coś z silnikiem, jak to sprawdzić pralka ma przeszło dwa lata, uzwojenie na stojanie czarne na wirniku kolor miedziany, nie wiem czy spalony czy tak pomalowany, oco chodzi pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Witam, jeśli nie znasz się na silnikach to proponuje poszukać w necie używki i zamienić. Uzwojenie stojanu nie powinno być czarne lecz miedziane, może być przegrzane. Czy to silnik komutatorowy?
 • Poziom 9  
  Tak komutatorowy,prawdopodobnie jest to uzwojenie aluminiowe ale dla ściemy malują na takie kolory.
 • Specjalista AGD
  Wypnij kostkę silnikową i pomierz uzwojenia pod kątem zwarcia jak i upłynności. Jak duża upłynność (np kilka ohm bo i takie coś widziałem) to "eSa" też wywali;p

  P.S Grzałka sprawdzona??
 • Poziom 18  
  Sprawdziłeś miernikiem jak proponuje Robo-technical? Jeśli tak to można go podłączyć przez autotransformator i sprawdzić na małych obrotach.
 • Poziom 1  
  Dzień dobry,
  I jak zakończyła sie ta historia?
  Mam dokładnie taki sam objaw (ten sam model pralko-suszarki) wyrzuca bezpieczniki po kilku sekundach od włączenia. Silnik został przezwojony i dalej nic z tego. Jednak co wiem stojana nikt nie dotykał, bo podobno przy przezwajaniu nie ma takiej potrzeby. Nie znam sie wiec przekazuje tylko to, co powiedział fachowiec. Jak to jest tym przezwajaniem? Czy możliwe jest żeby było to uszkodzenie modułu, który podobno wygląda poprawnie. Czy tez jednak jest to kwestia jednak silnika, który nie został prawidłowo naprawiony, zdiagnozowany?

  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

  Podobno grzałka ok. i drzwiczki ok.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003