Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J525W - Urządzenie brudzi kartki czarnym tuszem

mattek97 30 Gru 2015 14:39 1116 0
  • #1 30 Gru 2015 14:39
    mattek97
    Poziom 12  

Witam.
    Jakiś czas temu opisywałem tutaj problem z zapchaną głowicą w tej drukarce. Niestety, ale nie udało się uzyskać w niej 100% drożności, dlatego zakupiona została nowa głowica.
    Zamontowałem ją, uruchomiłem drukarkę, wykonałem kilka czyszczeń, aby nabić nowym tuszem - wszystkie dysze drożne na teście. Pojawił się niestety inny mankament, a mianowicie drukarka lubi sobie pobrudzić czarnym tuszem kartkę. Czasami pierwszy druk, czasami sam początek kartki, czasami kilka kropek na całej stronie, czyli właściwie loteria.
    W planach mam rozebranie drukarki, aby wymienić pampersa (na ten moment zresetowałem licznik), jednak dopiero po nowym roku. Próbuję zlokalizować przyczynę problemu, ale jest to o tyle ciężkie, ponieważ zabrudzenia są losowe.
    Obwiniałbym stację serwisową. Trochę ją zwilżyłem płynem do udrażniania, niby jest poprawa.
    Załączam zdjęcie wydruków dla lepszego zobrazowania.

Brother DCP-J525W - Urządzenie brudzi kartki czarnym tuszem Brother DCP-J525W - Urządzenie brudzi kartki czarnym tuszem

Pierwszy skan po czyszczeniu stacji i głowicy, drugi - przed tym procesem. Co ciekawe, kartka przeważnie na samym środku górnego brzegu jest lekko zahaczona, jakby coś spotykała na swojej drodze i była na siłę przeciągana dalej. Ten ślad również często jest zabarwiony na czarno. Może głowica jest za nisko i należy ją podnieść?

Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Problem rozwiązany. Okazało się, że winna nie była stacja, a brak górnej obudowy na głowicy. Przez to była niestabilna, więc i głośna, lubiła ochlapać kartki i ją u góry zarwać. Teraz po założeniu, wszystko jest bez jakiejkolwiek plamy. Nie pomyśłałbym.

0 0