Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki modem lub router z antenami zewnętrznymi? - LTE Orange

ElPatricko 30 Gru 2015 02:01 1668 6
  • #1 30 Gru 2015 02:01
    ElPatricko
    Poziom 4  

Witam.

Obecnie korzystam z sieci CDMA i urządzenia Axestell MV610
    Pomiar o prawie 2 w nocy:
    Link
    W dzień te prędkości 10-cio krotnie maleją a ping średnio na poziomie 100-200 ms.

Więc zastanawiałem się nad kupnem urządzenia do LTE na własną rękę lub przedwczesnego przedłużenia umowy z Orange bo to co sie dzieje z tym CDMA to cyrk :D

Moja lokalizacja to:
    Wąsosz
    Stąporków(26-220) lub też Końskie(26-200).

Z tego co się orientowałem najbliższy BTS jest w Stąporkowie i teraz pytanie do was:

1) Które urządzenie wybrać:
    -Huawei E3372s
    -Orange Airbox 2 PLUS
    2) Jaka antena i do którego urządzenia?
    3) Czy nie negocjować z DUK i kupić modem na własną rękę* :D

* Wtedy jaki by ten modem miał być + jaka antena do niego.

Dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam ! :)

0 6
  • #2 30 Gru 2015 09:37
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Do kiedy umowa z Orange i czemu w 2014 jak przedłużałeś nie brałeś oferty ze sprzętem ?. Sieć w latach 2013-2014 została zmodernizowana i w ramach Networks miałeś już zasięg 3G. W 2015 w Stąporkowie pojawiło się LTE. Najbliższe BTS-y NetWorks to Stąporków , Kościuszki i Piłsudskiego 101. Wg. mapy Orange dociera do ciebie słaby zasięg LTE1800 z któregoś z nich. Pewny zasięg 3G z UMTS900 i HSPA+ z tych lokalizacji. w zależności od wyboru technologii potrzebna antena na wybrane pasmo. Lokalizacja ze względu na lasy trudna. W CDMA450 korzystasz z BTS-a Końskie lub Odrowąż, masz antenę na 450MHz? Oczywiście żadne z wymienionych urządzeń.

1
  • #3 30 Gru 2015 09:54
    ElPatricko
    Poziom 4  

Umowa jest do maja. A czemu bez urządzenia? Bo dawali tylko tego gownianego mv650 :D w zamian mam tylko sim na starym routerze mv610 z ponad 50gb danymi za 49.90 więc jak na 1.5 roczną ofertę nie odbiega dużo od bieżących.
    Antenę mam kierunkowa w stronę Końskich.

Wiem że lokalizacja trudna lecz lte tutaj działa tylko najlepsza była by zewnętrzna antena dookolna. Te śmieszne zestawy z plusa/cyfrowego co podczas pobierania nie działa telewizja :D odbierają lte w prędkości 6 - 20mb/s wiec ja się zastanawiam na tym Orange lub przejście np do play które ma antenę na Stąporkowie.

Dodano po 8 [minuty]:

A jeszcze chciałbym dodać. Moja wieś dzieli się na kilka innych tzn. Nowiny, ostre górki, zarowie, przymiarki, stara wieś, małachów. Ja zamieszkuje stara wieś. Jeżeli nie ma jej na mapie to znajduje się pod ostrymi górkami pomiędzy 2 rzekami :D

0
  • #4 30 Gru 2015 12:06
    matek451

Nie kombinuj na własną rękę. Nie pisz bzdur o antenach dookólnych, bo to śmieci a nie anteny. Nie porównuj IDU-ODU z Plusa/CP i LTE u tych operatorów bo oni korzystają z sieci LTE800Sferii oraz LTE1800Mobylandu a BTS jest bliżej, przy Górniczej. IDU-ODU działa tylko na LTE1800Mobylandu na dodatek ogranicza DL do 30Mb/s( sieć oferuje teoretycznie 150Mb/s) . Odu nie nadaje się do twjej lokalizacji. Jak już brać to od nich ofertę z B315 s-22 i kupić antenę Dual LTE 1800MHz. Jeśli chodzi o Play to BTS LTE1800 znajduje się przy Staszica 1,odległość i zasięg podobny do Orange. Oferta na abonament gorsza niż w Orange. Chyba że mając sprzęt z LTE i antenę Dual LTE 1800 skorzystasz z oferty Play na kartę lub RBM na kartę, w której internet LTE Play bez limitu( min. 100GB z pełną prędkością ) kosztuje 5 zł/m-c. a co do oferty, którą masz to słabiutka. 1,5 roku temu w Orange można było mieć bez sprzętu 49GB z 80% rabatem czyli za 17,93, umowa na dwa lata bez sprzętu. Oczywiście po złożeniu wypowiedzenia i z DUK. Oferty ze sprzętem, wtedy B593s-22 były dostępne z 30% rabatem i limit 40% większy. Router+ tablet sprzedawali za 39 zł. Poszedłeś do salonu to wciskali ci MVH650. Teraz masz dwie opcje, korzystasz do kwietnia z CDMA, potem składasz wypowiedzenie umowy i negocjujesz z DUK. Na dzień dzisiejszy do uzyskania rabat 30% na abonament większe limity(+ 10GB) i router z LTE w zestawie z tabletami w niższych cenach. Na dzień dzisiejszy MF283= lub H850, tablet PIXI 8 lub TAB2 A10. Nie rozmawia się z konsultantami w salonie, oni mają przyjąć wypowiedzenie i skontaktować cię z DUK. Po wymianie sprzętu, testy i zakup anteny na wybrane pasmo. Nie interesują cię E3372 czy jakieś mobilne MiFi typu Airbox czy MF910. MiFi to mobilne routerki nie polecane do zastosowań stacjonarnych. Wg. mapy zasięgu Orange twoja lokalizacja leży na krawędzi LTE. Zasięg 3G z UMTS900 NetWorks i BTS-a Piłsudskiego na skutecznej antenie na 900MHz( ATK-20). Inna opcja to zmiana operatora, z Play i T-mobile zasięg będzie podobny do Orange. w Przypadku Plusa powinno być lepiej, działa LTE1800Mobylandu przy Górniczej, możliwe że uruchomiono LTE800Sferii( zapytam na Forum Plusa). 3G w Plusie realizowane z BTS-a UMTS900 Aero2 z Górniczej 3. U wszystkich operatorów 3G realizowane na UMTS900 nie powala prędkością.

1
  • #5 30 Gru 2015 12:15
    ElPatricko
    Poziom 4  

Yhymmm więc co polecasz. Kupno tych rzeczy z własnej kieszeni czy negocjacje z przedwczesnym przedłużeniem umowy? Bo rozumiem ze nie jesteś pewny co do plusa jak narazie.

A jak nie to z innej beczki. Antena kierunkowa na dachu ma 13 - 15 db nie pamiętam dokładnie oraz 20m kabel. Czy nie lepiej wyszło by ograniczyć kabel do +-1m i kupić skrętke utp 5e (20m za 20zl)? Jeżeli tak to prosił bym instrukcje jak skrócić kabel czy przy antenie w wzmacniaczu (?) czy przy końcówce FME da się jakoś łatwiej?

0
  • #6 01 Sty 2016 23:09
    matek451

Co do Plusa to BTS przy Górniczej działa w LTE800Sferii. Co do anteny to na 450MHz straty na kablu 20m wynoszą 4dB, czyli z ATK10/450 o ile to ta antena pozostaje około 8dBi zysku. Nie ma sensu bawić się w skracanie kabla, router MV610 musiałby być np. na strychu a dalej do jakiegoś AP po LAN( utp5e). W CDMA nie warto inwestować. Poczekać jeszcze trochę, złożyć wypowiedzenie i negocjować z DUK Orange nowe, lepsze warunki z routerem domowym LTE i tabletem. Ewentualnie zmienić operatora na Plus , szczególnie jeśli masz telefon w Plusie, TV Sat z CP(program SmartDom z rabatem 50% na internet). Warto zrobić oczywiście testy LTE i 3G Orange i Plusa przed podjęciem decyzji.

1
  • #7 01 Sty 2016 23:59
    ElPatricko
    Poziom 4  

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na chwilę obecną chyba już wszystko wiem.

Pozdrawiam! :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo