Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób wysterowania licznika obrotów ( LCD lub LED )

anszun 30 Gru 2015 15:44 873 3
  • #1 30 Gru 2015 15:44
    anszun
    Poziom 18  

Witam!
    Natrafiłem na Waszą dyskusję i na moje szczęście temat nie został zamknięty :)
    Moim problemem jest sposób wysterowania licznika obrotów ( LCD lub LED ) do nawijarki.
    Na Allegro pojawiły się moduły czujnika halla i transoptorów szczelinowych. Czy mogą posłużyć do tego celu bez stosowania mikroprocesorów ?
    Jeśli dobrze rozumiem, czujnik halla może generować impulsy w momencie przechodzenia przed nim magnesu umieszczonego np na tarczy nawijarki.
    Transoptor natomiast wygeneruje impuls w momencie przesłonięcia szczeliny.
    Wybaczcie ignorancję, ale nie miałem z tymi urządzeniami styczności.
    ps. aukcje Allegro na dziś : 5089080796 , 5891673863

0 3
  • #2 31 Gru 2015 10:58
    Jar-Woj
    Poziom 16  

Jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o to aby czujnik generował impulsy odpowiadające ilości obrotów bębna nawijaki, które będą bezpośrednio zliczane przez licznik.
    Bez problemów możesz użyć do tego bezpośrednio impulsów z tych czujników z allegro.
    Równie dobrze możesz wykorzystać do zliczania obrotów kontaktron zwierany polem magnetycznym magnesu umieszczonego na osi nawijarki.

0
  • #3 31 Gru 2015 18:11
    anszun
    Poziom 18  

Dzięki :) Czytałem , że najbardziej stabilny jest czujnik halla. Nawijarka jest fabryczna z czasów PRL Oryginalnie był licznik mechaniczny, ale ponieważ go nie mam spróbuję nowszych rozwiązań. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

0
  • #4 04 Sty 2016 17:29
    anszun
    Poziom 18  

Liczniki na ukł. cyfrowych jest, czujnik Hall zakupiony, ale po połączeniu zerowy efekt. I tu mam pytanie czy pomiędzy wejściem licznika i czujnikiem powinien być zastosowany jakiś układ pośredniczący lub kształtujący impulsy ?
    Po poszukiwaniach znalazłem układ z EP 10/94 , ale niestety skan kompletnie nieczytelny. Może ktoś ma ten numer i prześle wyraźny obraz lub opisze wartości ?

0