Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Delonghi EC200 - Słaby wypływ wody

30 Gru 2015 09:27 1770 7
  • Poziom 11  
    Witam Szanowne Grono.
    Problem dotyczy tak jak zaznaczyłem w tytule ekspresu DeLonghi EC200. Jest nim słaby wypływ wody. Zaznaczam, że pop prześledzeniu multum wątków nie udało się usunąć niedociągnięcia. Ekspres na bieżąco (teraz także) był odkamieniany. Całość armatury rozebrana, wyczyszczona, złożona.
    Efekt intensywniejszego wypływu udaje się uzyskać podczas pracy ekspresu zaciskając silikonowy wężyk powrotu wody do zbiornika z zaworu zwrotnego. Podejrzenia moje padły na zawór zwrotny lub (mniej prawdopodobnie) pompę. Fotka z opisem w załączniku. Czerwonym okręgiem zaznaczyłem zawór o którym mowa.

Teraz pytanie: Czy można sprawdzić działanie zaworu zwrotnego, aby wykluczyć lub potwierdzić jego niedomaganie?

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Ekspres Delonghi EC200 - Słaby wypływ wody
  • Poziom 23  
    Witaj tak te zawory często leją więcej do zbiornika niż do kolby. Można go rozebrać i naciągnąć sprężynki lub kupić nowy. Pompa też może już mieć za małe ciśnienie
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź

Misiek85 napisał:
    Pompa też może już mieć za małe ciśnienie

Zgadzam się ale jeśli zacisnę wężyk miejscu wskazanym na zdjęciu to wypływ jest prawidłowy. Wskazywało by to na prawidłowe ciśnienie podawane przez pompę. Chyba że się mylę?

EDIT: Mocno po czasie, ale może komuś się przyda informacja: wymiana zaworu ostatecznie rozwiązała problem. Koszt zakupu to kilkanaście zł.
  • Poziom 2  
    Proszę Szanownego Koleżeństwa, mam co prawda inne 2 modele, lecz zawór chyba jest jednakowy w większości tych ekspresów, w najbliższym czasie mam zamiar zamówić dwa zawory i naprawić je, bo kawy typu mocca już mam dosyć. Czy możecie mi odpowiedzieć na pytanie: czy w trakcie wymiany zaworu należy w jakiś sposób uszczelnić połączenia (może jakiś smar silikonowy?) i czy przy okazji nie należy wymienić uszczelek. Jeden ekspres pracował jakieś sześć lat, drugi około czterech, w obu doszło do pęknięcia, potem rozerwania zaworu w okolicy łączenia gwintowanego, pomimo w miarę regularnego odkamieniania.
    Podsumowując:
    Smar - jeżeli tak to jaki i które miejsca
    Uszczelki - jeżeli tak to które
    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam VladKindorgo

• Specjalista AGD
    Żadnych smarów , jest to zmęczenie materiału i naturalne jest pękanie tego zaworka.

Nie oczekujemy ze plastik przy pompie, który wibruje i przepuszcza raz zimną raz gorącą wodę będzie w stanie wytrzymać 40 lat.

Musze jeszcze uzupełnić nieprawidłowe informacje - w zaborze tym nie ma żadnych sprężyn.
  • Poziom 23  
    Oczywiscie ze sa sprezyny.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź, w zasadzie wysłowiłem się niezbyt ściśle, nowego zaworu nie mam zamiaru rozkręcać, chodziło mi o to, czy nie należy smarować łączenia zaworu z pompą i wężykami oraz czy przy "tym cienkim wężyku" łączącym zawór z korpusem nie powinno się przy okazji wymienić uszczelki, gdyż mam wrażenie, że nie ma tam pełnej szczelności oraz czy tego łączenia nie należy uszczelnić smarem. Ewentualnie czy przy takiej "generalce" nie należy wymienić wszystkich uszczelek oraz uszczelnić pozostałych łączeń, czy raczej nie dotykać aby nie popsuć już dopasowanych elementów.
    Chcę to wiedzieć przed zamówieniem części celem obniżenia kosztów dostawy.
    Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
    Vlad Kindorgo
  • Poziom 23  
    Jesli nie cieknie to nie musisz wymieniac. Chyba ze sa uszczelki sa czerwone a nie czarne.