Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant Eco Tec Plus - z ColorMatic VRC630 komunikat S.36

maximus22_kr 30 Dec 2015 00:16 1476 2
 • #1
  maximus22_kr
  Level 18  
  Witam
  Posiadam wymieniony w tytule zestaw ECOTec Plus ( 30 KW ) + sterownik VRC630.
  Do tego mam kocioł Zębiec 24KW podłączony przez wymiennik. Do tego Vaillant podgrzewa wodę w zbiorniku C.W.U.. Sterownik jest w trybie ECONO

  Do podgrzewania C.W.U. nie mam zastrzeżeń. Tylko już kilka razy w tym roku "złapałem" piec na komunikacie S.36. Po wyłączeniu zasilania sterownika, zaczyna grzać wodę C.O.
  W sumie nie martwiłoby mnie to tylko miałem już taką sytuacje w listopadzie, że na zewnątrz koło 0 stopni, a piec nie grzeje. Dzisiaj w Krakowie - 3,5 stopnia i zaglądam do kotłowni i od godziny ma S.36. Początkowo myślałem, że to wina kotła Zębiec, bo grzeje wodę C.O. , ale Zębiec gaśnie w nocy i rano dalej S.36

  W sumie znaczenie S.36 mam opisane w instrukcji, ale nie wiem co tym zrobić, może tryb pracy ECONO jest nie właściwy ?
 • #2
  mauri_b
  Heating systems specialist
  maximus22_kr wrote:
  może tryb pracy ECONO jest nie właściwy ?


  Pewnie tak. W trybie ECO obiegi są wyłączene powyżej ok. 3 stopni C na zewnątrz + czas załączenia ochrony przeciwzamrożeniowej (jakoś tak ten parametr wygląda w CM 630)
 • #3
  Ekspert_Zębiec
  Level 2  
  W tym przypadku nie kocioł jest przyczyną utrudnień, lecz sterownik - nieznanego nam producenta, zakupiony samodzielnie przez użytkownika. Nie jest to sterownik sprawdzony w praktyce przez producenta kotła i przez niego rekomendowany, a to najpewniej stanowi źródło problemu. Dodatkowo warto wspomnieć, że do tego typu kotła nie jest zalecane stosowanie nadmuchu.

  Pozdrawiam serdecznie