Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mogę tak podłączyć telewizor z dekoderem?

Arturkot123 30 Gru 2015 18:38 1461 11
  • #1 30 Gru 2015 18:38
    Arturkot123
    Poziom 12  

Witam
    Mam dekoder TOYA 3G PVR 500 Gb oraz TV Philips 49" Android TV.Chdziałbym podłączyć do telewizora Philips kablem antenowym z dekoderem TOYA by móc odbierać TV analogową.Mam teraz pytanie czy mogę tak połączyć dekoder z TV czy muszę dokupywać jakieś akcesoria?
    Dodam schemat połączenia Czy mogę tak podłączyć telewizor z dekoderem?

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • #2 30 Gru 2015 18:45
    Franio2000
    Poziom 13  

Dekoder najlepiej podłączyć kablem hdmi.

0
  • #3 30 Gru 2015 18:53
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Strona 7,13,16 i 17 instrukcji...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 30 Gru 2015 18:57
    agraba
    Poziom 19  

Telewizji naziemnej analogowej już nie ma. Jeśli masz dekoder kablówki to nie rozumiem po co Ci odbiór telewizji analogowej. Ten dekoder jest przeznaczony do cyfrowej telewizji kablowej i żeby wykorzystać jej zalety (programy HD) to należy podłączyć go do telewizora kablem HDMI. Zresztą podejrzewam, że dekoder ten nie posiada modulatora TV, więc nawet jakbyś chciał to się nie da.

0
  • #5 30 Gru 2015 19:01
    Arturkot123
    Poziom 12  

Franio2000 napisał:
    Dekoder najlepiej podłączyć kablem hdmi.

Nie zrozumiałeś mnie.Chodzi o to czy mogę podłączyć do dekodera kabel antenowy i wpiąć go do telewizora. Czy mogę tak podłączyć telewizor z dekoderem?

Dodano po 1 [minuty]:

agraba napisał:
    Telewizji naziemnej analogowej już nie ma. Jeśli masz dekoder kablówki to nie rozumiem po co Ci odbiór telewizji analogowej. Ten dekoder jest przeznaczony do cyfrowej telewizji kablowej i żeby wykorzystać jej zalety (programy HD) to należy podłączyć go do telewizora kablem HDMI. Zresztą podejrzewam, że dekoder ten nie posiada modulatora TV, więc nawet jakbyś chciał to się nie da.

Chcę podłączyć tak ponieważ czasami są braki sygnału HD.

0
  • #6 30 Gru 2015 19:07
    Franio2000
    Poziom 13  

Wtyczka antenowa w telewizorze służy tylko do podłączenia anteny. A to czy dekoder odbiera sygnał telewizji HD czy nie to nie ma wpływu na podłączenie do telewizora.

0
  • #7 30 Gru 2015 19:08
    sosarek

Poziom 43  

Jeśli Toya udostępnia także kanały analogowe możesz, powinno działać.

Arturkot123 napisał:
    czasami są braki sygnału HD

Więc zgłoś problemy z prawidłowym odbiorem w BOA.

0
  • #8 30 Gru 2015 19:48
    Marek J.

Czy zapoznałeś się z instrukcją????
    Po Hdmi, euro i rgb będziesz miał cyfrówkę , a przewodem koncentrycznym z gniazda 2 będziesz miał analoga. Przez analoga możesz mógł odbierać każdy kanał niezależnie nawet w kilku TV(sterowanie przez zmianę kanałów w TV) , a gdybyś wykorzystał rozdzielenie hdmi czy euro to na każdym TV będzie ten sam kanał(sterowanie przez dekoder Toya).

Dodano po 9 [minuty]:

Jeżeli czasami są braki w HD zawsze możesz podłączyć przez euro lub RGB, ale w pierwszej kolejności wejdź w menu dekodera/konfiguracja dekodera/ustawienia wyjść av/ustawienia video/wyjście hdmi/tryb wyjścia hdmi i przestaw wartość rozdzielczości HDMI na mniejszą, jak nie pomoże to na najmniejszą (576/480p). Powinno pomóc. Następnie zgłoś usterkę do Boa... Prawdopodobnie wymienią dekoder.

1
  • #9 30 Gru 2015 20:36
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Połączenie przewodu antenowego do dekodera nic Tobie nie da. O ile chcesz mieć dostęp do kanałów analogowych z oferty TOYA, to najlepiej wtyk antenowy podłączyć do TV. Oczywiście będzie to uzupełnienie głównych ( czyli cyfrowych ) programów, które z dekodera możesz oglądać na TV, łącząc te dwa urządzenia przewodem HDMI. Przy takim układzie połączeń, wybranie pilotem wejścia w TV, pod które podpięty jest dekoder, pozwoli oglądać programy cyfrowe. Chcąc oglądać programy analogowe, należy wcześniej pobrać listę tych programów do TV, ułożyć według uznania i zapisać w pamięci TV. Dalej, to wystarczy przełączyć TV a odbiór z anteny i można oglądać programy analogowe.

0
  • #10 30 Gru 2015 20:38
    sosarek

Poziom 43  

leszekpo59 napisał:
    Połączenie przewodu antenowego do dekodera nic Tobie nie da.

Jeśli nie działa przelotka w tunerze.
    leszekpo59 napisał:
    Chcąc oglądać programy analogowe, należy wcześniej pobrać listę tych programów do TV, ułożyć według uznania i zapisać w pamięci TV. Dalej, to wystarczy przełączyć TV a odbiór z anteny i można oglądać programy analogowe.

Zgadza się.

0
  • #11 30 Gru 2015 21:16
    Marek J.

Hola, hola Panowie.., bo nam Artur zgłupieje...
    Czytając dokładnie początek zakładam że przewód antenowy to ten łączący dekoder Toya z TV (czyli koncentryk 75 omów z jednej strony "samiczka" do dekodera, z drugiej "samiec" do TV). Spowoduje on że w trybie TV (nie AV czy HDMI) będzie możliwość oglądania programów analogowych w TV (starego typu -a nie DVBT)(i oczywiście jeżeli LOOP jest sprawny i podłączony jak pisał Sosarek) .

Przewód od Toya z gniazda lub ściany (jest tu mix cyfrówki, analogu i czasem internetu musi być podłączony bezpośrednio do dekodera za pomocą złącza "F".

Piszmy jaśniej bo anteny (przewód antenowy) w tym przypadku nie ma....

0
  • #12 31 Gru 2015 16:59
    Arturkot123
    Poziom 12  

Dzięki za pomoc ale zdecydowałem że podepnę kabel antenowy pod gniazdko w ścianie.

0