Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka gazowa (płyta) whirlpool AKM 268/IX Ulatnia gaz spod kurka Jak otworzyć

HardyDemon 30 Gru 2015 17:03 1572 2
  • #1 30 Gru 2015 17:03
    HardyDemon
    Poziom 9  

Witajcie. Jak w opisie posiadam płytę gazową Whirlpool AKM 268/IX.
    Sprawa była taka, że zabrudził mi się kurek gazu średniego i nie zawsze chciał aktywować iskrownik. Więc go wyczyściłem, odkurzyłem i (tu właśnie chyba popełniłem największy błąd) psiknąłem WD-40.
    Iskrownik zaczął działać prawidłowo lecz problem pojawił się, w tym, że spod kurka ulatnia się gaz ale tylko podczas włączenia owego palnika.
    Gaz syczy i ulatnia się zaraz w momencie wciśnięcia kurka w celu aktywacji iskrownika i ulatnia się ciągle do momenty wyłączenia.
    Palnik działa prawidłowo, jednak od momentu włączenia go do wyłączenia gaz spod kurka ciągle się ulatnia.
    Po wyłączeniu palnika gaz ulatnia się jeszcze przez kilka sekund po czym słychać charakterystyczne pstryknięcie (jak by jakaś zapadka odbiła) i syczenie ustępuję.
    Dodam, że pewnego momentu jak nie wiedzieliśmy o tym ulatnianiu, żona słyszała jedynie syczenie to stwierdziła, że po dłuższym czasie gaz zaczął "buchać" nie wiem jak to wyglądało nie było mnie przy tym.
    Moje pytania są takie:
    1. Jak rozebrać tą kuchenkę aby nic nie uszkodzić. Jak by ktoś mógł to opisać krok po kroku.
    2. Co może być przyczyną syczenia i ulatniania się gazu.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • #3 31 Gru 2015 00:11
    HardyDemon
    Poziom 9  

Niestety nie. Nie potrafię dostać się do środka... może inaczej nie chcę aby nie uszkodzić płyty. Nie bardzo wiem jak fachowo się do niej dobrać aby jej nie uszkodzić. Myślę, że gdyby udało mi się dostać do samego zaworu uda mi się znaleźć miejsce które może być problematyczne choć by poprzez użycie wody z mydłem...
    Dziękuję Kolego za wpis. Jak byś wiedział choć by z doświadczenia od której strony rozpocząć rozbiórkę to w nowym roku do tego zajrzę... pewnie jest jakiś ogólny schemat. Z braku doświadczenia nie chce tego rozbierać bez żadnej wiedzy...
    Szczęśliwego nowego roku :)

0