Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony TA-WR4 - zasilacz startuje, ale wyłącza się po chwili

30 Gru 2015 02:19 1119 3
  • Poziom 14  
    Witam
    Proszę o pomoc przy naprawie tego zasilacza. Po załączeniu zapala się na chwilkę czerwona dioda i po kilku sekundach gaśnie.
    Po odłączeniu obciążenia zasilacza napięcie na wyj. jest ok 37V, ale po podłączeniu obciążenia napięcie od razu maleje do 1V.
    Pomierzyłem już wszystkie elementy, które byłem w stanie tj. diody, kondensatory, rezystory itp. i wszystko wygląda ok. Na układzie IC901 zamiast 170V mam cały czas ponad 300V.
    Czy jest ktoś w stanie naprowadzić mnie na jakiś trop?

Z góry dziękuję
    Sony TA-WR4 - zasilacz startuje, ale wyłącza się po chwiliimage.jpg Download (304.61 kB)
  • Poziom 14  
    Witam ponownie
    przez kilka sekund po załączeniu zasilania wszystkie napięcia sterownicze (5V, 12V, 3,3V itp ) są prawidłowe ale po chwili zasilacz odłącza napięcie.

Dziwna sprawa jest taka, że na schemacie na wyjściu z zasilacza jest 32V a już na regulatorach napięcia te 32V zamieniają się w 16,5V i tego nie potrafię zrozumieć.
    Podczas pomiaru wszędzie tam gdzie ma być 16,5V jest ponad 32v i powoli spada aż do wyłączenia.
    Wymieniłem jeden uszkodzony transport PC901 ale sytuacje bez zmian.

Czy ma ktoś jakiś pomysł?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    IC905 był podmieniony?
    Co uszkodzone w transoptorze?
  • Poziom 14  
    Witam
    Uszkodzony był tor wyjściowy transoptora.
    Układ IC905 jest sprawny za to uszkodzony był w tym obwodzie rezystor SMD R931 - zamiast 27kohm miał 9Mohm

Po wymianie zasilacz odzyskał sprawność.
    Józio17 Dziękuje za pomoc
    Temat można zamknąć.