Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele G661 - Elektrozawór Aquastop

andrz6 30 Gru 2015 13:52 882 4
  • #1 30 Gru 2015 13:52
    andrz6
    Poziom 14  

Witam
    Moje pytanie dotyczy elektrozaworu zmywarek Miele. Czy wszystkie zmywarki Miele posiadają elektrozawór na 230V? Mam 3 zmywarki Miele różnych modeli i we wszystkich uszkodzony jest elektrozawór. Z uwagi na fakt, iż oryginalny zaworek kosztuje ok 400 zł, poszukuję zamienników innych firm, bądz coś uniwersalnego. Z tego co wiem, różnice są tylko w napięciu elektrozaworu 110V lub 230V.
    Z góry dziękuję za odpowiedz.
    Pozdtawiam

0 4
  • #2 30 Gru 2015 23:10
    szypek72
    Specjalista AGD

Miernikiem nie ma możliwości sprawdzenia wielkości napięcia?

0
  • #3 04 Sty 2016 15:02
    andrz6
    Poziom 14  

Witam ponownie. Mam elektrozawór od pralki na 230V. Czy można bezpiecznie zastosować go do zmywarki? Wąż od zmywarki - elektrozawór - wąż od pralki - kran. Węże od pralki są zbrojone i przeważnie zawsze pod ciśnieniem. Ewentualnie zastosować jakiś śrubunek 3/4 na elektrozawór i kran.

0
  • #4 04 Sty 2016 18:32
    skryn
    Admin grupy AGD

andrz6 napisał:
    Witam ponownie. Mam elektrozawór od pralki na 230V. Czy można bezpiecznie zastosować go do zmywarki? Wąż od zmywarki - elektrozawór - wąż od pralki - kran. Węże od pralki są zbrojone i przeważnie zawsze pod ciśnieniem. Ewentualnie zastosować jakiś śrubunek 3/4 na elektrozawór i kran.

Wąż pralkowy nie nadaje się do zmywarkowego z uwagi na inny przepływ. Ten pralkowy w środku nie ma kryzy ograniczającej przepływ wody i tym samym nie nadaje się do zastosowania w zmywarce.
    Jak posiadasz sprzęt Miele, to teraz bul za części zamienne, a nie kombinuj, jak ci od kredytów hipotecznych... :wink:

0
  • #5 05 Sty 2016 10:01
    andrz6
    Poziom 14  

No dobrze, ale przecież wąż od zmywarki i jego "kryza ograniczająca" o czym pierwsze słyszę pozostaje.

0