Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auraton 2020 - Nie uruchamia kotła Ferroli F24D. Uruchomienie bez sterownika.

sikoku 31 Gru 2015 06:43 612 4
  • #1 31 Gru 2015 06:43
    sikoku
    Poziom 6  

Witam serdecznie.
    Znalazłem temat zgodny z moim problemem - niestety mocno przedawniony, bez podania sposobu naprawy.
    Sterownik po wprowadzeniu danych i ich zapamiętaniu chce wysłać sygnał na kocioł - ukazuje to nawet grafika na wyświetlaczu, lecz sam piec stoi. Prawdopodobnie Auraton jest uszkodzony. Na chwile obecną (sylwester!) proszę o poradę, jak uruchomić kocioł bez Auratona? Po wypięciu wtyczki sygnałowej i wprowadzenia kotła w tryb pracy zimowy - piec mimo to nie uruchamia się.
    Dziękuję.
    Jacek

0 4
  • #2 31 Gru 2015 08:09
    bro2004
    Poziom 26  

Przewód 2 żyłowy wychodzi z kotła do Auratona (prostokąt bez wyświetlacza), właśnie z tej strony odkręcasz w wkręty. Pod spodem masz styki NO i COM. Wypinasz przewody i łączysz je ze sobą. Kocioł startuje.

0
  • #3 31 Gru 2015 09:11
    sikoku
    Poziom 6  

Cholera.... Zrobiłem tak (wypiąłem przewody przy auratonie i zwarłem je ze sobą) i piec nie ruszył... Ki czort?

0
  • #4 31 Gru 2015 09:14
    bro2004
    Poziom 26  

Czyli możliwe, że coś z kotłem jest nie tak.

0
  • #5 31 Gru 2015 10:07
    sikoku
    Poziom 6  

Piec grzeje wodę w kranach, nie uruchamia się tylko na c.o. więc chyba jest sprawny...

Dodano po 51 [minuty]:

Dziękuję za pomoc. Zmostkowałem przy kotle, nie przy sterowniku i ruszył - winny więc chyba jest przewód między piecem, a auratonem.
    Pozdrawiam, wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

0