Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt OEM / NISSAN - Przeróbka radia (dodanie wejścia liniowego / AUX)

30 Gru 2015 14:26 1959 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    Jestem w trakcie przerabianie radia pochodzącego z NISSANA NOTE / MICRY (rocznik około 2006r) w celu dorobienia złącza AUX.

Temat wydawał się banalny. Znalazłem audioprocesor (TDA7433D), wejście do układu (są dwa - znalazłem to używane), podłączyłem sie przez kondensatory gniazdem jack rozwieranym i wszystko ok. ale na tylnych głośnikach. Pozostałe głośniki grają radiem czy tym co jest na wejsciu ... Czy to możliwe żeby audio procesor był tylko przeznaczony na tylne głośniki? A pozostałe lecą przez układy blaupunkta?

W załączniku udostępniam zdjęcie z nałożonym poglądowym połączeniem. W żółte miejsce się wpinałem.

Warty uwagi jest też chyab układ Blaupunkta oznaczony 8925904973 SC540205FU, ale jest problem z dokumentacją do tego układu, nic nie znalazłem.

Potrafi ktoś pomóc?
    Jest ktoś może w posiadaniu schematu do tego radia (zapewne nikt takiego niema)?

Najlepiej było by na stałe odciąć AM czy po przełączeniu przełącznika lub włożeniu jacka do gniazda odcinać tylko napęd CD czy AM ale nie znalazłem sposobu. Ktoś zna jakąś możliwość modyfikacji tego radia.

Radio jest oznaczone Blaupunkt Werke GMBH BP5389 (NISSAN MMR CD-G). Ta produkcja jest swoją budową (stosowanymi układami) bardzo zbliżona do produkcji oplowskiej (CD30, CD2003 czy podobne).
  • Poziom 9  
    Czy nikt nie spotkał się z tym problemem? Nie jest w stanie pomóc?
  • Poziom 14  
    Siema - udało Ci się dorobić AUX do tego radia?
    Robiłem coś podobnego w radiu z Fiata Bravo - tylko, ze na kości TDA 7340G.
    Teraz otworzyłem radio z P407 i tam właśnie siedzi TDA 7433D i chciałem zrobić to samo ale widzę, że u Ciebie jest problem. Nadal go masz czy już coś podziałałeś?
    Myślę, że można odlutować kondensator, który zapewne jest przy wejściu IN1 i w jego miejsce się wpiąć z gniazdem rozłączalnym poprzez kondensator - w przypadku nie podpięcia jacka, będzie normalne połączenie jak dotychczas - w przypadku wpięcia jacka odetniesz normalny sygnał, a podasz sygnał z wejścia aux.