Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant Eco Tec Plus - z ColorMatic VRC630 komunikat S.36

maximus22_kr 30 Dec 2015 00:16 1287 2
 • #1
  maximus22_kr
  Level 18  
  Witam
  Posiadam wymieniony w tytule zestaw ECOTec Plus ( 30 KW ) + sterownik VRC630.
  Do tego mam kocioł Zębiec 24KW podłączony przez wymiennik. Do tego Vaillant podgrzewa wodę w zbiorniku C.W.U.. Sterownik jest w trybie ECONO

  Do podgrzewania C.W.U. nie mam zastrzeżeń. Tylko już kilka razy w tym roku "złapałem" piec na komunikacie S.36. Po wyłączeniu zasilania sterownika, zaczyna grzać wodę C.O.
  W sumie nie martwiłoby mnie to tylko miałem już taką sytuacje w listopadzie, że na zewnątrz koło 0 stopni, a piec nie grzeje. Dzisiaj w Krakowie - 3,5 stopnia i zaglądam do kotłowni i od godziny ma S.36. Początkowo myślałem, że to wina kotła Zębiec, bo grzeje wodę C.O. , ale Zębiec gaśnie w nocy i rano dalej S.36

  W sumie znaczenie S.36 mam opisane w instrukcji, ale nie wiem co tym zrobić, może tryb pracy ECONO jest nie właściwy ?
 • #2
  mauri_b
  Heating systems specialist
  maximus22_kr wrote:
  może tryb pracy ECONO jest nie właściwy ?


  Pewnie tak. W trybie ECO obiegi są wyłączene powyżej ok. 3 stopni C na zewnątrz + czas załączenia ochrony przeciwzamrożeniowej (jakoś tak ten parametr wygląda w CM 630)
 • #3
  Ekspert_Zębiec
  Level 2  
  W tym przypadku nie kocioł jest przyczyną utrudnień, lecz sterownik - nieznanego nam producenta, zakupiony samodzielnie przez użytkownika. Nie jest to sterownik sprawdzony w praktyce przez producenta kotła i przez niego rekomendowany, a to najpewniej stanowi źródło problemu. Dodatkowo warto wspomnieć, że do tego typu kotła nie jest zalecane stosowanie nadmuchu.

  Pozdrawiam serdecznie