Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierwsza zmywarka budżet 1000zł szerokość 60cm - jaką kupić ?

Samason 30 Dec 2015 12:57 2883 18
SterControl
    Samason
    Level 10  
    Witam

Chciałbym zakupić rodzicom zmywarkę o szerokości maks 60cm . Zależy mi na w miarę prostej obsłudze ( to będzie pierwsza zmywarka w domu ) łatwym dostępie do części . Wiadomo że będzie się psuć,a ja nie zamierzam kupować nowej za 2 lata .

Oczywiście energoszczędność i oszczędność wody też ma duże znaczenie . Bo jeśli będzie nabijać ogromne rachunki to jej używanie mija się z celem . Miło też by było gdyby te środki do zmywarki tabletki,nabłyszczacze etc nie kosztowały fortuny .

Jestem kompletnie "zielony " w temacie . Jeśli czegoś nie napisałem,co jest ważne proszę pytać .

Pozdrawiam
  • SterControl
    Samason
    Level 10  
    Warto dopłacać do tego Bosha ? Rzeczywiście Bosh jest nadal tak bezawaryjny ? W sumie mam w domu pralkę Bosha ( taką prostą bez bajerów ) i chodzi już 5 lat . Miałem też lodówkę Bosha i chodziła ponad 10 lat ( w sumie nadal działa tylko szuflady połamane ) zmieniłem dopiero w tym roku na Samsunga . .

Ale miałem też pralkę Candy która działała też prawie 10 lat bez awarii . Myślałem nad tą zmywarką :
    http://www.skapiec.pl/site/cat/331/comp/9088586

I dokupić 5 letnią ochronę ( wyjdzie tyle co ten Bosch z 2 letnią ) a po 5 latach pewnie i ten Bosch wyląduje na śmietniku .

Ale jeśli rzeczywiście warto do Boscha dopłacić chętnie rozważę tą opcję tym bardziej że z Boshem mam raczej dobre doświadczenia .
    yanes
    Level 28  
    Jako o samym Beko to nic nie mogę napisać ale z 5 letnimi gwarancjami to miałem nie miłe doświadczenie.Kupiłem pralkę Amica z takich pakietem gwarancji ,pralka psuła się na potęgę ,ile mi serwis napsuł nerwów to szkoda pisać.Doszło do tego,że pod koniec gwarancji by móc prać kupiłem używaną Miele i dopiero przekonałem się ,że 5 letnia gwarancji nic nie daje.
  • SterControl
    Samason
    Level 10  
    Jeśli tak jest no to chyba jednak ten Bosch będzie pewniejszy ? Jakieś doświadczenia że zmywarkami Bosch posiadasz ?

I pytanie tak trochę z innej beczki . Jak to jest z kosztami użytkowania zmywarki ? Wszędzie piszę że zużywa mniej wody . Fajnie Ale przecież zużywa też prąd do podgrzewania wody i chemia też kosztuje . U nas ciepłą wodę bierze się w zimie z pieca a w lecie z panelu słonecznego więc koszty nagrzewania są zerowe.

Więc tak się zastanawiam Czy koszty utrzymania takiej zmywarki nie będą za duże ?
    yanes
    Level 28  
    Mam zmywarki Simensa to prawdopodobnie to samo co Bosch,pierwsza kupiona używana miała 10 lat i sprzedałem ją,dalej działa dobrze.Teraz kupiłem znowu używaną 5 letnią ale w opcjach ma możliwość podłączenia ciepłej wody i jest podłączona do niej,to jest oszczędność przy piecu i jak u ciebie jeszcze masz panele to idealne rozwiązanie.Chemia to groszowe sprawy bo kupując wszystko najtańsze sól,nabłyszczacz i tabletki nie zauważysz różnicy w stosunku do tych najdroższych reklamowanych w tv. Czyli gdybym kupował znowu to tylko z opcją podłączenia do ciepłej wody,zresztą pralkę mam teraz też podpiętą do ciepłej i zimnej wody.
    Samason
    Level 10  
    A ta którą polecasz ma tą opcję do podłączenia ciepłej wody ? Jeśli nie to jaką inną byś polecił w podobnej cenie ?
  • Helpful post
    yanes
    Level 28  
    Tamta to była tylko przykładową aby kupić coś lepszego i nie ograniczać się cenowo do 1 tyś. bo można finalnie stracić na takich oszczędnościach.Nie napisze ci która ma możliwość podłączenia do cieplej wody,musisz to samemu sprawdzić.
    Przeczytaj ostatni post w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1734862.html
    Samason
    Level 10  
    Kupiłem w końcu po przeczytaniu wielu opinii tą którą podałeś podałeś wydawała mi się dość rozsądną propozycją .

Teraz jeśli pozwolisz miałbym stricte eksploatacyjne pytania :

Czy sól do zmywarki jest zawsze konieczna,czy wystarczą same tabletki ? Jeśli jest konieczna to,czy sypie się ją przy każdym zmywaniu ?

To samo pytanie tyczy się też nabłyszczacza .

I jeszcze jedno pytanie Czy takie zwykłe tabletki z allegro typu 100szt za 10 - 15 zł będą ok ?

Na razie kupiłem razem ze zmywarką Somat 3w1 ale to kosztuje 36 zł za 40szt a to już dla mnie drogo .

Miałem na myśli coś takiego :
    http://allegro.pl/niemieckie-tabletki-do-zmywarki-tabs-7w1-100szt-i5684307943.html

A tu 10KG za 30 zł :
    http://allegro.pl/10kg-niemieckie-tabletki-do-zmywarki-12w1-klasac-i5590955852.html
    Przemeek1988
    Level 22  
    Sól, nabłyszczacz dosypujesz/dolewasz raz na jakiś czas - na panelu pokaże ci się komunikat o konieczności dodania.

Co do tabletek - jeśli takowe stosujesz to teoretycznie nie musisz już dawać soli i nabłyszczacza ,praktycznie - jak chcesz nie mieć smug na szklankach etc to i tak je musisz dodać.
    Ja kupuje tabletki albo Finish Quantum albo Somat Gold - 10-cio składnikowy ,staram się kupować większy zapas na jakiejś promo, wtedy można nieźle zaoszczędzić.
    Co do tabletek z allegro - nie wiem, nigdy nie stosowałem, aczkolwiek 10zł za 100szt niemieckich tabletek wydaje się podejrzane, nie ryzykował bym ze względu na możliwą awarię zmywarki (spójrz jak one wyglądają - nie wydaje mi się aby to była jakość made in Germany). Mogę natomiast polecić z opinii znajomych tabletki z Rossmanna lub Lidla, podobno dobrze się spisują no i są dużo tańsze od Somatu czy Finish.

P.S. Na próbę stosowałem też tabletki Ludwig i Fairy ,niestety mój Siemens nie radził sobie z ich pomocą dobitnie zadowalająco.
    Samason
    Level 10  
    To jak one wyglądają to mnie kolego akurat średnio interesuje . :) To ma być skuteczne a nie wyglądać . Kwestia tylko czy jest jakieś ryzyko że mi zmywarka po nich siądzie ? Bo jeśli nie ma to jak dla mnie mogą mi te tabletki i w 10KG worku z Niemiec wozić . :)

Na allegro mogę mieć też tabletki w ładnym opakowaniu marki TABS . 100szt za 19 zł a za opakowanie Ludwika 50szt muszę dać ok 30 zł . Więc mi to robi różnice . Tylko kwestia właśnie tego czy mi zmywarka po 2 latach na śmietniku nie wyląduje .

Ale z drugiej strony . Skoro niemieckie Boshe na tym działają to czemu nasze mają nie działać ?

Zresztą jakość naszej chemii gospodarczej jak pokazują niezależne testy jest nawet gorsza ( mowa tu o porównaniu tych samych marek ) niż to co idzie na rynki zachodnie .
    drzewko82
    Level 12  
    Samason daj znać jak ci chodzi ta zmywarka, jak domywa etc

Też chcę coś kupić rodzicom ale powiem szczerze że zniechęciło mnie w niej kilka rzeczy i zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć i kupić za 1350zł hotpointa - dużo lepsze wykonanie, dużo większa oszczędność i na wodzie i na prądzie, a do tego fajne rozmieszczenie w środku + 3 kosz u góry...

Co do tabletek - ja używałem z rossmanna - dobre są, a od niedawna przeżuciłem się na proszek do zmywarek też z rossmanna i dużo lepiej domywa!
    Samason
    Level 10  
    Gdybyś podał co to za zmywarka ten Hotpoint to może ktoś bardziej obeznany powiedziałby o niej coś więcej . :)

Wiesz zawsze można dołożyć tu 100 tu 200,ale potem z 1000zł robi się 2000 i trzeba brać pożyczkę na zmywarkę . :D

Już tak miałem z lodówką niedawno miała być tania Amica,ale nie Amica szmelc będzie Bosch za 1300zł,a w końcu jest Samsung za 1700zł . :D Więc ze zmywarką trochę się musimy jednak pohamować . :) I tak dołorzyłem do budżetu 100zł .

Czytając opinie to większość o Boschu i Simensie wypowiadało się raczej bardzo dobrze przewijał się też Elektrolux albo Beko ( choć tu opinie mocno są podzielone ) O Hotpoincie nic nie widziałem . Ogólnie to chyba jakaś nowa marka,bo dopiero od niedawna o niej słychać . Przynajmniej ja nie słyszałem o takiej marce jeszcze 2 lata temu .

Oczywiście mogę napisać jak mi się ten Bosch sprawuje,ale pamiętaj że to będzie opinia czysto amatorska . Pewnie będę wniebowzięty jak mi w ogóle będzie działała i sama gary domyje,nawet jako tako . :)

Co do chemii . To zastanawiam się właśnie czy lepiej kupować proszek czy tabletki ? Do proszku trzeba jeszcze dokupywać tą sól i nabłyszczacz . Do tabletki niby nie ( choć też opinie różne słyszałem )

Niestety do Rossmana mam 40km a specjalnie nie będę gnał po tabletki . No chyba że gdzieś przejazdem będę,ale głównie będę kupował raczej hurtem w internecie .
    gasterosteus7
    Level 8  
    ja powaznie zastanawiam sie nad zmywarka kompaktowa i tez interesuje mnie czy domywa zaschniete naczynia, np. takie ktore leza po 2,3 dni zanim trafia do zmywarki, jak radzi sobie z tluszczem, np. patelnia po oleju, niektore naczynia z jedzeniem potrafia zalegac znacznie dluzej w lodowce

tak sie sklada ze nie musze zwracac uwagi na oszczednosc wody czy pradu, najwazniejsza jest wygoda, czystosc i czas..., czytam ze 1 cykl zmywarki moze trwac 60-90 minut, to juz bylaby przesada, znacznie szybciej zrobilbym to recznie, jak jest w istocie?

slyszalem rowniez ze samo podlaczenie zmywarki nie jest takie proste, przeczytalem ze lepiej zostawic to serwisantom (prad, woda, odplyw)??
    Samason
    Level 10  
    Quote:
    czytam ze 1 cykl zmywarki moze trwac 60-90 minut, to juz bylaby przesada, znacznie szybciej zrobilbym to recznie, jak jest w istocie?

Chyba mówisz o jakimś trybie eko . U mojej babci jest zmywarka którą ona sobie nastawia po takim zwykłym obiedzie na 25 min i jej wszystko domywa,a sprzęt już do najnowszych nie należy .
    gasterosteus7
    Level 8  
    tryb eko polega na zmniejszonym zuzyciu wody i energii, raczej nie czasu, owszem, mozna ustawic 30-minutowy program ale uzytkownicy czesto pisza o niedomytych naczyniach, jest oczywiste ze trzeba je wlozyc do zmywarki zaraz po posilku zanim zaschna, to tez mi sie nie podoba, jestem singlem, nie zabrudze na raz wiecej niz 3-4 naczynia/garnki, czasem 1, nie widze opcji szybkiego mycia takiej ilosci

moi znajomi korzystaja niemal wylacznie z 2-godzinnego programu, zbieraja wtedy gary z calego dnia, ale u nich jest szwedzki stol, skadinad wlasnie ten sposob mi odpowiada, tylko ten czas, z drugiej strony wrzucam naczynia, ustawiam program i zapominam, naczynia moge wyjac chocby i jutro, to wygodne, czy jednak wybulic za taka wygode 1700zl bo u mnie mowilibysmy o takiej kwocie, poza tym 1-2h pracy zmywarki moze utrudnic mi korzystanie w tym czasie z innych urzadzen kuchennych ze wzgledu na obciazenie sieci

czytam rozne dyskusje i opinie, moze wyciagne cos z nich dla siebie :D
    Samason
    Level 10  
    No to właśnie o tym mówię że w trybie eko cykl może trwać nawet 90 min tryb normalny to tak 20 25 min . Przynajmniej w tym Boschu o którym mówię ( to jest jakaś 45tka ) nie zauważyłem też nigdy niedomytych naczyń po myciu w niej,nawet na normalnym programie . Dużo też pewnie zależy od jakości używanych środków . Dobra chemia i natryski powinny poradzić sobie nawet z zaschniętym brudem .

Słyszałem opinie że najlepiej domywają właśnie Bosche ale będę mógł to dopiero zweryfikować jak mi w końcu to cudo przyjdzie . :D
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Samason
    Level 10  
    drzewko82 wrote:
    Samason daj znać jak ci chodzi ta zmywarka, jak domywa etc

Też chcę coś kupić rodzicom ale powiem szczerze że zniechęciło mnie w niej kilka rzeczy i zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć i kupić za 1350zł hotpointa - dużo lepsze wykonanie, dużo większa oszczędność i na wodzie i na prądzie, a do tego fajne rozmieszczenie w środku + 3 kosz u góry...

Zmywarka już podłączona i już 2 prania ma za sobą . Domywa wg mnie bardzo dobrze spodziewałem się że będzie gorzej a w zasadzie nie ma się do czego przyczepić . Sam bym nie zrobił tego lepiej,a to wszystko na najkrótszym programie 29 min . Zmywarkę mam podłączoną pod ciepłą wodę dla oszczędności prądu,w zimie woda będzie z centralnego w lecie z solaru . Nie zauważyłem jakiegokolwiek pogorszenia jakości zmywania jak to niby miało wg niektórych być przy podłączeniu ciepłej wody . Od razu zaznaczę że producent zezwala w tym modelu na podłączenie wody gorącej o maks temp. 60 stopni ( tak rzecze instrukcja )

Soli nasypałem 1,5 kilo ( weszło całe pudełko ) ustawiłem twardość wody "na oko " na średnio twardą i zobaczymy na ile wystarczy . I czy w ogóle będzie sama ją pobierać przy stosowaniu tabletek ( bo opinie są różne )

Na razie do mycia używam Somatu 3w 1 ale planuje kupować tańsze niemarkowe środki gdyż 36 zł za 40 tabletek to dla mnie za dużo . Najpierw spróbuje tych tabletek z Biedronki Glosima bo do Biedronki mam niedaleko . Jak będą bardzo kiepskie poszukam czegoś lepszego . A jeśli chodzi o nabłyszczacz to nie używam na razie i nie wiem czy w ogóle będę .

Jeśliby ktoś miał jakieś pytania na które umiał będę odpowiedzieć,chętnie to zrobię . :)