Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GL-75AA - Skuteczny i Bezobsługowy Separator Oleju

tig2 30 Gru 2015 12:09 822 2
  • #1 30 Gru 2015 12:09
    tig2
    Poziom 9  

Witam
    Temat z pogranicza chłodniarzy, dlatego decyzja o jego lokalizacji właśnie tutaj

Potrzebuję 100% sposobu na odolejenie powietrza wychodzącego ze sprężarki,
    która pracowała by równolegle z pracą pompy wody hydroforu, służyła by do uzupełniania poduszki powietrznej.
    Zbiornik jest w wersji poziomej, więc spory kontakt powietrza z wodą i jego szybkie rozpuszczanie, które wymaga częstego "dobijania" powietrza,
    próbowałem z minikompresorkiem samochodowym w wersji 12V/230V,
    ale jest zbyt głośny i mimo że nie pracował zbyt długo ~5minut, wygląda na uśmierconego.

Padło na sprężarkę z jakiegoś urządzenia chłodniczego, bardzo cicha - w połączeniu z pompą wody - bezgłośna, tylko problem z mgiełką olejową,
    tradycyjny odolejacz nie wiem czy podoła, poza tym nie chciałbym zbyt często zaglądać do niego i opróżniać ewentualnie dolewać do sprężarki.

Może doświadczona "Brać Chłodnicza" coś pomorze.

-1 2
  • #2 22 Sty 2016 13:00
    snoze
    Poziom 12  

Nie wiem czemu kolego tak kombinujesz? Wyreguluj zawór ciśnieniowy, by wyłączał nad króćcem wylotowym, by powietrze nie schodziło do instalacji a nie będzie potrzeby doładowywania.

0
  • #3 22 Sty 2016 14:12
    tig2
    Poziom 9  

to nie jest kwestia regulacji zaworu, "wyjście do instalacji" jest na dole zbiornika, więc tędy powietrze nie uchodzi,
    jest to wersja pozioma zbiornika więc kontakt wody z powietrzem jest na dużej powierzchni stąd duże i szybkie ubytki poduszki powietrznej skutkujące b. częstym włączaniem się pompy,
    zależy mi na bezobsługowi, próbowałem ze "smoczkiem" ze starych pomp grudziądzkich ale praktycznie nie da się ustawić minimalnego zasysania powietrza, pompa po prostu się zapowietrzała,
    próbowałem z minisprężarką samochodową ale szybko wyzionęła ducha,
    zastanawiam się nad inżektorem ale mam małą wydajność studni i nie wiem czy wystarczy przepływ do jego - inżektora - prawidłowej pracy,
    poza tym powietrze dozowane jest bezpośrednio do węża tłoczącego pompy, czyli po jej wyłączeniu może się zapowietrzać mimo zastosowania zaworu zwrotnego,
    opuszczenie jej niżej jest niemożliwe, ponieważ hydrofor znajduje się w mini piwniczce w której zdarza się że stoi woda

0