Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO WD1000

15 Cze 2005 00:21 4131 8
  • Poziom 14  
    Witam !
    Mam dziwny obiaw po załączeniu pralki po kilku sekundach "wywala" różnicówkę. Oprócz tego nie działa spust wody i podgrzwanie.

Po podłączeniu do gniazgdka bez uziemienia praka działa, ale pozostałe problemy sa nadal. Podłączałem na krótko pompę oraz grzałkę i wychodzi na to że są dobre. Więc podmieniłem programator, ale dalej jest to samo. Gdzie radzicie szukać przyczyny ???.
  • Poziom 15  
    1/jeżeli grzałka ma ogranicznik ( w rurce grzałki ) sprawdź go
    2/ Sprawdź moduł czy nie ma wypalonych ścieżek robiących zwarcia
    ( moduł typu Dmpa 1000 - podlączony na trzy kostki nie na osobne konektorki -steruje wszystkim grzaniem ,pompowaniem także)
    3/ Metodą odlączania sprawdz kiedy nie wybija korków .Odłącz grzałke nie wybija już ? winiosek grzalka , odłącz silnik nie wybija już wniosek silnik itp
    4 )sprawdź filtr przeciwzakłóceniowy na końcu przewodu zasilającego (pomiń go )
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    To nalej wody do pralki i wtedy podlacz na krotko grzalke. Oczywiscie z podlaczonym przewodem ochronnym (zerowym czy jak inaczej go nazwiesz). Jak nie wywali roznicowka to zamien przewody zasilajace grzalke (ochronny caly czas podlaczony.
    Programator i pompka - strata Twojego czasu ;)
  • Poziom 16  
    Wietka napisał Ci co robić.
    Z tego co widzę to pralkosuszarka, nie zapomnij w takim ukłdzie odłanczać grzałek z suszenia ( oba przewody grzałki jednocześnie, zostaw tylko zabezpieczenie - zielono żółty)
    Misiek
  • Poziom 14  
    Jednak jest uszkodzona grzałka (ma przerwę) Mam pytanie czy jej uszkodzenie może mieć wpływ na pompę do spustu wody? bo i ona także nie działa (tzn. na krótko działa)
    Był bym bardzo wdzięczny za schemat

pozdrawiam
    Tomek
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    tomtele1 napisał:
    Jednak jest uszkodzona grzałka (ma przerwę) Mam pytanie czy jej uszkodzenie może mieć wpływ na pompę do spustu wody? bo i ona także nie działa (tzn. na krótko działa)

Oczywiście, że grzałka nie ma wpływu na pracę pompy!
    Napisz na jakim module chodzi pralka: na DMPA, czy na starym, ośmiowejściowym, takim jak tu:?
  • Poziom 14  
    Dokładnie tak jak piszesz (Skryn) jest na starym ośmiowejściowym tak jak załączyłeś.
  • Poziom 14  
    Po wymianie grzaki nie "wywala" różnicówki. Ale w końcu się poddałem i pralkę w takim stanie sprzedałem. Bardzo wszystkim za pomoc dziękuję.