Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac D1000 nie reaguje na przycisk otwierania i programowania

30 Gru 2015 16:39 1773 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam napęd do bramy Faac D1000, który działał przez 5 lat bez żadnych problemów. Pewnego dnia po prostu przestał reagować. Kilka dni później odłączyłem zasilanie i po ponownym załączeniu działała przez 2 dni. Teraz już nic nie pomaga.
    Po wciśnięciu przycisku otwierania dioda OPEN zapala się i od razu gaśnie, żarówka się nie zapala.
    Przycisk SETUP nie reaguje więc przeprogramowanie nie wchodzi w grę.
    Stan diod jest taki, że cały czas pali się dioda STOP.
    Płytka wygląda w porządku, nic nie wygląda na przepalone, kondensatory wyglądają ok.
    Proszę o jakiś pomysł co mógłbym sprawdzić aby zdiagnozować co się zepsuło.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Nie chcę Cię dołować, ale raczej centrala do wymiany......
  • Poziom 10  
    Trochę boję się sam wymieniać płytę główną bo nie umiem stwierdzić czy to jest jedyny problem.
    Najbardziej dziwi mnie to, że centralka nie zakleszcza sygnału i nie próbuje nic zrobić. Dioda STOP pali się cały czas, nawet gdy naciskam przycisk otwierania i zapala się dioda OPEN to tamta się pali.
    Może jest jakiś element, który najczęściej się psuje?
    Stop i Fsw są kontaktami NC... i jeżeli są nieużywane powinny być zmostkowane z odpowiednimi zaciskami.
    Sorki powinienem spytać co z z diodą FSW(fotokomórka)- też powinna się świecić.
  • Poziom 10  
    STOP jest zmostkowany z (-) a FSW z TX.
    Dioda FSW nie świeci się.
    No to już na 100% centrala niestety...
  • Poziom 10  
    Czyli sama płytka?
    Tak, płytka.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Problemem tej centrali sterującej jest zbyt delikatny stabilizator napięcia zasilania +5V, gdzie elementem regulacyjnym jest tranzystor T12 SMD SOT 23. Sygnały na forum w temacie tego sterownika bramy wskazują na ograniczoną czasowo trwałość układu zasilania procesorów PIC. Rozwiązaniem bardziej pewnym i trwałym jest zastąpienie tego układu stabilizatorem scalonym +5V serii 7805. Na załączonych foto przedstawiam zastosowane rozwiązanie.