Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit IWSE 5108b - Nie pobiera wody- uszkodzony programator

30 Gru 2015 09:56 1137 6
  • Poziom 13  
    Witam ! W wymienionym sprzęcie po pojawieniu się błędu o problemie z pompką i filtrem i usunięciu zanieczyszczeń z filtra oraz resecie programu zgodnie z instrukcją producenta pralka na programach prania rozpoczyna cykl ( tzn startuje pompa z tym, że dłużej niż przed awarią- ok 2 min), biegnie czas na wyświetlaczu, jednak nie pobiera wody i nie pierze. Na programie wirowanie pracuje silnik i można skutecznie odwirować mokre rzeczy. Mimo, że pralka nie działa prawidłowo, nie pojawia się żaden błąd. Sprawdzone zasilanie na elektrozawory wychodzące z programatora, sprawdzona płytka po kątem " zimnych lutów" i dalej brak pomysłów. Prawdopodobnie wysypał się wsad pamięci, a niestety nie znalazłem takowego aby sprawdzić. Zakup nowego programatora odpada z racji kosztów. Najbliższy znany mi serwis Indesit-u niestety nie programuje jeszcze tych urządzeń- dla nich sprzęt za młody. Czy mogę liczyć na pomoc kolegów ? Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Takie cuda dzieją się przy elektronicznych hydrostatach (jak w niego dmuchamy nie "pyka") właśnie po czyszczeniu filtra. Producent nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć jak ten problem rozwiązać. Zalecają wyłączyć na kilka godzin pralkę z sieci i to może problem rozwiązać. Może, ale nie musi.
  • Poziom 13  
    Faktycznie zapomniałem dopisać, że hydrostat wymieniony na nowy i dalej nic. A pralka tuż po gwarancji - buble nas zalewają, niedługo nie będzie nas widać znad kupy elektro-śmieci.
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam identyczną pralkę i ten sam problem, udało się komuś rozwiązać ten problem?
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam,
    Uszkodzony miałem moduł sterujący, na olx znalazłem używany sprawny w dobrej cenie i pralka ruszyła.